Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 65 z 65

Temat: do końca lipca decyzja dot. OFE

ej, zmienia sie tylko nazwa partii ale nazwiska jednak ludzie wybierają te same... nie ważne czy AWS czy UW czy PiS czy PO, ludzie są tępi że wybierają tych samych
    To niezwykłe, jak można kłamać, przyznając sobie rację.

Jean-Paul Sartre

Cytat Napisał jan_122 Zobacz post
    Tak się składa, że od jakiegoś czasu noszę na nosie okulary i doskonale widzę te same mordy, tylko -jak tu napisano- pod szyldem zmieniających się nazw partii.(wyjątek TR)
    Czyli nie jednak nie wszyscy kradną i oszukują, albo przynajmniej nie ma podstaw, żeby tak uważać?

Cieszyn
    Wpisów
    2
    Wszyscy nasi byli i teraźniejsi wybrańcy są wyposażeni w taki sprzęt. Są większe, ale i są mniejsze. Zależy jaki komu zostanie przydzielony.

Boze mój, Boze mój, dej mi takom zonke
    ej, coby mi warzyła na obiod warzonke!

chyba już nic mnie w tym kraju nie zdziwi.
    Coraz mocniej przestaje wierzyć, że jak już uda mi się osiągnąć wiek emerytalny to nagle okaże się, że ZUS zbankrutował i nie wypłaca już emerytur. Żeby uniknąć takiego scenariusza postanowiłem podpisać umowę z IKE (indywidualne Konto Emerytalne),. Wybrałem ofertę PKO BP (http://pkoubezpieczenia.pl/emerytura/ike )
    IKE daję możliwość gromadzenia dodatkowych oszczędności na emeryturę i uzyskania korzyści podatkowych (Brak podatku od zysków kapitałowych w momencie zmiany funduszy i wypłaty środków). Możliwość zasilenia konta środkami z innego IKE lub PPE. PKO daje bezpłatny dostęp on-line do serwisu obsługowego dla Klienta.
    W umowie określa się czy środki będą wypłacone jednorazowo lub w ratach. Wypłata możliwa jest po osiągnięciu przez Ubezpieczonego 60 roku życia lub nabyciu uprawnień emerytalnych tj. ukończeniu 55 roku życia i spełnieniu dodatkowych warunków określonych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia

Cytat Napisał marekm80 Zobacz post
    Coraz mocniej przestaje wierzyć, że jak już uda mi się osiągnąć wiek emerytalny to nagle okaże się, że ZUS zbankrutował i nie wypłaca już emerytur.
    ZUS już jest bankrutem. Jeżeli ktoś czeka na publiczne ogłoszenie upadłości to niczego takiego nie będzie. ZUS z uwagi na to, że jest państwowy będzie sztucznie utrzymywany przy życiu poprzez pompowanie do niego co raz większej kasy z budżetu państwa i/lub pożyczek w komercyjnych bankach.

Co do emerytur, ZUS takowych wypłacać nie przestanie, ale będą co raz mniejsze i wypłacane kosztem co raz większych składek oraz co raz większych dotacji z budżetu państwa, co bezpośrednio przełoży się na co raz większy ucisk finansowy nas wszystkich. Jednym słowem będziemy zdychać razem z ZUS-em do momentu, kiedy się obudzimy i w akcie rozpaczy wyjdziemy na ulicę.
    Ostatnio edytowane przez Malkontent ; 21-12-2014 o 17:22
    Kto zbyt często ma słuszność, ma dużo wrogów

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia