Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 53 z 53

Temat: Ciążowe przesądy (zabobony).

A oto zbiór zabobonów dotyczących dzieci: Nie obcina się niemowlakom kołtunów we włosach, bo będą chorować.
    Nie mówi się do dziecka „aniołku”, bo może umrzeć.
    Nie wolno leżących dzieci przekraczać w pasie, bo nie urosną.
    Dziecka nie powinno się kłaść na stole, bo będzie głupie.
    Dziecko powinno dostać na chrzciny srebrną łyżeczkę i jak mu urośnie pierwszy ząbek, to trzeba mu tą łyżeczką w ten ząbek postukać podobno na szczęście.
    Nie wolno obcinać dziecku paznokci, można je tylko obgryzać, bo oślepnie.
    Nie wolno obcinać włosów przed ukończeniem roku, bo z włosami obcina się rozum.
    Zauroczone dziecko należy przeciągnąć przez spódnicę, aby zrzucić urok.
    Dziecko w „czepku na głowie” urodzone, całe życie będzie miało pomyślne.
    Gdy noworodek w chwili przyjścia na świat zgarnia coś ku sobie, będzie zawsze zasobny.
    Pierwsze ubranie noworodka powinno pochodzić od dziecka, które się dobrze chowało.
    Póki gość nie usiądzie, dziecko w domu nie zaśnie.
    Nie kołysze się pustej kolebki, bo diabła się wtedy kołysze.
    Nie wolno bujać pustego wózka, bo później dziecko będzie bolała głowa.
    Nie pokazuj dziecku lustra, bo się zauroczy i nie będzie mówić. Gdy dziecko urodzi się z zębami, to strzygą po śmierci zostanie. Dziecka wolno całować śpiącego dziecka, bo będzie miało zły sen.
    Nie całuje się niemowlęcia w nogi, bo mu to szczęście odbiera.
    Jeśli dziecko przez sen płacze, pierwsza umrze matka. Gdy się śmieje się – ojciec.
    Nie wolno chodzić do znajomych z dzieckiem, póki się go nie ochrzci, bo ktoś go może zauroczyć.
    Nie wolno kłaść bucików dziecka na stół, bo długo nie będzie mogło nauczyć się chodzić.
    Jeśli dziecko wcześniej powie „mama” niż „tata” to kolejne będzie płci żeńskiej, jeśli „tata”, to kolejne będzie chłopcem.
    Do dziecięcego wózka należy przypiąć czerwoną kokardkę, która będzie je chronić przed urokami, złymi spojrzeniami i demonami.
    Nie wolno ubierać niemowląt i małych dzieci na czarno, gdyż może to spowodować, że dziecko zachoruje lub umrze." takie znalazłam

- - - Dopisano - - -

a ja zawsze je całuje wszystkie jak spia,takie słodziutkie sa wtedy do schrupania
    Ostatnio edytowane przez malgoska282 ; 08-05-2014 o 22:29
    czasem lepiej ,czasem gorzej...

straszne obgryzać paznokcie zamiast obcinania

- - - Dopisano - - -

a z tym przekraczaniem to jakoś mam dziwnie zakodowane
    "Ludzie sadzą pogardę czekając na szacunek Ale jak siejesz trawę nie licz, że wyrosną róże"

Niby miasto a świnie luzem chodzą !

A to też czerwony !

ja tez,a dzis małego przekroczyłam bo sie zapomniałam

- - - Dopisano - - -

http://czaszdziecmi.pl/advices/rozrywkowo/show/62-przesady-dotyczace-dzieci
    czasem lepiej ,czasem gorzej...

Uprawnienia