Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Temat: Napaść na nastolatków w Brennej

wsciekla debride
    Guest
    Już wiem jak wszystko wyglądało. Kuzynka, jej chłopak i dwaj koledzy siedzieli sobie przy restauracji Roma, przy stoliku na zewnątrz. Kilka stolików dalej siedziała banda kiboli z Rybnika. Około 8 osób. Nagle zerwali się i zaczęli bić kuzynkę i resztę. Jednego kopali po brzuchu, drugiego po głowie. Oczywiście obaj leżeli na ziemi. Kuzynka najpierw dostała w twarz od jakiejś dziewuchy a zaraz potem jakiś kibol poprawił jej pięścią tak, że połamał jej nos... Całe zajście trwało około 2 minut. Tłum gapiów... oczywiście zero reakcji... Przestali ich tłuc dopiero jak jakiś facet zawołał, że wzywa policję. Przy okazji poobijali jakieś auto i coś tam jeszcze i zwiali. Karetka i policja raczyły przyjechac po 30 minutach. Po przebadaniu i opatrzeniu wszystkich w karetce wysłali ich do domu Kuzynkę z siną twarzą i połamanym nosem, i tych okopanych z bolącą głową i brzuchem! Bez zrobienia tomografu głowy, bez niczego... Kpina!
    Oczywiście sprawa będzie miała finał w sądzie, rany się zagoją i mam nadzieję, że nie będzie żadnych komplikacji. Jednak uraz psychiczny pozostanie na baaaardzo długo, szczególnie w przypadku dziewczyny.
    Co trzeba mieć we łbie żeby tak się zachować? Żeby bez powodu podlecieć i tak tłuc w zasadzie dzieci Jakim trzeba być zwyrodnialcem

Zastanawiam się jakim trza być człowiekiem by widzieć coś takiego i nie reagować? Oby poszkodowani szybko doszli do siebie...

Cytat Napisał toshiba Zobacz post
    Zastanawiam się jakim trza być człowiekiem by widzieć coś takiego i nie reagować? Oby poszkodowani szybko doszli do siebie...
    Nie przesadzaj. Nie żyjemy w USA gdzie ludzie dojrzeli do wolności i bronią siebie i swojej wolności. U nas nadstawianie karku za kogoś w takiej sytuacji może skończyć się w sądzie i na Twoją niekorzyść. Poza tym żyjemy w strachu przed kibolami bo są bezwględni i i nie muszą obawiać się większych konsekwencji prawnych swoich wybryków.
    Poza tym na widok ósemki takich furiatów ciężko szukać kogoś kto mógłby zareagować w pojedynkę bo dostanie nożem po brzuchu. Jasne, może ktoś za nim pójdzie, a może nie i źle się to dla niego skończy. Ciężko spodziewać się żeby akurat na miejscu bójki było czterech kumpli z policji, chłopaki trenujacy mma albo Rambo.

- - - Dopisano - - -

Debride nie chcę się kłócić, wiem że emocje i w ogóle ale nie miej pretensji do karetki. Przecież oni jadą z Cieszyna. A to że nie wysłali młodych na badania wynika pewnie z systemu który nie zakłada pewnie refundowanego badania w takim przypadku. To ustrój jest chory. Nie upraszczajmy tak naszych wniosków i wyroków.
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Wychodzi na to że ja jestem durną babą co zawsze reaguje,może to nawyk z byłej pracy,może naiwność że dam radę ale nigdy widząc że kogoś tłuką nie stałam z boku....a jak ktoś się boi reagować to choć zdjęcia powinien zrobić dla policji jak dotrze...
    dziwny jest ten świat....

powinni o odszkodowanie za straty moralne i ubytki na zdrowiu podac tych kiboli

wsciekla debride
    Guest
    Dyszol masz racje. Mnie chodzi jednak o to, że powinni chociaż tego chłopaka zabrać. Jak nie refundowane? Uraz głowy i tyle. A co jeśliby zrobił się jakiś krwiak czy coś? Musieli nieźle mocno bić skoro jednym ciosem połamali jej nos. A wiadomo, że w nogach więcej jest siły. Moja siostra która szybko dotarła na miejsce, kilka razy prosiła lekarzy żeby go zabrali do szpitala na badania a oni jej odpowiedzieli, że jest weekend i jak co to nich przyjedzie jakby się coś działo, a kuzynka ma iść w poniedziałek do chirurga... Poza tym ja już znam działania osób z karetek w czasie weekendu. Kiedys wzywałam karetkę do mdlejącej z bólu siostry a oni jej nie zabrali bo stwierdzili, że nie ma takiej potrzeby. A ja całą noc nie wiedziałam co mam z nią zrobić i jak jej pomóc. W efekcie ich zaniedbania wtedy i później sis jest po poważnej operacji, która może mieć konsekwencje w przyszłości...

