Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Połóg

krilady.
    Guest

Połóg

Takiego tematu jeszcze nie mamy.... Wprawdzie u mnie połóg już się skończył, ale są tu i za chwilę będą nowe mamusie

Powiem, że chyba od samego porodu mniej fajnie wspominam właśnie połóg Może przez to, że się po prostu dłużył....
    No i gojenie tych szwów - u mnie "masakra", dziołuszki, jak tylko możecie to się oszczędzajcie, ja trochę podreptałam, cięcie mi napuchło, szwy popuściły i trzeba było wszystko ratować....nic dobrego, gojenie dwa razy dłuższe Ale to przez "presję" otoczenia, widzą Cię, że chodzisz, żyjesz - "no to rusz się i co zrób, posprzątej, bo mosz chałpe zapuszczonóm"..... Nie dejcie se tego wmówić! Dajcie sobie trochę czasu na zagojenie i dojście do siebie

Super Lejdi, że założyłaś taki temat

Ja już się boję, jak to u mnie w połogu będzie wyglądało. Szczególnie, że jestem osobą, która się o wszystko martwi i obawiam się, że nie będę mogła odpocząć tak jakbym tego chciała bo mnie sumienie będzie gryzło Taka już jestem noo

krilady.
    Guest
    Przy dzieciątku ni ma tyle roboty wię o to się nie trzeba martwić, bardziej chodzi o to, by samemu się przestawić na inne tory. Za pierwszym razem pamiętam uczucie "uziemienia", bo ciągle chciałam tyyyle zrobić a albo karmiłam, albo nosiłam małego (z lubością ) i tak mi czas leciał. Nie można dać się poganiać, ani przez innych, ani przez samą siebie.

- - - Dopisano - - -

A co do bólów to tym razem tak w pierwszym tygodniu dość mocno mnie bolało przy karmieniu jak się macica obkurczała - to nie było miłe....

Ciągle jakieś bóle masakra! A ja nie lubię jak mnie boli
    Boję się, że jak mnie mała ugryzie albo właśnie jak się macica będzie obkurczała, to odciągnę ją za mocno i ona się przestraszy czy coś

Ja to w połogu chciałabym na prawdę odpocząć po porodzie, bo w ciąży mało, prawie w ogóle nie odpoczywam. Ciągle na nogach, ciągle coś robię.. Ech.. Troszke inaczej sobie ciąże wyobrażałam ale jesio 2 tyg, mom nadzieję

She nie strachaj ja mam cztery porody i połogi za sobą i nie przypominam sobie by obkurczanie bolało na to nie ma reguły ale generalnie Lady ma rację,o szwy trzeba dbać i nie dać się zwariować,do porządków można zaangażować męża jeśli bałagan mu przeszkadza

krilady.
    Guest
    Przy pierwszym połogu to tego obkurczania w ogóle nie czułam,przy drugim już tak, ale tylko wtedy gdy mała jadła i to też tylko przez kilka pierwszych minut, ale jednak... No ale każda inaczej

Gabi czasem mnie właśnie takie strachy nachodzą panikara jestem Ale są też dni, kiedy siedzę i myślę, że pójdzie mi gładko i szybko i dam radę i w ogóle
    Może i mnie obkurczenie nie będzie bolało Ja ja, jak mnie będzie pipka boleć to ni chuchu nie ruszam się, ino do łóżeczka i z powrotem a łóżeczko stoi zara koło mego łoża

ja z połogu raczej nie pamiętam nic niemiłego, świetnie też się czułam tuż po samym porodzie, fakt mentalnie potrzeba się przestawić, ja miałam komfortową sytuacje bo już przed narodzinami CÓRECZKI zrobiłam "casting" na jej przyszłą opiekunkę, trafiłam na wspaniała osobę - panią Jolę, bez której na pewno nie dałabym rady, gdy mała miała 2 tygodnie pojechała do pracy (BO CHCIAŁAM i jednocześnie musiałam, praca na etacie daje możliwość macierzyńskiego ale w przypadku pracy na swoim taki wariant raczej nie wchodzi w rachubę i dziś ci powiem tylko tyle - SZCZĘŚLIWA I SPEŁNIONA MAMA to SZCZĘŚLIWE DZIECKO ! pamiętaj, że każdy jest inny, inaczej odczuwa ból i co innego go uszczęśliwia. POZDRAWIAM
    Ostatnio edytowane przez Natalia3127 ; 03-06-2014 o 05:30

Ja jestem po dwóch cc i musiałam bardziej uważać na szwy na brzuchu. Trochę mnie ciągnęły, ale jakoś strasznie nie było. Gorzej z wypróżnianiem A bóle przy drugim dziecku przy karmieniu czułam.

ukweli
    Guest
    Cytat Napisał krilady. Zobacz post
    Przy pierwszym połogu to tego obkurczania w ogóle nie czułam,przy drugim już tak
    Bo to podobno przy drugim tak napierdziela. U mnie tak było, ale to wieloródki niech się wypowiedzą.

Uprawnienia