Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Druga ciąża po cesarce.

wsciekla debride
    Guest

Druga ciąża po cesarce.

Zapytanie kieruję do dziewczyn, które miały cesarkę a po niej ponownie zaszły w ciążę. Ja miałam cc 18 miesięcy temu, obecnie jestem w 7 tyg ciąży. Czasami gdy gwałtownie wstanę, kaszlę lub kicham boli nie blizna po cesarce. Ta na macicy. Ginekolog stwierdził, że wszystko dobrze wygląda. Jednak nadal mnie to niepokoi.
    Też tak miałyście?

- - - Dopisano - - -

Prócz tego wszystko jest ok.

No to po pierwsze, Debride, to gratulacje... ja też miałam pierwszą cesarkę, i owszem blizna jeszcze długo dawała się we znaki, ale samo jakoś tak niezauważalnie minęło. Teraz po tylu latach i drugim porodzie to ani śladu prawie nie ma, ani dolegliwości... zaszłam w drugą ciążę 17 miesięcy po porodzie i rodziłam sn.. wytrwałości i powodzenia...

wsciekla debride
    Guest
    Dziękuję Ale w tej drugiej ciąży też cię bolała w takich sytuacjach jak mnie? Przed ciążą nie miałam z nią żadnych problemów.

czasem nawet myślałam, że na pewno coś mi się tam le zrosło to raczej takie troche przewrażliwienie, wynikające z braku czasu nad zastanowieniem się nad własną anatomią, bo przecież rośniemy tu i ówdzie, jakoś to musi się rozciągnąć dodatkowo dochodzi do tego dzieciaczek, jeszcze wciąż mały, który nadal wymaga opieki, chce na ręce itd, a przy tym dodatkowo nadwyręża się co może... w pierwszej ciąży był czas na odpoczynek, na sen w dzień, a w drugiej to raczej marzenie kiedy masz tak małe dziecko...

wsciekla debride
    Guest
    Tak, masz rację, Też wieczorem tak sobie myślałam, że to pewnie wina rozciągania się macicy. No i mała rzeczywiście czasami nie daje się przekonać do niebrania na ręce. Szkoda, że nie mogę tak poleniuchować jak za pierwszym razem
    Dzięki za uspokojenie

Mieszka w
    bajecznym miejscu ...
    Moja gin, do której mam wielkie zaufanie mówiła że o drugie dziecko najbezpieczniej zacząc starać się min rok po cc. U Ciebie minęło więcej więc napewno wsio będzie super. Pamiętam jak mnie martwiło to "ciągniecie" brzucha na początku ciąży a wtedy jeszcze żadnej blizny tam nie było . A blizna to jednak nie zdrowa tkanka więc jest mniej elastyczna.
    Tylko uważaj z podnoszeniem córeczki! Moja znajoma podnosiła pierworodnego w ciąży i narobiła sobie problemów.

wsciekla debride
    Guest
    To nie ciągnięcie brzucha. Tylko wyraźny ból blizny właśnie. Ale nie zdarza się to często. Małej staram sie nie podnosić za dużo. Ale wieczorem czasem się nie da przez to zanoszenie

Uprawnienia