Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Temat: Ciążowe przesądy (zabobony).

Ciążowe przesądy (zabobony).

Wczoraj znajoma powiedziała mi, że jak będę siedzieć po turecku to moje dziecko będzie miało krzywe nogi... Oczywiście wyśmiałam ją bo w takie rzeczy nie wierzę ale zainspirowało mnie to do utworzenie nowego tematu
    A Wy wierzycie? Może komuś się sprawdziło? No i jakie jeszcze inne przesądy dla kobiet w ciąży znacie?

krilady.
    Guest
    Nie wierzę w takie rzeczy

Ja słyszałam o łańcuszku - nie wolno nosić, bo dziecko będzie owinięte pępowiną....

- - - Dopisano - - -

Tego o nogach nie słyszałam

Cytat Napisał krilady. Zobacz post
    Ja słyszałam o łańcuszku - nie wolno nosić, bo dziecko będzie owinięte pępowiną....
    Taki sam efekt podobno daje przechodzenie pod drabiną

Ja słyszałam że jak kobieta w ciąży się czegoś wystraszy i chwyci się za brzuch to dziecko będzie miało tzw ogień w miejscu które akurat było pod ręką

A drugie to że w kieszeni fartucha nie powinna nosić ostrych rzeczy,głównie nożyczek,bo dziecko będzie miało spiczasty nos

na ulicy ślepej
    Wpisów
    1
    Moja propozycja jest taka żebyś z tą koleżanką za często się nie spotykała, piedry burdy, co ma być to będzie

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał gabi_m1 Zobacz post
    A drugie to że w kieszeni fartucha nie powinna nosić ostrych rzeczy,głównie nożyczek,bo dziecko będzie miało spiczasty nos
    to było dobre biednie dzieci np.krawcowej
    Ostatnio edytowane przez wisiketa ; 06-03-2014 o 11:29
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podobno jak by se kobitka w ciąży obcieła włosy na krótko to dziecko będzie miało krótki rozum.

Teraz już wjym czymu moja matka miała taki dłógi włosy.
    to se ne vrati a bylo to výborné!

Łańcuszek noszę "od zawsze" i nie wyobrażam sobie go nie mieć z trójki urodzonych przeze mnie dzieci tylko jedno było owinięte pępowiną

A teraz mi się jeszcze przypomniało że słyszałam też taki przesąd,że jak kobieta w ciąży zapatrzy się na jakiegoś mężczyznę to jest duże prawdopodobieństwo że dziecko będzie do niego podobne,więc dziewczyny uważajcie na tych egzotycznych kelnerów

Cytat Napisał wisiketa Zobacz post
    Moja propozycja jest taka żebyś z tą koleżanką za często się nie spotykała, piedry burdy, co ma być to będzie

- - - Dopisano - - -

to było dobre biednie dzieci np.krawcowej
    To tylko znajoma a ja się takimi tekstami nie przejmuję bo nijak ma się to do rzeczywistości

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał warzónka Zobacz post
    Podobno jak by se kobitka w ciąży obcieła włosy na krótko to dziecko będzie miało krótki rozum.

Teraz już wjym czymu moja matka miała taki dłógi włosy.
    No ja właśnie mam zamiar obciąć

ja tylko słyszałam o zgadze, że jest na dużo włosków, no i o tym że jak się wystraszy co pisała gabi

niby się nie powinno włosów farbować , ale że niby jakieś szkodliwe substancje wpłyną na dziecko, że komórek nie nosić w kieszeniach bo dziecko będzie mieć asymetrie

że jak się wymaca brzuszek ciężarnej to można zajść w ciąże (myślałam ze to od stosunku)

albo przez całowanie można zajść

krilady.
    Guest
    Cytat Napisał klaudia88 Zobacz post

że jak się wymaca brzuszek ciężarnej to można zajść w ciąże (myślałam ze to od stosunku)

Widzisz, a Ty na umór po chłopie skoczesz

Uprawnienia