Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 125

Temat: Jak Wam idzie segregacja śmieci?

ukweli
    Guest
    Cytat Napisał krilady. Zobacz post
    A mo płot?

- - - Dopisano - - -

A bydym ciepać. Dobrze zawinym i bydym ciepać....
    Uważej na psa.

krilady.
    Guest
    Chocioż może lepji nie zawijać i niech się poroztrząsa.....?

- - - Dopisano - - -

Hehe, pies mu to wydrapie

Małpa ani słowa bo przerzucę do Ciebie...
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

ukweli
    Guest
    Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    Małpa ani słowa bo przerzucę do Ciebie...
    ............

- - - Dopisano - - -

A dej. Bydymy sprzedować. http://pl.wikipedia.org/wiki/Gówno_artysty

Bo jeszcze wkładu nie wniosłam.

Cytat Napisał wsciekla debride Zobacz post
    Nadal nie rozumiem o co takie halo. W Dojczach w niektórych landach też trza tak segregować. Osobno plastik, umyty!, osobno papiery, osobno odpadki z jedzenia i osobno reszta odpadków. No i szkło jeszcze. Nie ma w tym w blokach żadnego problemu. W odpowiednim miejscu stoją kontenery w odpowiednich kolorach, każdy na inne śmieci. A plastiki w żółtych workach są ustawiane obok tych kontenerów. W wyznaczonych terminach przyjeżdzają i to zabieraja. W czym problem W tym, ze trzeba się trochę wysilić i wyrzucić coś inaczej niż zawsze? Czy w tym, że kubek po jogurcie trzeba wypłukać coby nie capił na pół kilometra? Ja i przed wyjazdem tutaj płukałam kubki itd. No chyba, że ktoś lubił ten "super przyjemny" zapach z kosza... wtedy jestem w stanie zrozumieć jego ubolewanie...

- - - Dopisano - - -

Uciążliwe jest jedynie to, że w kuchni mam 3 kosze na śmieci i 2 w innym pomieszczeniu. W poprzednim mieszkaniu musiałam przez 2 tyg chomikować worki z plastikiem w piwnicy bo nie wolno było wystawić tego przed blok, jedynie jak zabierali. Poza tym nic w tym nie jest uciążliwe.
    pomysł obowiązkowego segregowania śmieci przyszedł właśnie z Niemiec. Niemcy słyną z porządku, precyzji, ogromnej punktualności. Jednak wielu osobom taka segregacja nie odpowiada, twierdzą, że Angela uszczęśliwiła ich na siłę
    Jednak dla środowiska to dobra decyzja.

''Na mieście'' słyszę ubolewanie, że po co, że to i tak razem wymieszają, i że dużo czasu schodzi na taką segregację... hmm
    jeśli się ma wprawę, to już potem problemu nie ma.

Cytat Napisał Madlene Zobacz post
    ''Na mieście'' słyszę ubolewanie, że po co, że to i tak razem wymieszają, i że dużo czasu schodzi na taką segregację... hmm jeśli się ma wprawę, to już potem problemu nie ma.
    Noo ten argument z czasem jest najlepszy i bardzo popularny, ciekawe, że nie szkoda im czasu na oglądanie kartonów zabijających Hankę, albo inną Brooke, która zrobiła to już z Erikiem i wszystkimi pozostałymi w okolicy

U mnie jakoś się kula ta segregacja. Choć nie powiem, że kapke mam malo miejsca, żeby mieć 5 koszy pod zlewem. Ale plastik u mnie przeważa

Jednak stoję za tym, by spółdzielnia zobligowała się do dostarczenia mieszkańcom worków na śmieci

W domach prywatnych za pełny worek dają pusty i w blokach też jakoś to powinno być rozwiązane.

No i niech ludzie nauczą się rozróżniać co jest czym. Bo jak widzę ludzi desperacko przerzucającyh śmieci w poszukiwaniu odpowiedniego worka to czasem chce mi się śmiać.

Aha i kapkę mnie irytuje mycie tych kubeczków po jogurcie czy tym podobnie
    "Ludzie sadzą pogardę czekając na szacunek Ale jak siejesz trawę nie licz, że wyrosną róże"

Niby miasto a świnie luzem chodzą !

A to też czerwony !

krilady.
    Guest
    W Zebach mamy wory i jak dla mnie to jest OK. Worki dostarcza gmina i to jest fajne rozwiązanie.
    Byłam teraz w Międzyzdrojach i tam przy każdym domu stały 4 kubły No nie wyobrażam sobie tego, żeby mieć taki arsenał koło domu. Oczywiście worów też może być trochę, ale jakoś mi to inaczej wygląda, po prostu przyrastają systematycznie...

W Zebach mamy wory i jak dla mnie to jest OK. Worki dostarcza gmina i to jest fajne rozwiązanie.
    Byłam teraz w Międzyzdrojach i tam przy każdym domu stały 4 kubły No nie wyobrażam sobie tego, żeby mieć taki arsenał koło domu. Oczywiście worów też może być trochę, ale jakoś mi to inaczej wygląda, po prostu przyrastają systematycznie...
    Angole przed domem mają trzy kubły i nie narzekają.
    https://www.google.pl/maps/preview?h...3!4f13.1&fid=5

Też segreguje od dawna nie ma z tym problemu,.. ale z tym myciem to nie bardzo się przykładam ... czasami wylizuje
    Ostatnio edytowane przez konto ; 05-08-2013 o 14:50

Uprawnienia