Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 65

Temat: Petycja - skreślenie koni z listy zwierząt rzeźnych

twojej wyobraźni
    Wpisów
    4
    Cytat Napisał Iwi Zobacz post
    Nie interesuje mnie mniejsze zło które Ty wybierasz Kris.
    Ja nie wybieram mniejszego zła, szczerze mówiąc z końmi niewiele miałem wspólnego ale dla mnie nie jest to zwierze rzeźne tak samo jak pies, kot, nigdy nie jadłem koniny (dlatego też petycję podpisałem) ale jestem realistą i wiem to co sama napisałaś:

Cytat Napisał Iwi Zobacz post
    Hodowla koni strikte rzeźnych to niewidoczny ułamek na tle innych zwierząt rzeźnych, to samo dotyczy się spożycia koniny. Najczęściej wywożone do rzeźni są konie JUŻ niechciane. Te które wcześniej pomagały człowiekowi w pracy, te które wcześniej pracowały w jeździectwie, te które długie lata pomagały w leczeniu dzieci poprzez hipoterapię. Zwierzęta te przez całe lata były kochane i traktowane z odpowiednią należytością, aż okazało się, że są już za stare, że doznały urazu którego nie opłaca się leczyć, że rolnik zamienił konia zaprzęgowego na tego mechanicznego...
    Wprowadzenie takich zmian spowoduje tylko, że zniknie ten niewidoczny ułamek hodowli koni stricte rzeźnych, które były hodowane legalnie, pod nadzorem i transportowane legalnie do rzeźni. Nie znikną natomiast te niechciane konie, które z powodu choroby, urazu itp. nie są już do niczego przydatne, te konie nadal będą wywożone na rzeź bo jak wiadomo jest to opłacalne, hodowca pozbędzie się problemu ze starym niepotrzebnym koniem i jeszcze trochę kaski zarobi. Zmieni się tylko tyle, że ludzie zaczną kombinować i wywozić te konie po cichu, ukrywając właściwe przeznaczenie takiego konia, pojawi się swoista czarna strefa zajmująca się takim handlem, w której już kompletnie nikt nie będzie przejmował się humanitarnym transportem (byle szybko i z jak największym zyskiem do ryzyko jest duże).
    Ostatnio edytowane przez Krisgw ; 01-03-2013 o 12:23

Skoczów
    Wpisów
    18
    "syty głodnego nie zrozumie"
    ...forever young...World is not enough...open your mind ... ZUMBA!

chata za wsią....pod lasem
    Wpisów
    40
    Cytat Napisał Krisgw Zobacz post
    Ja nie wybieram mniejszego zła, szczerze mówiąc z końmi niewiele miałem wspólnego ale dla mnie nie jest to zwierze rzeźne tak samo jak pies, kot, nigdy nie jadłem koniny (dlatego też petycję podpisałem) ale jestem realistą i wiem to co sama napisałaś:

Wprowadzenie takich zmian spowoduje tylko, że zniknie ten niewidoczny ułamek hodowli koni stricte rzeźnych, które były hodowane legalnie, pod nadzorem i transportowane legalnie do rzeźni. Nie znikną natomiast te niechciane konie, które z powodu choroby, urazu itp. nie są już do niczego przydatne, te konie nadal będą wywożone na rzeź bo jak wiadomo jest to opłacalne, hodowca pozbędzie się problemu ze starym niepotrzebnym koniem i jeszcze trochę kaski zarobi. Zmieni się tylko tyle, że ludzie zaczną kombinować i wywozić te konie po cichu, ukrywając właściwe przeznaczenie takiego konia, pojawi się swoista czarna strefa zajmująca się takim handlem, w której już kompletnie nikt nie będzie przejmował się humanitarnym transportem (byle szybko i z jak największym zyskiem do ryzyko jest duże).
    Kraczesz Kris....
    Jeżeli konie nie będą zwierzętami rzeźnymi to automatycznie skończy się ubój w naszym kraju, a transporty zostaną zabronione. Konie to nie chomiki które można schować w kieszeni, a samochody je wiozące to nie golfy, których wszędzie pełno i nikt nie zwraca na nie uwagi. Przecież są kontrole drogowe, fotoradary, kamery na skrzyżowaniach... Po za tym każdy koń posiada paszport i nie da się ot tak zniknąć konia... Chore czy stare zwierzęta będą humanitarnie usypiane....
    Trochę wiary....

I dzięki za podpisanie

dopóki będzie zapotrzebowanie na koninę to nic te akcje nie dadzą,a niestety czy nam się to podoba czy nie koń jest zwierzęciem którego mięso jest dopuszczone do spożycia,dla was koń to przyjaciel a dla innych kabanos,widziałem też że niektóre świry chodzą ze świniami na smyczy i trzymają je w mieszkaniu,ciekawe czy jak założą stowarzyszenie i będą walczyć o zakaz spożycia wieprzowiny to też się do nich przyłączycie.....zresztą nawet jeśli u nas zakażą hodowli koni na rzeż to kto zabroni hodowli koni i wywozu ich na zachód bez podania przyczyn,przyjedzie sobie taki francuz tirem,kupi konie a u siebie może z nimi zrobić co zechce,są jego

Priv gabinet OX-Beskidy!!
    Cytat Napisał tomi71 Zobacz post
    "syty głodnego nie zrozumie"
    i tyle w konwersacji

Wpisów
    40
    Tak dla przypomnienia.....

Petycja - skreślenie koni z listy zwierząt rzeźnych

Jeśli komuś leży na sercu los koni, jeśli dla kogoś koń to nie mięso tylko towarzysz (tak jak pies czy kot).......
    Podpiszcie...

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=8931

M53
    Guest
    Koń jest takim przyjacielem jak pies, a psów przecież nie jemy. podpisałam

Ja podpisałem chociaż nie do końca podoba mi się ta petycja. Trochę ze mnie teraz hipokryta ale raczej nie jestem za faworyzowaniem jednych zwierzaków kosztem innych. Bo kurde dla mnie koń to jak świnia. W sensie, że od zawsze odczuwam jakąś sympatię do tych brudasów z kręconym ogonkiem, tak jak inni do koni. Wolałbym żeby żadne zwierzaki nie cierpiały i nie były traktowane jak mięcho ale to nie do zrobienia. Dlatego podpisałem, bo skoro niewiele z tym zrobimy, to może chociaż wpłyniemy na jakość życia koni w drodze do rzeźni. A potem świniaczków. A potem jeszcze innych. Chociaż tyle, mimo że ciągle będziemy je żreć bez większej refleksji..

przeca wiycie,tam kaj chcecie

A co w takim razie należało by zrobić z końmi, które nie nadają się już do pracy,czy też na wyścigi

Wpisów
    40
    Cytat Napisał jendrus135 Zobacz post

A co w takim razie należało by zrobić z końmi, które nie nadają się już do pracy,czy też na wyścigi
    Humanitarnie uśpić, tak jak to się robi z psami, kotami....

Uprawnienia