Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 65

Temat: Petycja - skreślenie koni z listy zwierząt rzeźnych

chata za wsią....pod lasem
    Wpisów
    40
    Wracając do tematu

Cytat Napisał Iwi Zobacz post
    Jeśli komuś leży na sercu los koni, jeśli dla kogoś koń to nie mięso tylko towarzysz (tak jak pies czy kot).......
    Podpiszcie...

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=8931

Cytat Napisał michal00501 Zobacz post
    Czyli powinniśmy żyć dalej w średniowieczu, tylko że wtedy ludzie nie zajmowali się takimi rzeczami tylko myśleli czy będą mieli jedzenie żeby przeżyć. Piszesz że jesteście związani z końmi to co robiliście chowaliście je czy tylko podziwiali u sąsiada. Jeśli komuś nie podoba się jedzenie mięsa to go wcale nie jedzcie, nie jedzcie warzyw bo inne zwierzęta nie będą miały co jeść nie chodźcie po trawie bo ją to boli. Ludzie dajcie spokój gdyby nie rolnicy i hodowane przez nich zwierzęta to jakbyście żyli.
    Cytat Napisał łofca Zobacz post
    KABANOSY mniam.
    Wystarczyłaby odrobina refleksji chłopaki. A kozaczenie zostaw sobie koleżko na okazję jak będziesz z wycieczką w ubojni i zobaczysz jak umiera zwierzak dla Twojego zafajdanego kabanosa. Cwaniaczysz po forum, a jakbyś to zobaczył na żywo to byś zasnąć nie mógł, taka jest prawda.
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

,,Wystarczyłaby odrobina refleksji chłopaki. A kozaczenie zostaw sobie koleżko na okazję jak będziesz z wycieczką w ubojni i zobaczysz jak umiera zwierzak dla Twojego zafajdanego kabanosa. Cwaniaczysz po forum, a jakbyś to zobaczył na żywo to byś zasnąć nie mógł, taka jest prawda."
    dokładnie tak! dyszol ma całkowitą rację!

I tutaj akurat masz problem bo pracowałem na rzeżni i wiem co to znaczy, naprawdę sama spróbuj a potem oceniaj innych bo ja tylko wyrażam swoją opinię a nie obrażam ludzi. Jeżeli wierzysz że zwierzęta mają duszę to zajdź z tym do księdza. A kozaczy tu taka jedna pani ekolog. Oczywiście ja także uważam że konie to zwierzęta charyzmatyczne ale dla hodowcy na północy Polski (bo tam naprawdę są potężne stada) który posiada kilkaset tych zwierząt to taki sam zwierzak jak dla hodowcy bydła trzody królików owiec itp. ludzie naprawdę o to dbają ale wiedzą że muszą je sprzedać żeby dać zjeść chociażby jakiemuś Włochowi. Osoba która ma fermę królików też lubi je przytulać ale wie że musi je sprzedać żeby żyć. Zrozumcie że świat jest OKRUTNY i my tego nie zmienimy. A poza tym ja tylko byłem przeciw zakazowi w ogóle hodowli tych zwierząt. A warunki w jakich są przetrzymywane to inna sprawa.

Priv gabinet OX-Beskidy!!
    michal00501 nawet cię po części rozumiem,bo jesteś realistą ale to nie przeszkadza by czasem zrobić też jedną MAŁĄ rzecz tak na przekór

ps nie słuchaj księży tylko siebie w środku

Hehe akurat księży nie zawsze słucham ale ciebie też rozumiem po prostu denerwuje mnie to jak ktoś chce na siłę kogoś uszczęśliwić a zakazywać całkowicie czegoś to sama wiesz, po prostu tak się nie da

Priv gabinet OX-Beskidy!!
    sam wiem samemu nie..
    ale..
    jeśli się zbiorą się już dwie osoby w słusznej sprawie które będą w to wierzyć to one to zrobią

Chociaż petycję podpisałam (bo jestem za humanitarnym traktowaniem wszystkich zwierząt- rzeźnych i nie rzeźnych) powiem jedno- konie wcale nie są inteligentniejsze od świń. Znajdują się jedynie w innym miejscu hierarchii naszej wartości. Koń ma klasę, jest piękny. Koń, to przyjaciel- jak pies (w innych kulturach zjadany zresztą, co mnie wcale nie bulwersuje, szokuje mnie jednak sposób zabijania psów, przeprowadzania łapanek, przetrzymywania psiaków etc.).
    Świnia tarza się w błocie, krowa robi mało apetyczne placki. Do tego śmierdzi i jej kłus nie byłby tak piękny, jak ten smukłego rumaka.
    Ale te zwierzaki też czują ból, strach, więc nie widzę żadnej różnicy między cierpieniem ich i koni.
    Dlatego podpisałabym również petycję, dotyczącą humanitarnego transportu, hodowli itp. wszelakiej zwierzyny.
    I sorry, ale ubój rytualny jest dla mnie okrucieństwem. I w życiu nie skumam, jaki bóg mógł nakazać podcinać gardło bez wcześniejszego ogłuszenia zwierzęcia...
    Ostatnio edytowane przez Tortilla ; 25-02-2013 o 21:42 Powód: literówka

Jeżeli wierzysz że zwierzęta mają duszę to zajdź z tym do księdza.
    Nie bardzo rozumiem o co chodzi. Pierdoły które ciśnie ksiądz na temat zwierząt mam głęboko w d**** jeśli o to pytasz.

