Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49

Temat: Chcę otworzyć sklep w Cieszynie.

fakt! sklepu muzycznego brakuje! ale podobnie, jak pisze krilady nie wróżę mu zbyt pomyślnie;

mi brakuje:
    1 - sklepu z dobrymi i robionymi met. tradycyjnymi (domowymi) wędlinami, serami, a i w sezonie: warzywkami/owocami uprawianymi nie na wszelkich wspomagaczach;
    2 - takiego lepszego spożywczaka, gdzie kupię kakao van houten, prawdziwą szynkę szwarcwaldską, czy suszone pomidory pakowane na sycylii;
    3 - dużego sklepu z używanymi (i na poziomie) rzeczami, typu agd, meble, porcelana/szkło sprowadzanymi z zagranicy;

a rację bytu ma:
    1 - lokal z piwem za 3,50
    2 - tani spożywczak, najlepiej typu biedronka;
    3 - szmatex;

W dzisiejszych czasach wielkich marek franczyza okazuje się być całkiem dobrym kierunkiem. Czy masz jakieś doświadczenie związane z handlem?

Tak mam pracowałam przez ładnych parę lat w handlu i mam spore doświadczenie dla tego planuję coś na własny rachunek otworzyć

Sklep muzyczny - pomysł dobry lecz nie w Cieszynie
    Sklep sportowy to samo... większość woli pojechać do BB do centrów handlowych i tam kupować

Mi osobiście brakuje w C-nie New Yorkera.. boszz co bym dała żeby on był u nas <marzyciel>

Niestety u nas jest wszystkiego na kupie.. ale tak naprawde to nic nie ma

To jest błędne koło, bo większość ludzi wymaga nie wiadomo czego w mieście a i tak jeździ do Bielska albo Silesii. Należałoby zmienić własną mentalność i po prostu skupić się na zostawianiu pieniędzy u nas w mieście dając inwestorom pole do popisu. Ale to jest chyba niewykonalne.

Tak dokładnie, ludzie wolą jechać do wielkich centrów handlowych np do kina i przy okazji na zakupy..
    Ciężko jest otworzyć coś nowego.. to musiałby być naprawdę extra pomysł aby interes po dwóch miesiącach nie upadł.

Cytat Napisał lapis Zobacz post
    myślę, że muzyczny.... ma racje bytu.
    chyba 20 lat temu.

krilady.
    Guest
    Cytat Napisał kalafiorrr Zobacz post

mi brakuje:
    1 - sklepu z dobrymi i robionymi met. tradycyjnymi (domowymi) wędlinami, serami, a i w sezonie: warzywkami/owocami uprawianymi nie na wszelkich wspomagaczach;
    2 - takiego lepszego spożywczaka, gdzie kupię kakao van houten, prawdziwą szynkę szwarcwaldską, czy suszone pomidory pakowane na sycylii;
    3 - dużego sklepu z używanymi (i na poziomie) rzeczami, typu agd, meble, porcelana/szkło sprowadzanymi z zagranicy;
    tak, pkt 1 i 2 to super pomysły, życzyłabym powodzenia gdyby u nas takowe powstały, mam dość barów z piwem za 3,5, biedronek...
    To by chyba trochę odświeżyło nasz rynek cieszyński
    Może fajny byłby też sklep z alkoholem, ale takim gdzie byłyby praktycznie wszystkie marki (bodajże nawet są takie we franczyzie..).

Z mojego doświadczenia: jeżdżę do Bielska lub do Karwiny głównie dlatego, że w Cieszynie o 17:00 wszystko już jest pozamykane, a od pon. to pt. nie mam możliwości być w mieście wcześniej niż o 16:30. Jest tu dużo fajnych sklepów, przyjemni się chodzi np. po ulicy Głębokiej, jest spora różnorodność towarów, ale co mi po tym jak nie mam czasu spokojnie sobie tych sklepów pozwiedzać?
    Dlatego nie napiszę czego mi brakuje w naszym mieście, bo dla mnie osobiście mija się to z celem

To jest bardzo słuszna uwaga, gellwetka.

Uprawnienia