Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 75

Temat: Akcja ratuj maluchy 2011 !

Na stronie jest podany adres na który trzeba podpisanel isty wysłac

OK, zajrzałam tam - mam te podpisy wysłać na podany adres pocztą, tak?

hehe no właśnie,
    OK, zrobię to nawet na jutro już

Dziękujemy za wkład

hmmm... a może mnie jednak oświecicie, co jest przeciw temu, by 6-latki poszły do szkoły? jakiś link? to nie jest żadna złośliwość, tylko moja niewiedza; bo generalnie w moim gronie znajomych, jest spora grupa osób, które poszły o rok wcześniej do szkoły niż ja i z tego, co widzę, nie odbiło się to jakoś znacząco na ich rozwoju...

to dane ze strony Stowarzyszenia:

(14.06) Do końca akcji pozostało 20 dni
    mamy 93 tys. 760 podpisów

HURRA

Cytat Napisał kalafiorrr Zobacz post
    hmmm... a może mnie jednak oświecicie, co jest przeciw temu, by 6-latki poszły do szkoły? jakiś link? to nie jest żadna złośliwość, tylko moja niewiedza; bo generalnie w moim gronie znajomych, jest spora grupa osób, które poszły o rok wcześniej do szkoły niż ja i z tego, co widzę, nie odbiło się to jakoś znacząco na ich rozwoju...
    Bardzo proszę-mądry artykuł,z którym całkowicie się zgadzam:

http://kobieta.interia.pl/psychologi...e,1650388,2425

no dzięki konwalia - zaraz czytam! bo szczerze mówiąc, w obliczu powstających szkółek dla 3-latków z dodatkowymi zajęciami ogólnorozwojowymi i szkołami językowymi dla 6msc niemowląt, to nie rozumiem, czemu wszyscy obawiają się wcześniejszej edukacji;

krilady.
    Guest
    ja myślę, ze obawiają się systemu nauczania, że spontaniczność w rozwoju dzieci zostanie zakłócona, a po drugie trzeba popatrzeć na to przyszłościowo: nawet jeśli teraz dziecko jest gotowe do pierwszej klasy to niekoniecznie później będzie gotowe do piątej, szóstej i do gimnazjum....

---------- Post dodany o 10:41 ---------- Poprzedni post dodany o 10:37 ----------

a zajęcia dodatkowe ogólnorozwojowe czy językowe i inne podawane dziecku z umiarem i w dobry, przemyślany sposób może aktywować wszechstronny rozwój dziecka, taki maluch potrzebuje dużo różnych bodźców do rozwoju, ale muszą być one podane w przyjazny dziecku sposób i nie w nadmiarze, nie można dzieci obciążać "pracą" - dla nich te różne zajęcia muszą być po prostu zabawą i atrakcją, czymś co je zainteresuje. Tak myślę...

krilady czytając Twoją wypowiedź dochodzę do wniosku, że przedmiotem konfliktu jest sposób i system nauczania, a niekoniecznie granica wieku, od której to wszystko ma się zacząć...

krilady.
    Guest
    pewnie coś w tym jest, trzeba przyznać, ze nasz system po prostu nie nadąża za tymi reformami, niby szkoły mają być przystosowane - a które są?

---------- Post dodany o 10:53 ---------- Poprzedni post dodany o 10:51 ----------

ja bym chyba się głęboko zastanowiła czy posyłać dziecko już... A co do reformy, może i to nie jest złe, tylko chyba wymaga czasu, jak wszystko będzie odpowiednio przygotowane to niech wtedy reforma wchodzi... Trochę bym się obawiała, ze te maluszki jeszcze się pogubią..

Uprawnienia