Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 22 z 22 PierwszyPierwszy ... 12202122
Pokaż wyniki od 211 do 214 z 214

Temat: Pieczenie chleba

Cytat Napisał mojra25 Zobacz post
    250 ml wody
    1 łyżka margaryny lub masła
    1 łyżka oleju
    1 łyżeczka soli
    2 łyżki cukru
    540g mąki pszennej typu 550
    8g drożdży lub 1 łyżeczka drożdży suchych
    cebulka prażona (taka ze sklepu) ja dałam garść, ale jak ktoś lubi można dać więcej
    ok 2 łyżki ziół prowansalskich

Ja robiłam w maszynce, ale bez maszynki to pewnie robi się go tak samo jak te inne chlebki
    Kurcze ale jak to mam zrobić? ja nie mam maszynki drożdże w wodzie rozpuścić i co dalej

Cytat Napisał bebok2506 Zobacz post
    Kurcze ale jak to mam zrobić? ja nie mam maszynki drożdże w wodzie rozpuścić i co dalej
    Ja bym drożdże zamieszała z cukrem aż się rozpuszczą a później dodała do reszty, zarobiła, dała do wyrośnięcia i do pieca

drożdze z cukrem wymieszaj to się same rozpuszcza, a ja tez bez maszynki pieke, ciasto na blasze uformuj i na 180-200 do piekarnika, pomazej woda żeby skórka była chrupiaca

- - - Dopisano - - -

się mojra wstrzeliła
    "Ten nie robi błędów kto nic nie robi a największym błędem jest nic nie robić"

https://www.youtube.com/watch?v=7-u3zIfrJoc

Cytat Napisał megan990 Zobacz post
    drożdze z cukrem wymieszaj to się same rozpuszcza, a ja tez bez maszynki pieke, ciasto na blasze uformuj i na 180-200 do piekarnika, pomazej woda żeby skórka była chrupiaca

- - - Dopisano - - -

się mojra wstrzeliła
    super macie patent z tym pomazaniem wodą wczoraj pierwszy raz to wypróbowałam, bo ktoś tu o tym pisał

Uprawnienia