Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Temat: Schronisko dla zwierząt w Cieszynie

pewnie jakbym nie miała nic innego to bym nawet kotleta ze szczura zjadła

Cieszyn
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał misieksb Zobacz post
    pewnie jakbym nie miała nic innego to bym nawet kotleta ze szczura zjadła
    Będąc w Tajlandii w 5***** hotelu w menu restauracji spotkałem się z daniem z piesków. Są to spacjalne psy hodowlane przeznaczone na rzeź. Tak jak u nas świńki. Brrrrrr..... nawet w tę stronę nie spojrzałem.

Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    Tak myślałem i nie jestem zaskoczony. Jeśli chodzi o retorykę, nie jest to skomplikowany przekaz. Ostatnie zdanie pierwszego akapitu zawiera esencję.
    Ok. Zakładam, że nie jesteś weganem Mogę się mylić, oczywiście. W ciągu swojego życia zjesz 34 świnie, 2 krowy, 1546 kurczaki, 13 gęsi, 5 kaczek, 1.5 królika, 0.9 perliczki itp. Plus minus
    Wszystkie te zwierzęta trzeba zabić. Czy cierpienie psa jest więcej warte od cierpienia innych zwierząt? Żeby żyć, trzeba jeść - powiesz, wyższa potrzeba. Ale pomyśl - dlaczego robimy schroniska dla psów a torturujemy nieludzko stworzenia równie inteligentne i czujące (świnie)? Przy rzeźni średniowieczne wizje piekła to jest bajka.

Streszczając - jest dla mnie niezrozumiałe odczuwania afektowanego współczucia dla psów i kompletny brak miłosierdzia dla innych stworzeń. Fałsz, obłuda i egoizm - żałosna emanacja pretensji kogoś, kto nie znalazł akceptacji i miłości wśród ludzi bo nie wiedział jak szukać.
    I tak nikt tego nie zrozumie.

Cytat Napisał jarek_arek Zobacz post
    Ok. Zakładam, że nie jesteś weganem Mogę się mylić, oczywiście. W ciągu swojego życia zjesz 34 świnie, 2 krowy, 1546 kurczaki, 13 gęsi, 5 kaczek, 1.5 królika, 0.9 perliczki itp. Plus minus
    Wszystkie te zwierzęta trzeba zabić. Czy cierpienie psa jest więcej warte od cierpienia innych zwierząt? Żeby żyć, trzeba jeść - powiesz, wyższa potrzeba. Ale pomyśl - dlaczego robimy schroniska dla psów a torturujemy nieludzko stworzenia równie inteligentne i czujące (świnie)? Przy rzeźni średniowieczne wizje piekła to jest bajka.

Streszczając - jest dla mnie niezrozumiałe odczuwania afektowanego współczucia dla psów i kompletny brak miłosierdzia dla innych stworzeń. Fałsz, obłuda i egoizm - żałosna emanacja pretensji kogoś, kto nie znalazł akceptacji i miłości wśród ludzi bo nie wiedział jak szukać.
    I tak nikt tego nie zrozumie.
    To jest bardzo słuszna uwaga i nie zaprzeczę, że wychodzę na kompletnego hipokrytę. Masz rację. Ale faktem jest, że część zwierząt od zarania dziejów jest mięsem armatnim i trudno z tym faktem walczyć. U nas w Europie pies jednak jest zwierzęciem domowym i jakiś standard życia sobie przez ten czas "wywalczył". O psa jednak łatwiej walczyć, tymbardziej, że żyje wśród nas. A z kurczakami, świniami i końmi - one są takk jakby na uboczu i ich cierpienie trudniej zaobserwować.

