Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 11 z 21 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 209

Temat: Wyczyny kierowców

Cieszyn
    Wpisów
    6
    Danie komuś w ryj w takiej sytuacji też jest rzeczą ludzką. Ludzką i naturalną.

Cytat Napisał starocieszyniok Zobacz post
    Co do zasad, bo coś tu o zasadach było. Podstawowa zasada wynikająca bezpośrednio z ducha ustawy mówi, że mam prawo oczekiwać i domniemać, że inni uczestnicy ruchu stosują się do przepisów. Wszystkie inne zasady (bo są też inne) są wtórne wobec wyżej wymienionej.
    Nie gadajmy o duchach pogadajmy o przepisach. Która ustawa i w którym punkcie?

Cieszyn
    Wpisów
    6
    Cytat Napisał Malkontent Zobacz post
    Nie gadajmy o duchach pogadajmy o przepisach. Która ustawa i w którym punkcie?
    Pisales o zasadzie ograniczonego zaufania, dlatego do zasad się odniosłem. Zasady nie wynikają (najczęściej) literalnie z przepisów.

- - - Dopisano - - -

Tylko ja ciebie nie pytalem sie w którym punkcie. Bo ja czytam ze zrozumieniem.

W ogóle nie dopuszczasz możliwości, że coś mogło człowieka zdekoncentrować, albo popełnił błąd źle oceniając prędkość/odległość innego pojazdu.
    Ciężka z Tobą gadka. Pilot samolotu też może mieć gorszy dzień?

Której? że błędy są rzeczą ludzką, czy, że nic nie usprawiedliwia chamstwa na drodze?
    Mam Ci to pytanie narysować żebyś zrozumiał?
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    Ciężka z Tobą gadka. Pilot samolotu też może mieć gorszy dzień?
    Ależ oczywiście, tam szczególną uwagę zwraca się na tzw. czynnik ludzki i możliwość błędu pilota są ściśle określone procedury postępowania, checklisty i co raz więcej elektroniki, która zabezpiecza przed skutkami błędu pilota.

- - - Dopisano - - -

Mam Ci to pytanie narysować żebyś zrozumiał?
    O którym pytaniu piszesz? kto moim zdaniem jest usprawiedliwiony? pytanie jest bezsensowne, ponieważ usprawiedliwić można tylko zamierzone działanie. Spowodowanie wypadku samochodowego nie jest działaniem zamierzonym (jeszcze nie spotkałem człowieka, który planowałby spowodować wypadek), można co najwyżej mówić o umyślności lub nieumyślności świadomej lub nieświadomej.

Cieszyn
    Wpisów
    6
    Nieumyślność świadoma? o.O

Nieumyślność świadoma? o.O
    Nieumyślność świadoma - dana osoba swoim postępowaniem nie zamierza wywołać określonego skutku, aczkolwiek postępując w ten sposób ma świadomość, że może do tego dojść.

Nieumyślność nieświadoma - dana osoba swoim postępowaniem nie zamierza wywołać określonego skutku i postępując w ten sposób nie przewiduje/nie ma świadomości, że takie będą skutki.

Cieszyn
    Wpisów
    6
    Aha... o.O EOT
    Ostatnio edytowane przez starocieszyniok ; 21-10-2014 o 01:59

Ależ oczywiście, tam szczególną uwagę zwraca się na tzw. czynnik ludzki i możliwość błędu pilota są ściśle określone procedury postępowania, checklisty i co raz więcej elektroniki, która zabezpiecza przed skutkami błędu pilota.
    No spoko, czyli jak pewnego dnia zadzwoni do Ciebie koroner i powie, że Twoja dziewczyna nie żyje z całą rodzinką, bo na głowę spadł im 747 w niedzielę na rodzinnym obiadku, to nie będziesz miał pretensji do pilota bo wiesz jak to jest, że każdy może mieć gorszy dzień.

O którym pytaniu piszesz? kto moim zdaniem jest usprawiedliwiony? pytanie jest bezsensowne, ponieważ usprawiedliwić można tylko zamierzone działanie. Spowodowanie wypadku samochodowego nie jest działaniem zamierzonym (jeszcze nie spotkałem człowieka, który planowałby spowodować wypadek), można co najwyżej mówić o umyślności lub nieumyślności świadomej lub nieświadomej.
    Aha, czyli KAŻDY powodujący wypadek jest usprawiedliwiony, bo nikt ostatecznie nie chciał do niego doprowadzić - pijak, smsowicz, dziadek który nie widzi albo nie słyszy. Bo każdy odpowiednio odpowie - bo ja myśloł że mam mocną głowę, bo jo tylko chcioł dopisoć smsa, bo jo nie widzioł tego auta. Ewentualnie każdy z nich mógł jechać z gorliwą wiarą w to, że nic się nie wydarzy więc już mają u Ciebie punkty. Czy ja Ciebie dobrze zrozumiałem? Chłopie Ty jesteś bardziej miłosierny niż sam Jezus. Na drugie imię musisz mieć chyba Empatia.
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Aha, czyli KAŻDY powodujący wypadek jest usprawiedliwiony
    Mylisz pojęcia, nie rozumiesz ich znaczenia. Usprawiedliwić znaczy wyjaśnić motywy działania, potwierdzić słuszność decyzji. Żeby można było usprawiedliwiać działanie musi być zamierzone, musi być motyw, który może być słuszny (usprawiedliwiony) lub niesłuszny (nieusprawiedliwiony). Spowodowanie wypadku nie jest działaniem zamierzonym. Jak można próbować usprawiedliwiać działanie niezamierzone? można nie zamierzać w sposób usprawiedliwiony lub nieusprawiedliwiony?

Co do reszty pisałem już kilkakrotnie. Problem polega na tym, że zrozumienie różnicy pomiędzy świadomym a nieświadomym spowodowaniem wypadku/zagrożenia na drodze przekracza twoją zdolność percepcji.

No spoko, czyli jak pewnego dnia zadzwoni do Ciebie koroner i powie, że Twoja dziewczyna nie żyje z całą rodzinką, bo na głowę spadł im 747 w niedzielę na rodzinnym obiadku, to nie będziesz miał pretensji do pilota bo wiesz jak to jest, że każdy może mieć gorszy dzień.
    Będę miał pretensje, ale nie pójdę z tego powodu obić mu mordy i nie będę robił wielkich oczu ze zdziwienia, że człowiek mógł popełnić błąd, bo takie rzeczy się zdarzają, w przeciwieństwie do Ciebie mam tego świadomość. Nie wiem na jakim świecie Ty żyjesz!

- - - Dopisano - - -

Aha... o.O EOT
    Oba pojęcia funkcjonują w psychologii i karnistyce. Podobno zawodowo zajmujesz się prawem, zakładam więc, że znany jest Ci art. 9 kodeksu karnego wraz z jego interpretacjami, oraz pojęcie tzw. podmiotowej strony czyn u zabronionego.
    Ostatnio edytowane przez Malkontent ; 21-10-2014 o 11:28

Uprawnienia