Zrozumcie że świat jest OKRUTNY i my tego nie zmienimy.
    Właśnie na tym polega MOJA rozterka. Żal mi zwierzaków ale tego po prostu nie da się zmienić, że sympatyczny świniaczek, kurczak czy krowa żyje tylko po to, żebyśmy mieli co wsadzić do gęby.. Dlatego skoro nie możemy z tym wiele zrobić, to chociaż z szacunku do tych istnień warto trochę na ten temat podumać.

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał Tortilla Zobacz post
    bo jestem za humanitarnym traktowaniem wszystkich zwierząt
    Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa. Julian Tuwim
    Pozvi mě dál, jestli mě znáš...

Ale BYKÓW nie lubisz. Żarcik taki

A na serio to podpisuję się pod tym co piszesz apropo humanitarnego traktowania zwierzaków. Nawiązując do słów klasyka - Wielkość narodu i jego poziom moralny można ocenić po tym, jak traktuje zwierzęta - uważam, że żaden człowiek który nie szanuje zwierzaków nie zasługuje na szacunek innych ludzi. I nie zasługuje na jakiekolwiek współczucie kiedy znajdzie się w sytuacji dramatycznej, podobnej do tej w której znalazł się zwierzak, koło którego przeszedł niegdyś obojętnie. Człowiek nie stoi ponad zwierzakiem.
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

chata za wsią....pod lasem
    Wpisów
    40
    Piszesz że jesteście związani z końmi to co robiliście chowaliście je czy tylko podziwiali u sąsiada. .

. A kozaczy tu taka jedna pani ekolog.
    To do mnie?

U sąsiada też podziwiałam konie. Poza tym mam w rodzinie stajennych, masztalerzy, koniuszego, miałam (bo nie żyją) jeźdźców sportowych. Moi dziadkowie w czasie okupacji uciekali z końmi z jednej ze stadnin na południe (celem była Rumunia). Sama zaczęłam przygodę z końmi i jeździectwem kilka dekad temu. Mam wykształcenie hodowlane (hodowla i użytkowanie koni). Odbywałam praktyki i pracowałam w kilku czołowych stadninach w naszym kraju, pracowałam jako instruktor jeździectwa rekreacyjnego (mam na to papiery), mogę być rymarzem (mam papiery ale niewielkie doświadczenie).
    I mimo to że jestem teraz nudną gospodynią domową i matką Polką, doskonale wiem o czym piszę i nie muszę kozaczyć. Nie jestem nawiedzoną ekolożką, która nie będzie chodzić po trawie bo to ją boli. Moi rodzice swego czasu hodowali króliki, świnie i barany które jedliśmy, teraz sama mam kury czasem kaczki i też je zjadam.
    Moim zamiarem było zwrócenie Waszej uwagi na los koni w naszym kraju, na uświadomienie Wam że to nie są zwierzęta rzeźne, i że w moim odczuciu spotyka je wielka niesprawiedliwość.

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał Tortilla Zobacz post
    Chociaż petycję podpisałam (bo jestem za humanitarnym traktowaniem wszystkich zwierząt- rzeźnych i nie rzeźnych) powiem jedno- konie wcale nie są inteligentniejsze od świń. Znajdują się jedynie w innym miejscu hierarchii naszej wartości. Koń ma klasę, jest piękny. Koń, to przyjaciel- jak pies (w innych kulturach zjadany zresztą, co mnie wcale nie bulwersuje, szokuje mnie jednak sposób zabijania psów, przeprowadzania łapanek, przetrzymywania psiaków etc.).
    Świnia tarza się w błocie, krowa robi mało apetyczne placki. Do tego śmierdzi i jej kłus nie byłby tak piękny, jak ten smukłego rumaka.
    Ale te zwierzaki też czują ból, strach, więc nie widzę żadnej różnicy między cierpieniem ich i koni.
    Dlatego podpisałabym również petycję, dotyczącą humanitarnego transportu, hodowli itp. wszelakiej zwierzyny.
    I sorry, ale ubój rytualny jest dla mnie okrucieństwem. I w życiu nie skumam, jaki bóg mógł nakazać podcinać gardło bez wcześniejszego ogłuszenia zwierzęcia...
    Masz rację oczywiście. Tak samo boli mnie niehumanitarne uśmiercanie świń czy bydła.
    Wiem że koń jest w innych kulturach traktowany jak zwierzę rzeźne, ale dotyczy to także na przykład psów spożywanych na Wschodzie. A już taka krowa w Indiach traktowana jest zupełnie inaczej, nikt nie ośmielił by się jej zjeść....
    Ale żyjemy w kraju gdzie konie przez wieki były traktowane jako towarzysz, pracując jednocześnie dla dobra człowieka. Do dzisiaj konie pracują przecież w policji, wojsku....
    Skupiam się na tych akurat zwierzętach, bo jest mi to temat bardzo bliski i tego dotyczy petycja. Jakby powstała petycja o której wspominasz także z wielkim zapałem namawiałabym żeby ją podpisać.

Uprawnienia