Cytat Napisał jarek_arek Zobacz post
    masz rację - rozczulamy się nad pieskami w schroniskach, a kompletnie nas nie interesuje w jakich warunkach hodowane są np. kury (nieraz w takim natłoku, że nie są w stanie wykonać ruchu wokół łasnej osi), czy świnie (sztucznie tuczone do tak ogromnych rozmiarów, że jedynie są w stanie ustać na nogach, a już nie poruszać się);
    różnice w postrzeganiu cierpienia psa i świni, nijako wymusiły uwarunkowania kulturowe; pies został udomowiony w celach obronnych i towarzyskich, a przysłowiowa świnia, czy krowa (z tego, co pamiętam ze szkoły - duuużo później) - tylko i wyłącznie konsumenckich (jedzenie, odzież);
    bezdyskusyjnym jest to, że zwierzęta trzeba zabić, by mieć co jeść; i nie chodzi tutaj o manifestację wegetarianizmu i wszystkich jego postaci; przywołam dietę koszerną, która ostatnio wraca do łask;zabić w humanitarny sposób! (nie podoba mi się w tym odniesieniu słowo humanitarny, ale innego nie umiem znaleźć); kupujemy jaja, mleko, mięso - może warto czasami dotrzeć do informacji, w jakich warunkach te zwierzęta są hodowane i w jaki sposób zabijane...

mieszkaniu
    Wpisów
    4
    A ja jednak pozwolę sobie jeszcze trochę o psach.

Jeżeli komuś leży na sercu dobro tych zwierząt w cieszyńskim schronisku to zachęcam do robienia niewielkich wpłat. 10-20zł to naprawdę niewielkie pieniądze a jak wpłaci parę osób to już robią się konkretne sumy. Oczywiście im więcej, tym lepiej Sam wybrałem taką formę pomocy. Nie trzeba wychodzić z domu, oglądać tych biednych zwierząt a wszystko trwa 2 minuty.

Bez obaw - pieniądze nie zostaną zdefraudowane! Wszystko idzie na pieski.

Fundacja dla Zwierząt i Środowiska "Lepszy Świat"
    Cieszyn, ul. Limanowskiego 8/3

ING BANK śLĄSKI
    33 1050 1403 1000 0090 3005 3319

koniecznie z dopiskiem "dla schroniska w Cieszynie"

http://schronisko.ustronet.com/index.php

krilady.
    Guest
    Cytat Napisał arturos_ Zobacz post
    A ja jednak pozwolę sobie jeszcze trochę o psach.

Jeżeli komuś leży na sercu dobro tych zwierząt w cieszyńskim schronisku to zachęcam do robienia niewielkich wpłat. 10-20zł to naprawdę niewielkie pieniądze a jak wpłaci parę osób to już robią się konkretne sumy. Oczywiście im więcej, tym lepiej Sam wybrałem taką formę pomocy. Nie trzeba wychodzić z domu, oglądać tych biednych zwierząt a wszystko trwa 2 minuty.

Bez obaw - pieniądze nie zostaną zdefraudowane! Wszystko idzie na pieski.

Fundacja dla Zwierząt i Środowiska "Lepszy Świat"
    Cieszyn, ul. Limanowskiego 8/3

ING BANK śLĄSKI
    33 1050 1403 1000 0090 3005 3319

koniecznie z dopiskiem "dla schroniska w Cieszynie"

http://schronisko.ustronet.com/index.php
    posłane.... Może trochę wstyd, że tylko 5 zł, ale tylko tyle mi zostało na koncie....ale dobre i to, następnym razem rzucę dychę

Jak ktos jest czlowiekiem,ma ludzkie odczucia i troche dobroci w sobie, to pomoze i dziecku i chorej osobie i starszemu czlowiekowi i zwierzeciu jezeli potrzebuje pomocy, oczywiscie na miare swoich mozliwosci.Tacy, co duzo mowia i krytykuja zazwyczaj nic w temacie nie robia.

chata za wsią....pod lasem
    Wpisów
    40
    Jeszcze przed świętami mam zamiar zawieść do schroniska kilka kocy i karmę......
    Mam nadzieję się tam "zakochać" więc ta wyprawa może się skończyć " nowym domownikiem" Ale co mi tam dom pełen dzieciaków to różnicy nie zrobi jeden osobnik więcej

Uprawnienia