Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Złomowanie samochodu

Złomowanie samochodu

Witam.
    Chciałbym wyzłomować samochód Ford Fiesta i w związku z tym mam do Państwa parę pytań, a mianowicie:
    - jakie są koszty związane ze złomowaniem
    - jakich formalności muszę dokonać
    - jakie są mi potrzebne dokumenty do złomowania
    - w jaki sposób odzyskać OC
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

- kosztów nie ma - powinni ci zapłacić za to ze dajesz auto na złom
    - przy złomowaniu dostajesz zaświadczenie , z nim i z tablicami+ dowodem rej jedziesz do wydziału komunikacji
    - to co do jeżdżenia
    - napisać do ubezpieczyciela

Zbicho
    Dziękuję za szybką odpowiedź chociaż nie do końca o to mi chodziło. Potrzebuję informacji gdyż chcę wiedzieć na co mam się przygotować i jak to wygląda od strony urzędowej i prawnej.

- - - Dopisano - - -

Strasznawy
    Dziękuję za informację a co do OC to chodzi mi raczej o to, że niektóre firmy reklamują się jako oddające OC ale nie wiem jakby to miało wyglądać od strony prawnej czyli wystarczy zostawić samochód i dokumenty na złomie i niczym się nie przejmować?

- - - Dopisano - - -

Strasznawy
    Dziękuję za informację a co do OC to chodzi mi raczej o to, że niektóre firmy reklamują się jako oddające OC ale nie wiem jakby to miało wyglądać od strony prawnej czyli wystarczy zostawić samochód i dokumenty na złomie i niczym się nie przejmować?[/QUOTE]

Jeśli wyzłomujesz i wyrejestrujesz pojazd to ubezpieczyciel powinien ci zwrócić oc.
    Na logikę to weź Pojazd nie może wyjechać na drogę bo nie ma tablic po drugie jest WYZŁOMOWANE nie ma go i nie będzie. Więc co ma ci ubezpieczać ubezpieczyciel ?

Witam,ja zawiozłem swój samochód do MSZANY,JEST TO ZARAZ ZA JASTRZEBIEM firmy OLMET,ZAPAŁACILI MI ZA KILOGRAM 6 ZŁ,wiec ja dostalem 620zł,wystawili na miejscu zaświadczenie do wydziału komunikacji i dali mi tablice.W wydziale ci wyrejestrują samochód,i z tym zaświadczeniem idziesz do swego ubezpieczyciela, i proporcjonalnie ile ci zostało dni do konca ubezpieczenia to ci zwracają. w Jastrzebiu to:32 4720777.
    http://olmet.pl/html/kontakt
    Ostatnio edytowane przez darek47 ; 28-10-2013 o 21:03

Cytat Napisał gallus Zobacz post
    Dziękuję za informację a co do OC to chodzi mi raczej o to, że niektóre firmy reklamują się jako oddające OC
    Takie firmy po prostu kupują od ciebie ten samochód, nie otrzymujesz zaświadczenia o wyzłomowaniu tylko spisujecie normalną umowę kupna-sprzedaży, warunkiem otrzymania zwrotu składki jest wtedy wypowiedzenie przez tę firmę dotychczasowej polisy, dlatego właśnie pojawia się info, że gwarantują zwrot OC.

W przypadku wyzłomowania samochodu ubezpieczyciel z automatu zwraca ci pieniądze za niewykorzystany okres ubezpieczenia. Procedura wygląda tak, ja napisał darek47

krilady.
    Guest
    Mam pytanie ile można dostać kasy za Forda Ka () i czy lepiej samemu pojechać a złom czy sprzedać komuś z ogłoszenia? I jeszcze jedno: jak już pójdzie na złom to warto z niego coś powyciągać? Mi na myśl przychodzi gaśnica, apteczka, jakieś narzędzia, trójkąt no i sprzęt grający... Tak się robi czy zawozisz im "pełne" auto jakie masz?

Cieszyn
    Wpisów
    2
    Tutaj masz odpowiedź:

.....Samochód czy inny pojazd przeznaczony do złomowania musi być w miarę kompletny. Podstawową sprawą jest waga, która nie może być mniejsza niż 90 proc. masy własnej zapisanej w dowodzie rejestracyjnym. Ten wymóg dotyczy tylko samochodów osobowych. Stacja Demontażu Pojazdów może domagać się do złotówki kary za każdy brakujący kilogram. Może, ale nie musi
    Boze mój, Boze mój, dej mi takom zonke
    ej, coby mi warzyła na obiod warzonke!

Gaśnice trójkąt radio można wyciągać. Opchnąć na olx.pl Na gaśnicę się piszę bo u mnie w samochodzie brak o.O

Uprawnienia