Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 71

Temat: Higiena jamy ustnej

A lapisuje się jeszcze teraz zęby dzieckom?
    My mleczaki leczyliśmy, ale trzonowce, bo te z przodu były OK. Normalne wiercenie i plomby.

chata za wsią....pod lasem
    Wpisów
    40
    Cytat Napisał malgoska282 Zobacz post
    leczysz jakoś te mleczaki? mojej 2 latce nic dentystka nie zrobiła a ma jedynke skruszona prawie całą i drugij pól powiedziała coby myć i tyle chyba że beda bolały to wtedy dopiero wyrwie
    Ja leczę mleczaki, znam świetna dentystkę dziecięcą (niedrogą) w Goleszowie. Pierwsze słyszę żeby czekać aż dziecku się całkiem ząb zepsuje Mój synek miał bardzo zepsuty ząb (ale z tyłu) jeden dentysta powiedział że trzeba go rozwiercić i zostawić albo wyrwać, a ta nasza pani powiedziała, że owszem trzeba rozwiercić, wyczyścić i zalepić ale nie plombą, bo w razie jakby coś się działo szybko się tam dostanie. Za ten zabieg zapłaciłam 30zł, to było wczesną jesienią, przy okazji następnych wizyt zawsze sprawdzała czy wszystko w porządku z tym ząbkiem. W ogóle jest wielką przeciwniczką wyrywania ząbków dzieciom.
    Starszy synek ma zalakowane mleczne trzonowce i mam spokój

Widzisz ten dom? To nie ten :P
    leczysz jakoś te mleczaki? mojej 2 latce nic dentystka nie zrobiła a ma jedynke skruszona prawie całą i drugij pól powiedziała coby myć i tyle chyba że beda bolały to wtedy dopiero wyrwie
    My nic na razie nie robimy...bo też usłyszałam że póki nie boli....Zobaczę latem w jakim będą stanie...

no u nas to tej jedynki już nie ma praktycznie jak na moje oko nic się nie da zrobić ale z innymi możliwe że zrobi,dół ma zdrowiutki a i jeszcze jedno chyba bym ją musiała uspac coby se dała co zrobić z ząbkiem na siłę jej buzie otworzyłam bo nie chciała ,ale poproszę i tak namiar na panią z Goleszowa zajadę lepiej leczyć i zapobiegać niż wyrywać to racja,a ona na nfz przyjmuje?

A ta dwulatka ci usiedzi tam na fotelu?

kwantq
    Guest
    Cytat Napisał Krisgw Zobacz post
    1. W paście nigdy nie ma czystego fluoru a jedynie różne związki fluoru z innymi pierwiastkami
    2. zawartość związków fluoru w paście to ledwie ułamek procenta
    3. takie same lub większe ilości fluoru znajdują się w wielu spożywanych przez nas codziennie produktach np. woda, herbata, mąka, ryż, ryby, fasola, groch i wiele innych.

O szkodliwości fluoru było wiadomo od zawsze a mimo to jeszcze nie tak dawno temu zawartość fluoru w paście do zębów to był atut, zawartością fluoru chwalono się w reklamach i nikomu to nie przeszkadzało, a teraz trend się odwrócił i wszyscy nawołują żeby nie kupować past z fluorem bo to trucizna jest! szok!

Gdybym miał słuchać bełkotu tych wszystkich bardziej lub mniej wyedukowanych speców (zazwyczaj marketingowców) to musiałbym nic nie jeść! za mojego dzieciństwa mówiło się, że mleko to podstawa prawidłowego rozwoju i powinno spożywać się go jak najwięcej (w szkołach nawet podawali mleko) a teraz nagle okazuje się, że mleko to przereklamowana ściema, że jest kompletnie bezużyteczne a nawet szkodliwe dla organizmu.
    Witaj Kris, no tak masz tu wielka rację , z tymi koncernami z tym ze szkodliwych pierwiastków jest wszędzie pełno ,
    ostatnio duzo sie mówi a to o fluorze , eternicie, rtęci, ołowiu , o polepszaczach , wszystkich składnikach "E" w produktach itp. I w sumie jak by człowiek miał tego unikać to nie dałoby się żyć. Ale czasy ciemnogrodu powoli się muszą kończyć i czasami trzeba spojrzeć na to pod innym kontem .
    zresztą Wszystko, co mądre, zostało już przez kogoś powiedziane ale my możemy sobie poczytać w tym przypadku akurat o fluorze , dość ciekawa lektura widziana oczyma uczciwszych ludzi jak ekipy koncernów.http://www.oswiecenie.com/fluor.htm i tu nazwy firmy nie mogę raczej podać nie jestem strona w tej kwestii .

