Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Temat: Rolety zewnętrzne -> za i przeciw...

Cieszyn
    Wpisów
    6
    Też uważam, ze mają same plusy.

Cytat Napisał starocieszyniok Zobacz post
    Też uważam, ze mają same plusy.
    Tak wiem, że mają plusy....

Tylko jakie zamontować na istniejącym budynku - ze skrzynką nad oknem czy też przy ramie w oknie?
    W przyp. rolet w ramie to skrzynki są widoczne od środka czyli siedząc przy stole będę widział skrzynkę z roletą.
    Natomiast skrzynka z roletą nad oknem nie jest widoczna o środka ale za to odstaje od elewacji.

Które rozwiązanie jest lepsze/gorsze?

Cieszyn
    Wpisów
    6
    Od środka to chyba lepiej zakładać przy budowie domu, lub kapitalnym remoncie. Wtedy fajnie można wkomponować i nie widać z wewnątrz. Skrzynka za oknem jest praktyczniejsza. Estetyka nie razi, a i kolor nie zawsze musi być biały. A nawet jak jest biały, to naprawdę nie przeszkadza i wcale nie rzuca się w oczy. Dużo osób tak ma.

pozdrawiam

Witam, a ja mam takie pytanie odnośnie pomysłów na lato. Próbował może ktoś integrować rolety z moskitierą? Jak to się sprawdza?

na ulicy ślepej
    Wpisów
    1
    Gdy ja kupowałem rolety to jeszcze nie było takich wynalazków ale rok temu przeglądałem oferty i pomyślałem że warto taką roletkę z moskitierą zamontowaćoczywiście nie w każdym oknie.
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiesz, w moim przypadku to bardzo dobre zabezpieczenie latem. Mieszkam blisko lasy i dosłownie zżerają nas komary, zwłaszcza wieczorem. To jak? Podpowiecie coś?

Mogę podpowiedzieć ze rolety zewnętrzne wole z osobna moskitiera bo ta montowana w środku rolety brudzi się bardziej od pajęczyn no i w razie awarii ciężki dostęp na drzwi polecam ściąganą w dol lub w formie drzwi a na okna to raczej w ramce która można ściągać na zime..

Ja mam rolety na zewnątrz od http://www.roofstyle.pl/ na poddaszu. Bardzo fanie wyciszają dźwięki z podwórka

Na pewno "przeciw" jest to, że podczas nieodpowiedniego montażu mogą powstać mostki termiczne, o których tutaj wszyscy zapomnieli. Jest to wbrew pozorom naprawdę duży problem. Za czym więc ktokolwiek zabierze się za montaż powinien przeczytać artykuł MG Projekt http://www.mgprojekt.com.pl/blog/mos...#axzz30yElWjH7 Generalnie lepiej powierzyć montaż firmie (ale profesjonalnej) niż samemu się w to bawić.

na ulicy ślepej
    Wpisów
    1
    Trzeba też pamiętać że jeżeli robimy instalację na rolety i myślimy o sterowaniu ręcznym (nie pilot) to każda roletka musi mieć oddzielne zasilanie, żeby nie wypalić silników.
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uprawnienia