Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Temat: Schronisko dla zwierząt w Cieszynie

jarek_arek czytam Twoją wypowiedź, i czytam, i kompletnie nie rozumiem do czego pijesz; przecież to oczywiste, że większe pokłady wszelkich sił powinny być generowane w przeżycie / lepszy byt dzieci, aniżeli psów;
    dyskutować jedynie można tylko nad tym, czy to kwestia mentalności, czy też spuścizny, którą pozostawił nam człowiek, wiele tysięcy lat temu, udomawiając psa, związanej z obowiązkiem zadbania o przyzwoity psi los;

Ja organizowałam kiedyś w szkole zbiórki pieniędzy na schronisko. Kupowaliśmy za zebrane kwoty miski i jedzenie
    Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.

Cytat Napisał jarek_arek Zobacz post
    Mają dużo więcej szans... O ile - 10, 30, 50% więcej szans na przeżycie od psów?
    Włos się na głowie jeży jak się to czyta.
    O matko, pomoc finansowa skierowana na potrzeby dzieci jest nieporównywalnie większa (czyli ich szanse na przeżycie wzrastają) od tej którą dostają potrzebujące jej (często bardziej) zwierzęta. A porównywanie głodu dziecka z głodem zwierzaka (i udowadnianie jego nadrzędności nad tym drugim) to już kompletny absurd. Przecież głodny zwierzak/dziecko to stan który sprowadza się do jednej prostej przyczyny - w zdecydowanej większości przypadków nieodpowiedzialności rodziców/właściciela i bazuje na tym samym rodzaju cierpienia. To, że w piramidzie potrzeb mamy kilka pięterek więcej niż zwierzęta nie znaczy, że bardziej potrzebujemy jeść.

Niemniej jednak nie spodziewam się po Tobie zrozumienia potrzeb zwierząt biorąc pod uwagę fakt, że szczekającego w nocy psa sąsiada proponujesz otruć/przejechać.

Bez urazy ale coś pogmatwana ta retoryka. Ja tam wolę proste analogie. Jeśli mam do wydania skromne pieniądze i mam wybór: zapłacić za lepsze warunki dla człowieka albo dla psa to wybiorę to pierwsze. Oczywiście nie wszyscy muszą podzielać to zdanie ale nie wymagajmy później od innych żeby traktowali nas lepiej niż my ich.

Cytat Napisał Mironek 111 Zobacz post
    biedne pieski głodne a głodne dzieci to co gorsze od psa?

no to zamiast siedzieć i czepiać się innych to weź i idź pomagaj tym dzieciom.

Jak ja nie mogę tych głupich tekstów o biednych i głodnych dzieciach. Mało to fundacji, zbiórek, WOŚP, non stop smsy i reklamy na rzecz dzieci. Nie są pozostawione same sobie. Z resztą każdy wydaje SWOJE pieniądze na to co uważa za słuszne i wara innym do tego. A jak są jakieś akcje dotyczące znęcania się nad zwierzętami to półgłówki powiedzą "to tylko pies".

Cytat Napisał jarek_arek Zobacz post
    Bez urazy ale coś pogmatwana ta retoryka. Ja tam wolę proste analogie. Jeśli mam do wydania skromne pieniądze i mam wybór: zapłacić za lepsze warunki dla człowieka albo dla psa to wybiorę to pierwsze. Oczywiście nie wszyscy muszą podzielać to zdanie ale nie wymagajmy później od innych żeby traktowali nas lepiej niż my ich.
    Tak myślałem i nie jestem zaskoczony. Jeśli chodzi o retorykę, nie jest to skomplikowany przekaz. Ostatnie zdanie pierwszego akapitu zawiera esencję.

A jak są jakieś akcje dotyczące znęcania się nad zwierzętami to półgłówki powiedzą "to tylko pies".
    Tak to już jest. Kulturowo nadane pojęcie ludzkiej godności i pierwszeństwa wobec wszelkich innych stworzeń jest debilne. Gdyby wyłączyć element cywilizacji i zostawić nas naturze, każdego osobno nie w grupie (tak jak zwierzęta w naszym świecie - same, zdane na naszą łaskę i humory) - nie byłoby sentymentów. Albo sobie upolujesz, albo cię upolują bez patyczkowania i pytanie o zdanie.

Witam.Wszystkiemu sa winni ludzie,bo rozmnazaja psy dla zysku a nie z milosci dla zwierzat.Ile jest ogloszen o sprzedazy szczeniakow.Trafiaja one czesto jako prezent zabawka dla ukochanego dziecka i po pewnym czasie sie znudza,a wtedy trafiaja do schroniska lub sa porzucane.Smutna prawda.

Cytat Napisał bosso Zobacz post
    Witam.Wszystkiemu sa winni ludzie,bo rozmnazaja psy dla zysku a nie z milosci dla zwierzat.Ile jest ogloszen o sprzedazy szczeniakow.Trafiaja one czesto jako prezent zabawka dla ukochanego dziecka i po pewnym czasie sie znudza,a wtedy trafiaja do schroniska lub sa porzucane.Smutna prawda.

taaaa i ten słynny tekst "po rodowodowych rodzicach", "rasowy bez rodowodu", ehhhh

zawsze można zaprosić azjatów.. oni umieją zrobić z nich np kotleta

Cytat Napisał misieksb Zobacz post
    zawsze można zaprosić azjatów.. oni umieją zrobić z nich np kotleta
    z jednej strony, aż ciśnie się na usta to sobie sama zjedz, smacznego!
    a z drugiej... człowiek to w końcu drapieżnik;

Uprawnienia