Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 2 z 21 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 205

Temat: Gender ....

mnie aż głowa boli, mieszanie w głowach naszych ale i dzieci, nie chcę aby mojemu dziecku ktoś wkręcał że może być dziewqczynką jeżeli chce, urodziłam chłopca - ma na imię michał - jetsem z tego powodu bardzo dumna, taką ma płeć i koniec, nie mozemy sobie tego wybrać ale może to i lepiej, tak było od zawsze - chłop to chłop baba to baba

nie mam nic przeciwko żeby moje dzieci uczono równourawnienia tj. tego że kobieta ma takie same prawa społeczne jak mężczyzna,może pracować na takim samym stanowisku,zarabiać tak samo ale jak usłyszę że w szkole nauczyciel uczy moje dzieci o tym że dziecko mające dwóch tatusiów albo dwie mamusie stanowi z nimi taką samą rodzinę jak inne to wyleci koleś przez najbliższe okno

M53
    Guest
    Gender nie mówi o wyborze płci. Ktoś rzeczywiście bzdury wmawia ludziom, a wy to podłapujecie. Jaki wybór płci? Po to są Gender Studies- zresztą na uczelniach całego świata normalne przedmioty wykładowe- żeby ludzie wiedzieli na czym Gender polega. Tylko w Polsce takie dyrdymały o Gender się ludziom wmawia, a ci przyjmują wszystkie głupoty, bo nawet nie chce im się poczytać, co tak naprawdę Gender oznacza.
    Chyba nie wierzycie w te pierdoły, które Kempa i inni jej podobni wmawiają ludziom, że w przedszkolach wychowawczynie będą, w ramach Gender, uczyły dzieci masturbacji? Rzygać się chce od takiej głupoty. O liście biskupów już nie wspomnę.

Hehe i to je ta, co kilka postów wyżej pisała coś o biciu piany

Jeżeli się z nami nie zgadzasz to możesz przecież wyoślić nam na czym polega gender, myślę, że wielu chętnie poczyta

Krisgw. a to wyszukiwarki zastrajkowały?

gender=równouprawnienie
    Temat bardzo obszerny ale po krótce chodzi o to by już dzieci zrozumiały, że mają PRAWO WYBORU, że w przyszłości mogą być kim chcą. Chodzi o to by pokazać, np. że dziewczyna może zostać kierowcą TIRA, a chłopak może zajmować się kosmetykami czy modą. Dlatego uczy się tego już w przedszkolach. To trochę taka walka ze stereotypami, że baba to do garów, a facet do fabryki.

Gender to równouprawnienie też na gruncie rodzice-dziecko. Gender chce pokazać, że ojciec jest takim samym rodzicem jak matka. Tyczy się to głównie polski gdzie z automatu w przypadku np. rozwodu, dziecko trafia pod opiekę matki, a prawie nigdy ojca.
    Jakieś dziwne praktyki seksualne do gender dodali biskupi i generalnie kościół. Tak na prawdę gender zajmuje się płcią KULTUROWĄ. Nie jest ważne to, co kto ma w spodniach a to, co ma w głowie!

ukweli
    Guest
    Cuś o różnicowaniu się płci w pierwszej części tekstu, jakby kogo interesowało. http://miskidomleka.wordpress.com/20...e-od-biologii/

M53
    Guest
    Cytat Napisał Krisgw. Zobacz post
    Hehe i to je ta, co kilka postów wyżej pisała coś o biciu piany

Jeżeli się z nami nie zgadzasz to możesz przecież wyoślić nam na czym polega gender, myślę, że wielu chętnie poczyta
    O Gender, jeżeli ktoś naprawdę chce rzetelnej wiedzy, można przeczytać na wielu stronach w Internecie, ale nie na tych prawicowych i nie na tych skrajnie lewicowych. Problem w tym, że ludziom w ogóle nie chce się poszperać i czytać, a tylko bazują na takich informacjach rzucanych tu i ówdzie pod publiczkę. Zauważyłeś, ze gro wypowiedzi w telewizji dotyka tego problemu, który jest chwytliwy- seksualności , natomiast przemilcza się to, co najważniejsze- aspekt społeczny i kulturowy Gender.

Tu dziewczyny mówią o tym szerszym aspekcie i to jest fajne

Najpierw Wściekłam się, bo temat Gender już dławi, tyle go wszędzie, a potem wściekłam się, że ciągle tylko w tym jednym wątku się przewija- seks, masturbacja, płeć. Oszaleć mozna.

- - - Dopisano - - -

Zżarło mi dopisek- przeczytałam artykuł polecony przez Ukweli- bardzo fajnie omówiona sprawa "powstawania" płci biologicznej a i reszta też fajnie uzasadniona. Warto przeczytać

M53
    Guest
    I tu jest całe sedno

Mieszka w
    bajecznym miejscu ...
    Wczoraj chciałam się wypowiedzieć no ale nie wystarczyło mi czasu. Na szczęście widzę, że poprzedniczki wlały w dyskusję dużo zdrowego rozsądku.
    Cały szum zrobiony wokół gender jest sztuczny i niczym nie uzasadniony. Ale też niepotrzebnie weszło nowe, obce słowo do użytku i wywołało panikę. Wiadomo, że ciemny lud jeśli czegoś nie rozumie to się tego boi. Jeśli się boi to znaczy, że jest czego. A jeśli jest czego to już na bank diabelska sprawka. I tak, słowu oznaczającemu równość i równouprawnienie na wszelki wypadek przypisano znaczenie zgoła inne. Że chłopcy będą przebierani w sukienki i inne straszne brednie typu wybór płci.

Uprawnienia