Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Wyobraźnia + programy do obróbki zdjęć...

Źle znoszę filozofię fotografów. Nic to jednak osobistego..

Tak czy siak co za różnica czy foto manipulowane, czy reporterskie, czy kij jeden wie jakie jeszcze. Liczy się efekt. Jak ludziom się podoba, to znaczy że warsztat i styl jest "artystyczny" w jakimkolwiek tego słowa znaczeniu. Bo to różni nazwijmy to artystę od rzemieślnika, że zna swoje narzędzie w 105% i dodając swojego stylu tworzy coś co zwraca uwagę. Nieważne, czy narzędziem będzie aparat, czy aparat + photoshop, czy wiadro węgla.
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

aparat + photoshop to chyba grafika komputerowa?........

- - - Dopisano - - -

jeżeli ingerencja za duża

photoshop obróbka zdjęć miałem na myśli nie rysowanie czy malowanie. Grafika komputerowa to raczej taka, która od początku jest "sztuczna" czyli stworzona na komputerze - photoshop + tablet, grafika 3d itd.

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał AgaK-K Zobacz post
    jeżeli ingerencja za duża
    No właśnie.... gdzie ta granica? hehe
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Granicę ciężko stwierdzić, jak patrzę na niektóre "zdjęcia" to mam wrażenie, że ta Pani z prawdziwą kobietą nie ma nic wspólnego, a z kolej niektóre grafiki są wykonywane tak realistycznie, że powiedziałabym, że to po prostu zwykłe zdjęcie.
    Ostatnio edytowane przez Marcin K. ; 09-06-2014 o 21:23 Powód: spam

granica...
    myślę, że usunięcie drutów na zdjęciu psujących ogólny efekt nie trzeba się "czepiać", wiadomo - słupów się nie przesadzi,
    tak samo można rozjaśniać, gdy za ciemno
    ale inne "przeróbki" są dla mnie kontrowersyjne i uważam, że to może być już grafika

Wow. Te pierwsze fotografie.. Masakra.. Zabrakło mi słów..

W polsce osoba pracujaca z photoshop = grafik i najczesciej takich specow sie szuka do marketingu.
    w UK to:
    Digital designer, art worker, creative art worker, retoucher, creative retoucher, Packaging designer, UI designer i inne zwiazane z graficznym tworzeniem aplikacji na wszystkie komorki itp., 3d graphic, Web designer, mozna by tu jeszcze troche powymieniac, ale juz ni pamietam kto tam jeszcze jest. Kazda z tych osob jest indywidualna specjalizacja zatem kontynuujac dyskusj,e okreslcie o czym chcecie pisac. Czy o fotomanipulacjach, czy o artystycznym traktowaniu zdjecia, czy o laczeniu 3d z fotografia. Wszystkie pokazane zdjecia jako przyklady (procz elmentow wodnych zastepujacych ogien) to lipne proby robienia czegos z photoshopem. Kobiety z plomieniami, skrzydlami, w tle jakis abstrakcyjnych krain to tandeta jak zolty krawat do niebieskiej koszuli.

Wg mnie fotografia artystyczna to termin dla ludzi ktorzy chcieliby ale nie potrafia robic dobrych zdjec. Fotografia "artystyczna" to dla mnie Pawel Fabjanski - warszawski fotograf. Niby komercja, ale jednak nie do konca. Z reszta wszyscy fotografowie wspolpracujacy z agencja "shootme" robia niezla robote.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia