Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 80

Temat: Grillowe przysmaki

Cieszyn
    Wpisów
    2
    [QUOTE=joje@;.

A kociołek a owszem owszem- znamy.[/QUOTE]

To sie nie nazywo kociołek ino dymfoki i walisz do niygo wszystko byle było masne a potym yno to tego Mastne :-)

przeca wiycie,tam kaj chcecie
    kociołek-dymfok czy jak się tam zwał wszystko jedno napełniam tak: Cały kociołek obkładam od środka całymi liśćmi kapusty wypełniam-
    pierwsza warstwa krojone ziemniaki,druga warstwa plastry szynki,trzecia warstwa ziemniaki,następna warstwa siekana surowa kapusta,
    potem pokrojony w kratkę boczek ziemniaki,szynka, kapusta itd.itd.kilka warstw w zależności od potrzeb więcej składników mięsnych(podkład pod
    wiadomo co....),lub więcej ziemniaków i kapusty jak impreza ma być (,,jałowa'').Zamykam górę oczywiście liściem kapusty,szczelnie zakręcam kociołek i początkowo traktuję to silnym ogniem,następnie na wolnym spokojnym ogniku musi się dopieścic,dopiec powoli.
    Ważne pierwsza warstwa na dole powinna być lekko przypalona,wtedy to smak duszonki,zapiekanki czy innej pyszności
    (różne nazwy są w obiegu)będzie właściwy! Smacznego.-- Ja przyprawiam na ostro.
    Ostatnio edytowane przez jendrus135 ; 18-06-2011 o 19:01

krilady.
    Guest

szaszłyki

mam pytanie jak robicie szaszłyki? ja planuję takie wersje:

1) kurczak + boczek + cebula + ewentualnie papryka (choć nie przepadam),
    2) kurczak + boczek + cebula + cukinia (czy to pasuje? czy coś tu jeszcze dodać?)
    3) kurczak + brzoskwinia...i chyba mi tu jeszcze czegoś brakuje, a mam smaka na takie coś...

Może mi coś poradzicie?

---------- Post dodany o 11:02 ---------- Poprzedni post dodany o 11:00 ----------

Cytat Napisał kalafiorrr Zobacz post
    ja uwielbiam cukinię z grilla; tnę ją na plasterki, posypię m.in. papryką i co tam jeszcze mi wpadnie... i szybko jest
    a robisz to w sreberku czy na tacce?

ja bym dodała jeszcze pieczareczki i małe pomidorki koktajlowe

krilady.
    Guest
    a do których? do 2 może pieczarki i pomidorki zamiast boczku, a do 3 pieczarki...?

a śliwki suszone?-kiełbasa-papryka-cebula

A takie toto?
    jabłko- gruszka- śliwka-ananas-winogrona- truskawki- banan + sok z cytryny
    smarować- masłem + sok z c. + cukier

upieczone polać alkoholem

nie robiłam, bo to nie moja bajka

ale spróbowałabym
    Ostatnio edytowane przez joje@ ; 21-06-2011 o 11:31

krilady.
    Guest
    może śliwki suszone zawijane w boczku? mhm....

Cytat Napisał krilady. Zobacz post
    może śliwki suszone zawijane w boczku? mhm....
    też dobre!....

krilady.
    Guest

masło czosnkowe

czy do takiego masełka dodajecie jeszcze jakieś zioła czy robicie tylko z czosnkiem? Kiedyś jadłam z czymś zielonym i też było dobre, ale nie pamiętam jaka zielenina tam była...

Ja polecam bagietkę do pieczenia na grilla np. z biedronki jest pycha jako dopełnienie do szaszłyków czy innego mięsa a jeżeli ktoś ma ruszt nad ogniskiem to polecam jajecznice z ogniska na boczku ze szczypiorkiem.. mmm pycha zupełnie inaczej smakuje niż taka robiona w domu

Uprawnienia