Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 21 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 205

Temat: Gender ....

Gender ....

Gender , Gender ostatnio dużo się słyszy na ten temat w prasie, tv
    a wy co myślicie na ten temat
    czy istniej coś co można określić jako

płeć kulturową ?
    płeć społeczną ?
    Jestem zlepkiem ogromnej liczby atomów, zawierającym w sobie niezliczone możliwości.

Wiki mówi tak:

Płeć – pojęcie odnoszące się do zróżnicowania organizmów na męskie i żeńskie. Podstawowym wyznacznikiem dla istnienia płci jest prokreacja.

Wspomniane zróżnicowanie jest nam narzucone biologicznie, czy kulturowo?
    Czy sposób sposób rozmnażania się wynika z naszej kultury (tzn w różnych kulturach wygląda inaczej)?
    Ostatnio edytowane przez Krisgw. ; 09-01-2014 o 21:49

no tak ale płeć w sensie fizycznym może mieć człowiek jedną albo jest kobietą albo mężczyzną
    Jestem zlepkiem ogromnej liczby atomów, zawierającym w sobie niezliczone możliwości.

Dlatego nie może być płci kulturowej albo społecznej, płeć jest tylko fizyczna (biologiczna).

W Gender mówią o jakimś wyborze płci kulturowej (czy jakoś tak)... jakim cudem? mężczyzna stwierdzi, ze chce być kobietą i co? mimo, że jest mężczyzną wszyscy będą twierdzić, że jest kobietą? przecież to jest paranoja, zakłamanie rzeczywistości...
    Ostatnio edytowane przez Krisgw. ; 09-01-2014 o 22:09

ale po co ludziom, mieszać w głowach czy to nie tak że genderyzm i wszystkie te opowieści o różnych rodzajach płci o możliwości sterowania płcowością to swego rodzaju szaleństwo , która wykorzystuje obojętność tzw zwyczajnych ludzi, którym może bezkarnie wmawiać różne idotyzmy

krilady.
    Guest
    Cytat Napisał Krisgw. Zobacz post
    Dlatego nie może być płci kulturowej albo społecznej, płeć jest tylko fizyczna (biologiczna).

W Gender mówią o jakimś wyborze płci kulturowej (czy jakoś tak)... jakim cudem? mężczyzna stwierdzi, ze chce być kobietą i co? mimo, że jest mężczyzną wszyscy będą twierdzić, że jest kobietą? przecież to jest paranoja, zakłamanie rzeczywistości...
    Zgadzam się. Ale trzeba jeszcze wziąć pod uwagę osoby, które w środku naprawdę czują się kimś innym, ale w sumie przecież teraz też mozna zmienić płeć w takim przypadku.
    Nie zgadzam się, a właściwie nie bardzo mieści mi się w głowie "wybieranie" sobie płci: aaa, dziś czuje sie kobietą - ubiorę sobie sukienkę, a jutro bedę mężczyzną bo tak mi pasuje....

Choć kiedyś ogladałam jakis program, gdzie na Tahiti (chyba) faceci byli facetami ale uważali siebie za kobiety i "pełnili ich funkcje", ale to tam jakoś w ich kulturze juz jest..,.,

M53
    Guest
    A myślałam, że przynajmniej tu tego bicia piany nie będzie. Lubię Was i dlatego "wysiadam"

Cytat Napisał wronka Zobacz post
    czy to nie tak że genderyzm i wszystkie te opowieści o różnych rodzajach płci o możliwości sterowania płcowością to swego rodzaju szaleństwo
    Bo to jest szaleństwo, ale to tym to co najwyżej na priv możemy podyskutować (już bywały tu podobne dyskusje i ja serdecznie dziękuję - nie wchodzę dwa razy do tej samej rzeki)

Cytat Napisał wronka Zobacz post
    ale po co ludziom, mieszać w głowach
    Może po to, żeby zatrzeć różnicę pomiędzy homo i hetero? może homoseksualiści nie potrafią pogodzić się z tym, że są odmienni i na siłę próbują świat upodobnić do siebie?
    Ostatnio edytowane przez Krisgw. ; 09-01-2014 o 23:17

Tu nie ma o czym dyskutować. Płeć istnieje, przecież ciało kobiety i mężczyzny różni się od siebie i to widać na pierwszy rzut oka. A to żeby wychowywać dziecko w taki sposób aby w późniejszym wieku mogło zdecydować czy jest dziewczynką czy chłopcem to dla mnie zwykłe problemy z głową rodziców.

dokładnie, to kolejne wymysły jakby problemów na świecie było mało ! wybieranie płci to bzdura i posyłanie dzieci do takich przedszkoli jest chore
    "Ten nie robi błędów kto nic nie robi a największym błędem jest nic nie robić"

https://www.youtube.com/watch?v=7-u3zIfrJoc

Uprawnienia