Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Temat: Rolety zewnętrzne -> za i przeciw...

Rolety zewnętrzne -> za i przeciw...

Poszukuję opinii na temat rolet zewnętrznych.... Wszelkie za i przeciw mile widziane.

Ponadto jak wygląda ich awaryjność?

Czy zwykły śmiertelnik podniesie bez kłopotu roletę 2x1,5m?
    Nie jestem zainteresowany roletami z napędem.

Rolety zewnętrzne plusy:
    - w jakiś sposób są one dodatkowa zaporą przed ucieczką ciepła z domu (przy mniej szczelnych oknach i przy wiatrach) - zawsze są jakąś dodatkową zaporą.
    - mniej odczuwasz skutki silnych wiatrów czy deszczy czy śnieżyc, a przy okazji chronią okna szczególnie te z drewna. Może i dzisiaj są one solidne ale nie są wieczne, a moim zdaniem taka roleta zwiększa, ich żywotność.
    - jak opuścisz wszystkie to nawet wieczorem przy zapalonych światłach możesz udawać, że Cię nie ma w domu o ile masz ku temu powody i chcesz.
    - w jakiś tam sposób chronią dom przed włamaniem. Oczywiście na złodziei nie ma sposobów ale każde utrudnienie jest czymś co możne zniechęcić.
    Co do podnoszenia to z tym nie ma problemu. Podnosi się takie jak piszesz bardzo łatwo i lekko i też nie jestem zwolennikiem podnośników automatycznych.
    Minusy to widzę tylko takie, iż no trzeba za nie zapłacić no i trzeba ich konstrukcje wkręcić w okna co po ich ewentualnym demontażu pozostawia w nich dziury. Tu jednak nie wiem do końca bo może są i inne sposoby ich montowania.

na ulicy ślepej
    Wpisów
    1
    Ja mam roletki elektryczne ale na razie nic się z nimi nie dzieje, jedna moja rada, jak będziesz ubezpieczał dom to w rubryce rolety nie podaj że masz, chyba że jak będziesz wychodził z domu to będziesz zasłaniał wszystkie okna, (bez sensu) bo w razie kradzieży likwidator szkód odrzuci wniosek, bo roletka nie była opuszczona. Druga rada to jak jeszcze nie mieszkasz w domu to nie opuszczaj rolet bo złodzieje od środka mogą Ci ,,wyszabrować'' wszystkie okna i drzwi tarasowe.
    A co do + i - to same plusy.

Czyli narazie 2:0 na +

Dziękuję za opinie.

Elektryczne mają na pewno plus centralnego i automatycznego sterowania o określonej godzinie itp. ale osobiście chciałbym pozostać przy ręcznych.

Czytałem gdzieś, że zasłonięte rolety to pomoc dla złodzieja bo wiadomo kiedy dom pusty... Ponadto przy zasłoniętych roletach można bezkarnie baraszkować więc to chyba taki jeden minus.

Dla mnie rolety miałyby by pełnić funkcję wyciszającą oraz izolacyjną. Z racji częstego podnoszenia/opuszczania ważna jest bezawaryjność ale z Waszych opinii wynika, ze nic się nie psuje

Popytam i może w jakimś salonie znajdę przykładową roletę o podobnych wymiarach aby popróbować z jaką siłą działa mechanizm.

Domek już zamieszkały ale przed zrobieniem elewacji trzeba się dobrze zastanowić co by jeszcze zrobić, bo później już nie będzie tak łatwo...
    Ostatnio edytowane przez bubik ; 21-06-2013 o 14:36

Ja mam też "ręczne" i sobie chwalę,nic się z nimi nie dzieje,użytkuję je ponad 4 lata.
    Teraz w czasie upałów bardzo się przydają,a zdecydowałam się na założenie głównie ze względu na ochronę przed wiatrzyskami,bo mieszkam na takim wygwizdowie,że czasem mam wrażenie iż halniak porwie mi całą chatę z fundamentami
    Jeśli chcesz,to mogę polecić Ci firmę ze Skoczowa,która zakładała mi rolety,są rzetelni i dokładni,poleciłam ich także moim sąsiadom i są zadowoleni,bo oni naprawdę robią porządnie.

P.S. jeśli chodzi o rolety większych rozmiarów,to wtedy stosuje się mechanizm podnoszący " na korbkę",mam tak np przy wejściu na taras
    Ostatnio edytowane przez konwalia ; 21-06-2013 o 15:12

Cytat Napisał wisiketa Zobacz post
    Ja mam roletki elektryczne ale na razie nic się z nimi nie dzieje, jedna moja rada, jak będziesz ubezpieczał dom to w rubryce rolety nie podaj że masz, chyba że jak będziesz wychodził z domu to będziesz zasłaniał wszystkie okna, (bez sensu) bo w razie kradzieży likwidator szkód odrzuci wniosek, bo roletka nie była opuszczona. Druga rada to jak jeszcze nie mieszkasz w domu to nie opuszczaj rolet bo złodzieje od środka mogą Ci ,,wyszabrować'' wszystkie okna i drzwi tarasowe.
    A co do + i - to same plusy.
    Nie najlepsza rada, bo ubezpieczajacy nie moze wprowadzać w bląd ubezpieczyciela.
    Lepiej sprawdzić dokładnie OWU i po prostu sie ich trzymać, a jak nam nie odpowiadają to poszukać innego ubezpieczyciela.

największa zaleta to że w takie upały blokują słońce i w domu jest chłodno

Rolety zewnetrzne

Cytat Napisał konwalia Zobacz post
    Ja mam też "ręczne" i sobie chwalę,nic się z nimi nie dzieje,użytkuję je ponad 4 lata.
    Teraz w czasie upałów bardzo się przydają,a zdecydowałam się na założenie głównie ze względu na ochronę przed wiatrzyskami,bo mieszkam na takim wygwizdowie,że czasem mam wrażenie iż halniak porwie mi całą chatę z fundamentami
    Jeśli chcesz,to mogę polecić Ci firmę ze Skoczowa,która zakładała mi rolety,są rzetelni i dokładni,poleciłam ich także moim sąsiadom i są zadowoleni,bo oni naprawdę robią porządnie.

P.S. jeśli chodzi o rolety większych rozmiarów,to wtedy stosuje się mechanizm podnoszący " na korbkę",mam tak np przy wejściu na taras
    Jesli mogę Cię prosić, to podaj mi nazwę tej firmy ze Skoczowa. Pozdrawiam i dzięki za informację.

Witam,

Podepnę się pod temat rolet.
    Czy macie może rolety nadokienne i we wnęce okiennej? Które będą lepsze? We wnęce okiennej zabierają trochę światła z okna i zasłaniają ramę okna a jeśli chodzi o nadokienne to wyczytałem, że: Montaż rolety na elewacji powoduje szybsze zabrudzenia ściany szczególnie nad mocno wystającą skrzynką. Odbijające się krople deszczu unoszą kurz ze skrzynki i osadzają go na elewacji.

Czy te w oknie nie wkurzają patrząc od środka?

I jakie tu wybrać do istniejącego domu?

wsciekla debride
    Guest
    Dla mnie rolety zewnętrzne mają same plusy. Ciemno w pokoju kiedy się chce, można latem chłodek mieć, funkcja antywłamaniowa przy okazji. Arton ja nie mam takich w domu ale miałam w poprzednim bloku i nie zauważyłam żeby ściany były od nich bardziej brudne. Chodzi mi o te zewnętrzne oczywiście.

Uprawnienia