Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49

Temat: Chcę otworzyć sklep w Cieszynie.

gellwetka jest jeszcze sobota

a poza tym, ostatnio często chadzając ulicą głęboką w środku dnia, dochodzę do wniosku, że ze sklepami u nas jednak wszystko gra! to my się tutaj czepiamy tych sklepików! praktycznie żadne lokale przeznaczone na handel nie stoją odłogiem, ludzie z zakupami się wokół krzątają... a nieliczni(?) klienci szukający towarów markowych, specjalistycznych lub robiący zakupy w godzinach późnopopołudniowych/wieczornych nie zostawią aż takich pieniędzy, by sklep wypracował zysk i się utrzymał;

kalafiorr - ja przez ostatnie lata soboty i niedziele spędzałam na uczelni. Na szczęście to się już skończyło i wkrótce soboty na zakupach będą moje Szczerze mówiąc, to wcale nie jestem pewna, czy sklepy nie wypracowałyby sobie zysków, pracując co najmniej do 18:00. Zwłaszcza, jeśli chodzi o sezon letni. Myślę, że znacznie większy byłby ruch przed zamknięciem niż rano, po otwarciu. Wystarczy z resztą spojrzeć na te sklepy, które funkcjonują dłużej. Gdyby wszystko było czynne później, to miasto może by żyło. (Powstrzymać się nie mogę przed skargą, że pon.-pt. po 22:00 w Cieszynie nie zjem już pizzy )

sklep z firmowa sportowa odziezai obuwiem lub sklep z ubrankami dzieciecymi od niemowlaka do conajmniej dzieci z podstawowki bo cięzko jest kupic jakies fajne ubrania dla troche starszych dzieci

Cytat Napisał gellwetka Zobacz post
    Z mojego doświadczenia: jeżdżę do Bielska lub do Karwiny głównie dlatego, że w Cieszynie o 17:00 wszystko już jest pozamykane, a od pon. to pt. nie mam możliwości być w mieście wcześniej niż o 16:30. Jest tu dużo fajnych sklepów, przyjemni się chodzi np. po ulicy Głębokiej, jest spora różnorodność towarów, ale co mi po tym jak nie mam czasu spokojnie sobie tych sklepów pozwiedzać?
    Dlatego nie napiszę czego mi brakuje w naszym mieście, bo dla mnie osobiście mija się to z celem
    Ja się podpisuję. Po powrocie z pracy mam niecałe 30min na zrobienie jakiś zakupów w sklepach czynnych do 17:00

---------- Post dodany o 23:07 ---------- Poprzedni post dodany o 23:04 ----------

Proponuję otworzyć ciucholand z ciuszkami wyłącznie dla dzieci, powiedzmy do 7 roku i z butami

Cytat Napisał janbrt Zobacz post
    Proponuję otworzyć ciucholand z ciuszkami wyłącznie dla dzieci, powiedzmy do 7 roku i z butami
    hmmm... idąc tym tropem i patrząc na ilość szmateksów w cieszynie, to zaniedługo będziemy mieli same specjalistyczne ciucholandy - w jednym lokalu z dziecięcymi ciuchami i akcesoriami, w drugim z męską odzieżą, w kolejnym - z damską odzieżą, - z sukniami balowymi, - z odzieżą sportową, obuwniczy itd...

Cytat Napisał kalafiorrr Zobacz post
    hmmm... idąc tym tropem i patrząc na ilość szmateksów w cieszynie, to zaniedługo będziemy mieli same specjalistyczne ciucholandy - w jednym lokalu z dziecięcymi ciuchami i akcesoriami, w drugim z męską odzieżą, w kolejnym - z damską odzieżą, - z sukniami balowymi, - z odzieżą sportową, obuwniczy itd...
    Ale wbrew pozorom nie jest to głupi pomysł, specjalistyczny ciucholand.. Jeśli grupa docelowa jest wystarczająca to przynajmniej potencjalny właściciel takiego sklepu ma szansę na sukces. A to dla niego najważniejsze na początku.

Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    Ale wbrew pozorom nie jest to głupi pomysł, specjalistyczny ciucholand.. Jeśli grupa docelowa jest wystarczająca to przynajmniej potencjalny właściciel takiego sklepu ma szansę na sukces. A to dla niego najważniejsze na początku.
    ha! na zachodzie to się sprawdza
    są ciucholandy ukierunkowane na jakąś markę (np. chanel, lagerfeld, nike), płeć i przedział wiekowy, styl (only hippie, only retro), a nawet i kolor!

Sklep z dobrej jakości zużywalnymi produktami: mydła, domowe spa itd. Albo Kawy i Herbaty Świata. Nie jestem z Cieszyna, ale w moim mieście nieźle takie towary idą. A jak ktoś się przekona do obsługi i produktu to wraca, kiedy mu się skończy. Gorzej, gdybyś chciała sprzedawać kulki tytanowe - nikt by nie wrócił, chyba że zgubił
    "Wymagajcie od siebie, nawet gdy inni od Was nie wymagają..." JPII

Jeżeli chcesz otworzyć działalność gosporarczą to wiesz jak to jest z zusem :/ duzo pieniedzy trzeba tam oddac.....w kazdym badz razie do sedna......zapewne wiesz ze na dzien dzisiejszy jest mozliwosc zmniejszenia kosztow prowadzenia działalnosci i całkowicie niepłacenia Zusu! a co za tym idzie zaoszczedzenia tych pieniedzy i zainwestowania jezeli ktos z was miał by chęc dowiedzenia sie wiecej na ten temat daj znać !
    Pozdraiwam

Cytat Napisał WilQ Zobacz post
    Jeżeli chcesz otworzyć działalność gosporarczą to wiesz jak to jest z zusem :/ duzo pieniedzy trzeba tam oddac.....w kazdym badz razie do sedna......zapewne wiesz ze na dzien dzisiejszy jest mozliwosc zmniejszenia kosztow prowadzenia działalnosci i całkowicie niepłacenia Zusu! a co za tym idzie zaoszczedzenia tych pieniedzy i zainwestowania jezeli ktos z was miał by chęc dowiedzenia sie wiecej na ten temat daj znać !
    Pozdraiwam
    Co to za numer?

Uprawnienia