Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 125

Temat: Jak Wam idzie segregacja śmieci?

Jak Wam idzie segregacja śmieci?

Nowe przepisy ustawy śmieciowej nałożyły na nas obowiązek segregacji odpadów. Jeśli nie będziemy segregować, to opłaty za śmieci znacznie wzrosną. Warto zaznaczyć, że odpady muszą być czyste, umyte, np. kubeczki po jogurtach. Worki mają być podpisane. Jak Wam idzie segregacja? Ciekawe, jak ''technicznie'' poradzą sobie mieszkańcy bloków, gdzie tylu mieszkańców naraz będzie ustawiać worki?

Szczury i owady już się cieszą z nowej ustawy śmieciowej

ukweli
    Guest
    Wcześniej też segregowałam i myłam opakowania, więc w sumie bez różnicy.

W bloku to musi być uciążliwe podejrzewam.
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

wsciekla debride
    Guest
    Nadal nie rozumiem o co takie halo. W Dojczach w niektórych landach też trza tak segregować. Osobno plastik, umyty!, osobno papiery, osobno odpadki z jedzenia i osobno reszta odpadków. No i szkło jeszcze. Nie ma w tym w blokach żadnego problemu. W odpowiednim miejscu stoją kontenery w odpowiednich kolorach, każdy na inne śmieci. A plastiki w żółtych workach są ustawiane obok tych kontenerów. W wyznaczonych terminach przyjeżdzają i to zabieraja. W czym problem W tym, ze trzeba się trochę wysilić i wyrzucić coś inaczej niż zawsze? Czy w tym, że kubek po jogurcie trzeba wypłukać coby nie capił na pół kilometra? Ja i przed wyjazdem tutaj płukałam kubki itd. No chyba, że ktoś lubił ten "super przyjemny" zapach z kosza... wtedy jestem w stanie zrozumieć jego ubolewanie...

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    W bloku to musi być uciążliwe podejrzewam.
    Uciążliwe jest jedynie to, że w kuchni mam 3 kosze na śmieci i 2 w innym pomieszczeniu. W poprzednim mieszkaniu musiałam przez 2 tyg chomikować worki z plastikiem w piwnicy bo nie wolno było wystawić tego przed blok, jedynie jak zabierali. Poza tym nic w tym nie jest uciążliwe.

W Pogórzu nas trują, palą plastiki i są z tego dumni.

Tu nie o segregowanie chodzi tylko o kasę którą płacimy tak zwany podatek. Zapraszam wieczorem do Pogórza lub po godzinę 17-tej tam nie segregują tylko palą plastiki i to co do pieca się zmieści, w okolicy nie idzie wytrzymać taki smród, oczywiście nie wszyscy ale wystarczy jeden piec czy komin żeby zasmrodzić na całej wsi, bo są tacy co kochają dzieci i nie palą śmieci. Często tam jestem to wiem co się z komina wydostaje, w gardle mam zaraz pełno ślin na takie zapachy a co będzie z tymi co tam mieszkają? ,
    Minister środowiska już dał nam przykład on nie segreguje tylko wszystko do jednego kosza wyrzuca.

Ktoś widział na własne oczy jak opróżniane są te kontenery?

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał wsciekla debride Zobacz post
    Uciążliwe jest jedynie to, że w kuchni mam 3 kosze na śmieci i 2 w innym pomieszczeniu. W poprzednim mieszkaniu musiałam przez 2 tyg chomikować worki z plastikiem w piwnicy bo nie wolno było wystawić tego przed blok, jedynie jak zabierali. Poza tym nic w tym nie jest uciążliwe.
    No właśnie to może być uciążliwe ze względu na ograniczoną ilość miejsca. Ale dla chcącego nic trudnego, poradzi sobie zawsze.
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

W "Wiadomościach ratuszowych" w informacji dot.segregacji śmieci napisali,że nie jest wymagane mycie pojemników i butelek.Jedno,co dziwi to to,że do plastyków nie wrzucamy plastikowych butelek po oliwie,natomiast można wrzucać puszki po rybach.I to i to tłuste,więc nie widzę różnicy.Lepszym wyjściem z sytuacji,żeby nie śmierdziało jest odbieranie śmieci co 2 tygodnie w miesiącach letnich.

Hehe właśnie przed chwilą w najnowszym numerze GZC wyczytałem, że:

Ci, którzy rozpoczęli segregację odpadów nie mogą połapać się w ilości dostarczonych do domów worków. Z obłędem w oczach sortują odpady zastanawiając się, gdzie wrzucić karton po mleku, słoiki po żywności, opakowanie po jogurcie czy resztki jedzenia
    Nie dziwię się, w końcu dostali tysiónc pińcet różnych worków, a śmieci muszą segregować na podstawie składu chemicznego, klasyfikacji wagowej, kaloryczności, ilości emitowanych związków do atmosfery i wreszcie struktury wewnętrznej i rodzaju wiązań atomowych

Ludzie nie róbcie z siebie idiotów!

Cieszyn
    Wpisów
    2
    W Dojczach jest tak, że na każdy asortyment śmieciowy jest pojemnik, a duże pojemniki na szkło stoją nawet na chodnikach, gdzie można idąc po drodze do sklepu czy na spacer wyrzucić pustą butelkę. Odpady zabierane są w wyznaczonych terminach i wręcz z zegarmistrzowską punktualnością.
    W Polsce (Cieszynie) w blokowiskach w obudowanych śmietnikach są metalowe duże pojemniki na różne "badziewie", a przed śmietnikiem trzy małe pojemniki plastikowe na szkło papier i plastik, które po paru dniach już "przebierają" i większość śmieci wala się obok pojemników. W różnych dniach i o różnych godzinach przyjeżdża śmieciara i -jak to widać na filmie wyżej - wszystko z pojemników plastikowych ląduje wymieszane w jednym samochodzie.
    Przymusza się (i to słusznie) obywateli do segregacji. Ludzie posłusznie wykonują te czynności, a śmieci i tak lądują na jednej kupie.
    Ostatnio edytowane przez jan_122 ; 04-08-2013 o 12:35

Uprawnienia