Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Wyobraźnia + programy do obróbki zdjęć...

Wyobraźnia + programy do obróbki zdjęć...

Czym według Ciebie jest fotografia artystyczna?

Według mnie aby być artystą trzeba mieć podobno do tego powołanie, wrażliwość duszy i empatię. To prawda aby zająć się dziedziną plastyczną trzeba być człowiekiem spostrzegającym na świat poprzez pryzmat jego niesamowitości. Kreatywność i wyobraźnia jest tutaj niezbędna, a wtedy każdy przedmiot zwykły, stanie się niezwykłym. Fotografia artystyczna jest dziedziną sztuki wykorzystującym sprzęt elektroniczny jakim jest aparat fotograficzny. Mamy wiele rodzajów fotografii, a każdy może dodawać do niej coś nowego i nietuzinkowego, na tym to właśnie polega, aby łamać bariery i reguły. Wyróżniamy wśród fotografii artystycznej takie dziedziny jak abstrakcja, surrealizm, fotografia koncepcyjna, akty, portrety artystyczne, horror oraz humorystyczne. Oczywiście łączą się one ze sobą pod wpływem kreatywności fotografa. Jest to najciekawsza forma robienia zdjęć zawiera w sobie najrozmaitsze tematy, nieraz szokujące i oburzające. Ważnym elementem jest fakt, że nie jest ona komercyjna i klasyczna. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Aby zrobić dobre zdjęcie artystyczne trzeba mieć pewien zamysł i wizje, uchwycić chwile emocjonującą, która poruszy tłumy. Artyści często na swoich pracach umieszczają również aluzję i metaforę, nad którą trzeba się dłużej zastanowić. Fotografia artystyczna zmusza widza do myślenia. Patrząc na takie zdjęcie z pewnością powiemy więcej niż zwykłe „ładne”.
    Attached Images Attached Images

Po części zgadzam się z tą opinią, jednakże ja zwróciłbym uwagę na zachowanie granicy pomiędzy fotografią artystyczną - to cały czas jest fotografia, a grafiką Photoshop'ową. Z mojego punktu widzenia fotografia artystyczna powinna odzwierciedlać wizję autora którą potrafi przedstawić w dość specyficzny sposób zbytnio nie ingerując programem komputerowym w samą fotografię. I tutaj wałśnie filtruje się autor od artysty Bo przecież zrobić zdjęcie i dokleić coś do niego to nie problem, ale to według mnie jest już grafika z tłem zdjęcia
    takie jest moje zdanie
    pozdrawiam

Nie wiem co mają ilustrować załączniki, ale chyba bardziej to jak tego NIE robić....
    Opis bardzo ładny. Nie wiem czy skopiowany ze strony http://pl.fujifilm.pl/poszukujemyamb...nepka,466.html, czy autorski.
    Przemysł farmakologiczny zarabia na ludziach chorych. Dlaczego więc miałby dążyć do zwiększania liczby ludzi zdrowych?

twojej wyobraźni
    Wpisów
    4
    Cytat Napisał spider_wisla Zobacz post
    Po części zgadzam się z tą opinią, jednakże ja zwróciłbym uwagę na zachowanie granicy pomiędzy fotografią artystyczną - to cały czas jest fotografia, a grafiką Photoshop'ową. Z mojego punktu widzenia fotografia artystyczna powinna odzwierciedlać wizję autora którą potrafi przedstawić w dość specyficzny sposób zbytnio nie ingerując programem komputerowym w samą fotografię. I tutaj wałśnie filtruje się autor od artysty Bo przecież zrobić zdjęcie i dokleić coś do niego to nie problem, ale to według mnie jest już grafika z tłem zdjęcia
    takie jest moje zdanie
    pozdrawiam
    Ja tam na fotografii się nie znam, ale zgadzam się z tym w stu procentach moim zdaniem właśnie na tym polega fotografia artystyczna, aby uchwycić na zdjęciach coś wyjątkowego, ukazać jakieś piękno, pokazać swoja wizję otoczenia, a nie zrobić jakieś zdjęcie i domalować resztę.

Cóż Dawid, nie chcę cię zniechęcać ale musisz jeszcze sporo popracować. Do estetycznego standardu minimum jeszcze ci daleko.

chata za wsią....pod lasem
    Wpisów
    40
    albo takie...

albo takie

- - - Dopisano - - -

- - - Dopisano - - -

Jestem zlepkiem ogromnej liczby atomów, zawierającym w sobie niezliczone możliwości.

Cieszyn albo nie
    Wpisów
    5

Ostatnio edytowane przez sympatyczny ; 08-03-2013 o 18:22
    „Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi.”
    Albert Einstein

"Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali." (Don McCullin)

Tym dla mnie jest właśnie fotografia artystyczna...

"Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat."
    (Brett Weston)

apropos rozważań na temat granicy...

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia