Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 71

Temat: Higiena jamy ustnej

krilady.
    Guest

Higiena jamy ustnej

Stomatolodzy zalecają mycie jamy ustnej / ząbków od jak najwcześniejszego wieku, nawet gdy tych ząbków jeszcze nie ma (np. gazikiem nasączonym wodą). Co o tym myślicie? Od kiedy Wy zaczęłyście myć ząbki u Waszych dzieci i jak?

Właśnie tak, jak piszesz. Najpierw gazikiem, potem mleczaki szczotką, odpowiednią do wieku.
    I przede wszystkim- szlaban na jedzenie w nocy jak najwcześniej.
    Nie mówię o karmieniu piersią.

ale i tak wszystko czasem na nic u mnie starsza ma tak zdrowe zęby że chyba będziemy musieli mleczaki na siłe wyrywać bo nowe ida a te siedzą,za to druga ma na górze popsute masakra żal mi jej ale obu myłam od wczesnego wieku obie jadły kaszkę nad ranem,byłam u stomatologa z nimi i sama dentystka powiedziała że 2 będą ok i na to nie ma wpływu nic czasem tak jest że ma słabsze,czasem lekarstwa mogły zaszkodzić,fakt młodsza częściej była chora bo się zarażała od starszej (

kwantq
    Guest
    Wyszukajcie sobie o szkodliwym działaniu fluoru na organizm , kupujcie pasty bez fluoru

Widzisz ten dom? To nie ten :P
    Cytat Napisał kwantq Zobacz post
    Wyszukajcie sobie o szkodliwym działaniu fluoru na organizm , kupujcie pasty bez fluoru
    Dobrze godo, poloć mu
    Dzieciom koniecznie pasty bez fluoru.

twojej wyobraźni
    Wpisów
    4
    Cytat Napisał kwantq Zobacz post
    1. W paście nigdy nie ma czystego fluoru a jedynie różne związki fluoru z innymi pierwiastkami
    2. zawartość związków fluoru w paście to ledwie ułamek procenta
    3. takie same lub większe ilości fluoru znajdują się w wielu spożywanych przez nas codziennie produktach np. woda, herbata, mąka, ryż, ryby, fasola, groch i wiele innych.

O szkodliwości fluoru było wiadomo od zawsze a mimo to jeszcze nie tak dawno temu zawartość fluoru w paście do zębów to był atut, zawartością fluoru chwalono się w reklamach i nikomu to nie przeszkadzało, a teraz trend się odwrócił i wszyscy nawołują żeby nie kupować past z fluorem bo to trucizna jest! szok!

Gdybym miał słuchać bełkotu tych wszystkich bardziej lub mniej wyedukowanych speców (zazwyczaj marketingowców) to musiałbym nic nie jeść! za mojego dzieciństwa mówiło się, że mleko to podstawa prawidłowego rozwoju i powinno spożywać się go jak najwięcej (w szkołach nawet podawali mleko) a teraz nagle okazuje się, że mleko to przereklamowana ściema, że jest kompletnie bezużyteczne a nawet szkodliwe dla organizmu.

Racja, wszystko lepiej zawsze brać na instynkt. Moje dziecka są bezmleczne bo chyba same wiedzą ze mleko to nic fajnego i go po prostu nigdy nie chciały..piły tylko moje, i to też nie za długo ..Ja tez od zawsze bezmleczna bo jakoś mój organizm mleczne rzeczy odrzuca..Ni to ni..
    wszystko trza pod siebie dopasować, i już

Poloć Krisowi!

To lejemy

chata za wsią....pod lasem
    Wpisów
    40
    hehe dobrałaś to zdjęcie idealnie

A jeśli chodzi o zęby, to trzeba zacząć jak najwcześniej ale i tak będzie co ma być. U jednego leczę mleczaki systematycznie , z drugim chodzę tylko na kontrolę bo zęby w ogóle mu się nie psują, a przecież dbałam o nich tak samo..

Uprawnienia