Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: biszkopt

biszkopt

Help,

Dejcie mi tu jakiś sprawdzony przepis na biszkopt.
    Nie chce dzwonić do mamy bo powie,że powinnam wiedzieć, przetrząsnęłam google i co przepis to inne składniki. W jednym 5 jaj na kazde jajko łyżka mąki i łyżka cukru w innym cos o mące ziemniaczanej...
    potrzebuje upiec taki spód do ciasta nie musi być strasznie gruby i wyrośnięty....
    Ino żebym nie musiała czekac na przepis do następnej wielkanocy

- - - Dopisano - - -

tuż czekom z wajcami w ręce...
    Kobieta jest jak dziki koń, musisz ją złapać, osiodłać i zamknąć w stajni (ichaaaaaaaaaaaa)

4 jajka
    szklanka cukru
    1,5 szklanki mąki pszennej
    1/3szklanki mąki ziemniaczanej
    1łyżeczka proszku do pieczenia
    jajka ubij z cukrem do oporu, potem delikatnie mieszajac piane dodawaj maki, proszek i żółtka. Do pieca 170stopni na 35min. Dla mnie dobry ale jak Ci nie wyjdzie to nie wrzeszcz po mnie zbytnio

Dzięki Majster ! Wyszło Git
    Kobieta jest jak dziki koń, musisz ją złapać, osiodłać i zamknąć w stajni (ichaaaaaaaaaaaa)

Cytat Napisał SłodkaWredota Zobacz post
    Dzięki Majster ! Wyszło Git
    No to sie ciesze że pomogłem

Ja nie dodaję mąki ziemniaczanej i tez jest ok.

To nie jest biszkopt, to jest jakas zwykła baba. Biszkopt to jak pisałaś 1 łyżka maki i jedna łyzka cukru na 1 jajo.! Ubij białko na sztywno dodaj cukier i jeszcze ubijaj, dodaj żółtka i juz ręcznie wolno wsypuj mąkę gotowe bez proszku Dno tortownicy wyłóż papierem do pieczenie wzgl. wysmaruj masłem ale boki nie! powodzenia! Uda sie na 100%

Dzięki Venis,
    w zeszłym tyg piekłam dla porównania taki biszkopt jak podalas gdzie jedyne składniki to jajka,cukier i mąka. I wyszedł mi piękny wysoki puszysty biszkopt
    Z kolei z tego przepisu co podał Gitmajster wyszło w porządku ciasto, w sam raz na spód pod galaretkę i owoce

Ja przynajmniej ratowałem jak umiałem a nie że się miesiąc po świętach z przepisami obudzą i jeszcze mamrają

To też fakt...

Jestem zadowolona że udał ci sie biszkopt wg mojej procedury. Jak lubisz piec dobre ciacha to służę przepisem łatwym ,tanim a przede wszystkim wypróbowanym !

Uprawnienia