Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Drugi poród - macie obawy?

krilady.
    Guest

Drugi poród - macie obawy?

Tak się czasem nad tym zastanawiam, i raz wydaje mi się, że spoko, można bez strachu, a następnym razem strach mnie oblatuje i jakoś myślę sobie, ze może jedno dziecko to już dość.... Jakie były / są Wasze myśli? I jak to potem wyglądało już w godzinie "0"?

chata za wsią....pod lasem
    Wpisów
    40
    Dla mnie każdy następny raz to był większy strach, bo wiedziałam czego mogę się spodziewać....
    Ale z perspektywy czasu, myślę sobie że to mały pikuś, bo nie wyobrażam sobie jak mogłabym żyć bez mojego stadka A poród to tylko malutki ułamek życia, liczy się to co jest potem i trwa wiele, wiele lat....

Ja miałam tak samo
    Przy/przed pierwszym porodem kobieta nie jest do końca świadoma tego co ją czeka,czyta się książki,artykuły w gazetach i słucha opowieści:cioć,kuzynek,koleżanek,mamy i pewnie nie raz teściowej itp itd Każda z pań ma swoje "trzy grosze do dodania" a rzeczywistość i tak "zaskakuje",przed kolejnym porodem przyszła mama już wie co ją czeka,że boli (i to dość konkretnie),że nie trwa 5 minut (ale też i nie wieczność ) Myślę,że to normalna obawa,przed tym co znane i nieznane też,bo każdy poród jest inny

za 1 razem zero strachu i w sumie bólu zero kruszynka perzed czasem wiec malusia była 2140 za 2 razem bałam sie bardzo juz nie kruszynka 3640 masakra ja szczupła w sumie w biodrach hm teraz się boje bardzo tym bardziej że dziecko jakies wielkie chyba będzie,ale dam rade coby nie bardzo chciałam mieć 3

Widzisz ten dom? To nie ten :P
    To i ja oryginalna nie będę
    Za pierwszym razem w zasadzie bez strachu, bo to nieznane, i nawet nieźle poszło bo 3 godziny i było po
    Za drugim razem już był strach bo wiedziałam czym to pachnie, ale młoda tak sie pchała na świat że ledwo ledwo my do szpitala zdążyli..a jechalimy zaraz jak wody odeszły W szpitalu tylko pomogli mi sie szybko przebrać bo już rodziłam, i nawet nie zdążyli mnie zbadać Także nie miałam wiele czasu na rozmyślanie, bo kto to przeszedł to wie że boli jak pieron, u mnie ani nie zdążyli pomyśleć o jakim znieczuleniu tak to gibko szło..Jak dostajesz dzieciątko w ramiona już nie pamiętasz że bolało..
    I tak se myślę, że jeśli się zdarzy mieć trzecie dziecko, już chyba z tydzień przed terminem bydym w szpitalu siedzieć..bo zaś gnać na złamanie karku rodzac prawie w aucie - o niii, tego już nie chcym

krilady.
    Guest
    Ale nie byłyście też przez to jakoś pewniejsze? Chodzi mi o to, że już wiecie co jak po kolei idzie i że można jakoś sobie z tym radzić..

Ja przeważnie to takie mam myśli, jakby drugi poród był taki sam to w sumie bym się chyba nie bała, choćby znowu miało mnie potargać

Wpisów
    40
    krilady, kto tam ma czas rozmyślać jak to było wcześniej jak się dzieciak pcha

krilady.
    Guest
    No ale jak się jeszcze nie pcha, wtedy myśli krążą, i co?

Wpisów
    40
    Pewnie że krążą ale to normalne przecież...poród to nie szczepionka
    Ja sobie myślałam - tym razem nie dam się zaskoczyć...tym razem będę spokojniejsza...tym razem...tym razem.... hehe życie to potem zweryfikowało

Krilady jesli u mnie będzie drugie, nie ma bata, idę ze znieczuleniem, nie wiem gdzie, ale inaczej nie rodzę

Uprawnienia