Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Temat: Kochanie

Człowiek kocha albo nie kocha, i żadna siła na świecie nie ma na to wpływu. Możemy udawać, że kochamy. Możemy przywyknąć do drugiej osoby. Możemy przeżyć cała życie w przyjaźni i wzajemnym zrozumieniu, założyć rodzinę, kochać się każdej nocy i każdej nocy mieć orgazm, a mimo to czuć wokół żałosną pustkę, wiedzieć, że czegoś ważnego brakuje.
    Paulo Coelho, Czarownica z Portobello
    "Ludzie sadzą pogardę czekając na szacunek Ale jak siejesz trawę nie licz, że wyrosną róże"

Niby miasto a świnie luzem chodzą !

A to też czerwony !

Głównie wieś
    Wpisów
    131
    Coelho jakoś do mnie nie przemawio
    Nigdy nie prowadź dyskusji z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem...

to dej mi tu coś innego. Szukam weny
    "Ludzie sadzą pogardę czekając na szacunek Ale jak siejesz trawę nie licz, że wyrosną róże"

A to też czerwony !

Cytat Napisał aga-d Zobacz post
    Człowiek kocha albo nie kocha, i żadna siła na świecie nie ma na to wpływu. Możemy udawać, że kochamy. Możemy przywyknąć do drugiej osoby. Możemy przeżyć cała życie w przyjaźni i wzajemnym zrozumieniu, założyć rodzinę, kochać się każdej nocy i każdej nocy mieć orgazm, a mimo to czuć wokół żałosną pustkę, wiedzieć, że czegoś ważnego brakuje.
    To chyba objawy kryzysu wieku średniego? Ale co tak w ogóle na ponuro? Wiosna jest, ptaszki ćwierkają, motylki fruwają... Może trza se coś golnąć?
    Ostatnio edytowane przez jarek_arek ; 14-04-2014 o 20:11
    PiS, PO - jedno zło.

Głównie wieś
    Wpisów
    131
    Ni móm weny

- - - Dopisano - - -

Nigdy nie prowadź dyskusji z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem...

a to ja wjadę z tym

Miłość to nie pluszowy miś

Ale zanim pójdę

A to też czerwony !

Cytat Napisał jarek_arek Zobacz post
    Jest jeszcze bardzo rzadki gatunek, który nie wymaga kluczyków ale nie udało mi się nigdy trafić na wolny egzemplarz.
    Osobiście znam wiele takich i uważam, że to wcale nie jest rzadki gatunek, myślę, że problem z niemożnością znalezienia takiej kobiety tkwi w tym kto i w jaki sposób szuka. Jeżeli ktoś z upodobaniem wymachuje kluczykami od mercedesa to skupiają się wokół niego lalki dla których posiadanie takiego klucza to podstawa, a wszystkie pozostałe omijają go szerokim łukiem.

- - - Dopisano - - -

P.S. Nie piszę tego w odniesieniu do Ciebie jarek_arek, tak więc bez urazy proszę

Ja może odniosę się w tym temacie na myśli innych...

1) "Nawet najpiękniejsze nogi gdzieś się kończą."
    (Julian Tuwim)
    .... myślę, że nawet sporo facetów to rozumie

2) "Gdybyśmy czekali na spotkanie ideału, spędzilibyśmy całe życie w poczekalni."
    (Pitigrilli)
    czyli czasami idealizujemy i stwarzamy sobie sami obraz nieziemskiej "istoty", którą tylko w stanie jesteśmy pokochać,
    a rzeczywistość wygląda w ten sposób, że każdy z nas ma jakieś wady,
    w gruncie rzeczy kocha się osobę, której wady najmniej przeszkadzają

3) "Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny."
    (Zofia Nałkowska)
    niektórzy zyskują "punkty" przy dłuższej obserwacji

4) "Nie każde stworzenie jest dla siebie stworzone."
    (Magdalena Samozwaniec)
    czyli żeby był sukces powinno to "działać" w obie strony

5) "Wszystko można nabyć w samotności, prócz charakteru."
    (Sendhal)
    czyli trzeba samemu się rozwijać, żeby być interesującym, nie czekać aż "książę/księżniczka" sami się zreflektują i zapukają do drzwi,
    trzeba wyjść do ludzi żeby kogoś "pasującego do nas" poznać

6) "Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem,
    lecz patrzeć razem w tym samym kierunku."

(Antoine De Saint-Exupery)
    oklepane, ale trzeba mieć coś wspólnego, np. zainteresowania, żeby potem móc razem spędzać czas i dzielić się wspomnieniami,
    to nie tylko motylki w brzuchu

Duże wrażenie zrobiły na mnie kiedyś słowa pewnego księdza, który powołał się podczas swojego kazania na wiersz "Rozmowa liryczna" (osoby, które nie zanudziłem jeszcze treścią wywodu mogą znaleźć go na moim blogu - Jak powinna wyglądać nasza miłość?).
    Ostatnio edytowane przez mkonowol ; 15-04-2014 o 02:21

na ulicy ślepej
    Wpisów
    1
    Moje pytanie: Tak więc co to jest to "kochanie"
    To jest szanowanie się na wzajem
    , krótko i na temat.
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Udany związek wymaga wielokrotnego zakochiwania się
    - ciągle w tej samej osobie."

(Mignon Mac Laughlin)

Uprawnienia