Pomijając to powyżej. Jestem drobna i szczerze mówiąc nie wiem jak zachowałabym się w takiej sytuacji. Na pewno nie rzuciłbym się z pięściami na którego łysola ale zaraz dzwoniłąbym po policję i darła się, że już jadą a nie czekała kilka minut. Tak czy inaczej jestem wdzięczna mężczyźnie, który odważył się to powiedzieć bo mogło być dużo gorzej. Jestem bardzo przeczulona na punkcie braku reakcji tłumu. Już tu kiedyś pisałam o tym. Niektórzy pewnie wiedzą jak skończyła się bójka dla mojego kuzyna kilka lat temu. Nikt nie zareagował jak jakiś koleś okładał go nieprzytomnego pięściami po głowie, prawie zabijając. Kuzyn do teraz jest niepełnosprawny i wymaga całodobowej opieki.
    Toshiba takich ludzi jak Ty powinno być więcej. Ale każdy z nas się boi.

Przerażajace jest to, że ten łomot mógł spać na każdego z nas. Każdy z nas mógł siedzieć przy tym stoliku i paść ofiarą. Strach nawet o tym myśleć. Przecież Ci pobici to jeszcze dzieci! I to nie napakowane jakieś.

- - - Dopisano - - -

Zapomniałam dodać, że jednemu z pobitych ukradli przy okazji portfel...

Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    Nie przesadzaj. Nie żyjemy w USA gdzie ludzie dojrzeli do wolności i bronią siebie i swojej wolności. U nas nadstawianie karku za kogoś w takiej sytuacji może skończyć się w sądzie i na Twoją niekorzyść.
    Nie sądzę, żeby za ewidentną obronę kogoś wyrok w sądzie był niekorzystny, po za tym nie trzeba lać ich do nieprzytomności, chodzi tylko o to, aby jakoś zareagować, żeby oni przestali bić drugą osobę, ale masz rację, u nas wszystko jakoś inaczej wygląda, w większości krajów ludzie jakoś razem i wspólnymi siłami próbowaliby obronić osoby napadnięte, a u nas każdy odwraca się w drugą stronę i udaje, że nic nie widzi. Czasem jedna, czy dwie osoby poczują potrzebę zareagowania,ale co oni sami mogą zrobić?

Cytat Napisał wsciekla debride Zobacz post
    Oczywiście sprawa będzie miała finał w sądzie
    No właśnie, czyli tak jak wspominałem wcześniej, zawiasy jakiś roczek odsiadki, a sprawa powinna skończyć się w lesie, gdzie kilku specjalnie wyszkolonych policjantów (tak, żeby lali tam, gdzie najbardziej boli) pokazało im jak to jest dostać wpiernicz. Ponieważ w tym przypadku doszło też do kradzieży to powinni mieć połamane obie ręce za ostrzeżeniem, że następnym razem będą połamane wszystkie kończyny.
    Ostatnio edytowane przez ...?... ; 25-08-2013 o 12:15

Cytat Napisał ...?... Zobacz post
    Nie sądzę, żeby za ewidentną obronę kogoś wyrok w sądzie był niekorzystny, po za tym nie trzeba lać ich do nieprzytomności
    No nie wiem, chwyciłbyś za krzesło i wybił ku****wi oko, to potem byś się tłumaczył, że nie dostosowałeś "narzędzia" do jego możliwości i w efekcie naraziłeś jego życie. To się już zdarzało u nas w kraju, np. w przypadku złodziei jak takiego poturbowałeś u siebie w domu.
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Ale kaj też tam, krzesło jest dobre dla lamusów, ja od razu dobyłbym siekierę i odrąbał mu łeb

A tak na poważnie chyba trochę przesadzasz i wymyślasz jakieś dziwne teorie

straszne co się wydarzyło. Sytuację z Twoim kuzynem pamiętam
    Przykre, że ludzie nie reagują. Dorze, że ten facet się odważył.
    Co do obrony osobistej. Zrobisz jakakolwiek krzywde złodziejowi będziesz ukarany. Chory kraj.

Uprawnienia