Szałwiowa pasta do zębów bez fluoru

Działanie
    Skutecznie czyści zęby i usuwa osad nazębny.
    Łagodzi podrażnienia błony śluzowej oraz zapobiega zapaleniu dziąseł. Ma orzeźwiający miętowy smak.
    Zapewnia długotrwały świeży oddech.

Opakowanie
    75 ml

Indeks
    00170
    Cena

Ilość

5,75 zł
    Galeria
    Oceny i komentarze użytkowników

10

super pastaPolecam

Pozdrawiam

Cytat Napisał grabowska Zobacz post
    A ta dwulatka ci usiedzi tam na fotelu?
    no tu się pojawia problem ale coś trzeba zrobić może jakoś ta dentystka ją zachęci,chociaż szczerze wątpię zobaczymy na razie nie mam namiaru

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał kwantq Zobacz post
    Witaj Kris, no tak masz tu wielka rację , z tymi koncernami z tym ze szkodliwych pierwiastków jest wszędzie pełno ,
    ostatnio duzo sie mówi a to o fluorze , eternicie, rtęci, ołowiu , o polepszaczach , wszystkich składnikach "E" w produktach itp. I w sumie jak by człowiek miał tego unikać to nie dałoby się żyć. Ale czasy ciemnogrodu powoli się muszą kończyć i czasami trzeba spojrzeć na to pod innym kontem .
    zresztą Wszystko, co mądre, zostało już przez kogoś powiedziane ale my możemy sobie poczytać w tym przypadku akurat o fluorze , dość ciekawa lektura widziana oczyma uczciwszych ludzi jak ekipy koncernów.http://www.oswiecenie.com/fluor.htm i tu nazwy firmy nie mogę raczej podać nie jestem strona w tej kwestii .

Szałwiowa pasta do zębów bez fluoru

Działanie
    Skutecznie czyści zęby i usuwa osad nazębny.
    Łagodzi podrażnienia błony śluzowej oraz zapobiega zapaleniu dziąseł. Ma orzeźwiający miętowy smak.
    Zapewnia długotrwały świeży oddech.

Opakowanie
    75 ml

Indeks
    00170
    Cena

Ilość

5,75 zł
    Galeria
    Oceny i komentarze użytkowników

10

super pastaPolecam

Pozdrawiam
    elmex dla dzieci super też jest już 2 dentystów mi ja poleciło

kwantq
    Guest
    no tu się pojawia problem ale coś trzeba zrobić może jakoś ta dentystka ją zachęci,chociaż szczerze wątpię zobaczymy na razie nie mam namiaru

- - - Dopisano - - -

elmex dla dzieci super też jest już 2 dentystów mi ja poleciło

Przepraszam kierowałem to do krisa a jakoś trafiło to do Ciebie , ale tak czy tak warto klikąć na ten link

Jak mowa o oszustach to proponuje znany program Wiem co jem nie tylko o parówkach ale i o innych produktach
    http://vod.pl/wiem-co-jem-parowki,79988,w.html

Cytat Napisał kwantq Zobacz post

Przepraszam kierowałem to do krisa a jakoś trafiło to do Ciebie , ale tak czy tak warto klikąć na ten link

Jak mowa o oszustach to proponuje znany program Wiem co jem nie tylko o parówkach ale i o innych produktach
    http://vod.pl/wiem-co-jem-parowki,79988,w.html
    Uwielbiam ten program, i Kasię Bosacką Teraz jest w ciąży i ma fajny program dla "ciężarówek" pt. O Matko

kwantq
    Guest
    Cytat Napisał grabowska Zobacz post
    Uwielbiam ten program, i Kasię Bosacką Teraz jest w ciąży i ma fajny program dla "ciężarówek" pt. O Matko
    Ja tez lubię pooglądać ten program jest fajny dużo prawdy a to lubię. A powyżej podałem link o tym fluorze troszkę trzeba czytać nie każdy lubi , ale czasem warto.

Uprawnienia