Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 138

Temat: Chamstwo na drodze

Chamstwo na drodze

Pracuje jako kierowca,jeżdżę po woj. Śląskim i nie tylko. Do tego że kierowcy z rej. szy, kos, sps to chamy i w większości przypadków nie umieją jeździć już się przyzwyczaiłem i biorę na nich poprawkę ale obserwuję w Cieszynie podobne zjawisko. Czy tak trudno jest przepuścić gościa z dzieckiem,który wyjeżdża z ul.Moniuszki na ul.Katowicką(jechałem w str Pawłowic) tym bardziej że poniżej koło targu było czerwone światło i to dwukrotnie? Widzę że jak się nie wryjesz,nie wymusisz to o wyjeździe możesz zapomnieć. Hmm,szkoda bo od dziś się dostosuje i z mojej strony zero kultury na drodze.

Cieszyn
    Wpisów
    6
    Do tego należy dodać największych chamów, czyli SB i SWD. Paradoksalnie SJZ nie. Jeżdżą jak kretyni, ale chamami generalnie nie sa.

Cieszyn
    Wpisów
    6
    Chamstwo na drodze w Polsce wynika z kilku rzeczy:
    1. Polacy jeżdżą słabo i nie znają przepisów.
    2. Są sfrustrowani, ponieważ:
    a) mają kiepską pracę
    b) malo zarabiają
    c) żony im się puszczają.

Najgorzej jak te wszystkie czynniki się na siebie nałożą . Wtedy powstaje nam prawdziwy, polski Mistrz Kierownicy.

Generalnie przeprowadziłem się do Cieszyna z Bielska kilka lat temu i nie uważam że jestem chamski na drodze, swd też nie. nic się nie równa z szyitami,którzy chyba kupili papiery na kierowców. A prawda jest taka że że przyjezdni z mniejszych miast(do większych) mają problemy z poruszaniem się może dlatego Twoje problemy z Bielszczanami. tutaj może myślą że jeżdżą tak dobrze że pokażą tubylcom jak się to robi. nie zmienia to faktu że kultura przepuszczania w Cieszynie nie istnieje

- - - Dopisano - - -

Dodam jeszcze braki w myśleniu za kierownicą

Cieszyn
    Wpisów
    6
    Bielszczanie nie wiedza co to jest wyprzedzanie na\przed przejściem dla pieszych. Wiedza za to, ze auto służy do . I to połączenie próbują stosować w Cieszynie. Do czasu...

Cieszyn
    Wpisów
    6
    Dodam, ze rozumiem twój ból na Katowickiej, ale może zamiast zmuszać ludzi do zatrzymywania w szczycie dwóch pasów, warto nadrobić te 100 metrów i pofatygowac się na rondo? Byłoby szybciej i mniej nerwowo. To apropo tego myślenia.

Co do pasów tzn wyprzedzania przed i na to akurat chyba wszyscy mamy to na sumieniu choć staram się tego nie robić. jeżdżę każdego dnia drogą E75 i wiem kto tam zapir... większość wyprzedzających mnie to sci i Czesi

przeca wiycie,tam kaj chcecie
    Cytat Napisał agatomek Zobacz post
    Generalnie przeprowadziłem się do Cieszyna z Bielska kilka lat temu i nie uważam że jestem chamski na drodze, swd też nie. nic się nie równa z szyitami,którzy chyba kupili papiery na kierowców. A prawda jest taka że że przyjezdni z mniejszych miast(do większych) mają problemy z poruszaniem się może dlatego Twoje problemy z Bielszczanami. tutaj może myślą że jeżdżą tak dobrze że pokażą tubylcom jak się to robi. nie zmienia to faktu że kultura przepuszczania w Cieszynie nie istnieje

- - - Dopisano - - -

Dodam jeszcze braki w myśleniu za kierownicą
    Moja propozycja jest następująca :chopie , przemyśl jeszcze raz i to dokładnie , to co już napisałeś- a może zacznij od siebie i dawaj non stop dobry przykład a nie zaczynaj (,,od dziś się dostosuje i z mojej strony zero kultury na drodze.'') bo to jakoś mnie nie przekonuje ,że jesteś aż tak dobrym kierowcą-może za jakiś czas ktoś o Ciebie napisze......
    Pozdrawiam

jak wiesz do ronda też się ciężko dostać. ale nawet bym tak zrobił tylko dlaczego skoro 20m niżej jest czerwone światło,zero ruchu od ronda ale jadący z góry i tak nie zostawią odrobiny miejsca wyjeżdżającym?!

Cieszyn
    Wpisów
    6
    A, i nie rozumiem co ma do tego dziecko...? Jechales wózkiem czy samochodem ?

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał agatomek Zobacz post
    jak wiesz do ronda też się ciężko dostać. ale nawet bym tak zrobił tylko dlaczego skoro 20m niżej jest czerwone światło,zero ruchu od ronda ale jadący z góry i tak nie zostawią odrobiny miejsca wyjeżdżającym?!
    No tak, to jest wykroczenie i słuszne twoje pretensje.

Uprawnienia