Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Uwaga na oszustów internetowych

Uwaga na oszustów internetowych

Jak pisałam w tytule pojawili sie oszuści na pocztach elektronicznych.Otrzymałam maile do zapłaty z terminem itp. niby z Orange. Posprawdzałam z BOK Orange takie faktury nie wyszły od nich. Są to próby naciągania Dlatego przestrzegam wszystkich o nie płacenie zbyt pochopnie tych rachunków.

na ulicy ślepej
    Wpisów
    1
    Czym nas jeszcze ''zaskoczą'' oszuści?
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak, mówili o tym niedawno w TV

Też mam taką przestrogę dla przedsiębiorców, ostatnio oszuści rozsyłają faktury do zapłaty, jako niby opłata za funkcjonowanie w bazie firm CEIDG, nie dajcie się nabrać.

Podobne maile przychodzą też od "Poczty Polskiej" z informacją, że przesyłka jest do odebrania lub coś tam innego (dwa rodzaje już dostałam). W załączniku jest plik do rozpakowania. Generalnie każdy mail z plikiem do rozpakowania powinien wzbudzić naszą czujność.
    Przemysł farmakologiczny zarabia na ludziach chorych. Dlaczego więc miałby dążyć do zwiększania liczby ludzi zdrowych?

M53
    Guest
    Uważajcie też na telefony, w których "operatorzy" proszą o dostęp do komputera,chcą instalowac program usprawniajacy komunikację z nimi, a potem hulają po kompie jak chcą.

Nie znam nikogo tak durnego żeby dał sie na coś takiego nabrać, ale kto wie może i są tacy .

M53
    Guest
    Cytat Napisał Przepierón Zobacz post
    Nie znam nikogo tak durnego żeby dał sie na coś takiego nabrać, ale kto wie może i są tacy .

Durny nie durny... historia się zdarzyła- telefon był bardzo wiarygodny, a osoba -posiadacz kompa, bardzo młoda. Dlatego ostrzegam.

Cytat Napisał venis Zobacz post
    Jak pisałam w tytule pojawili sie oszuści na pocztach elektronicznych.Otrzymałam maile do zapłaty z terminem itp. niby z Orange. Posprawdzałam z BOK Orange takie faktury nie wyszły od nich. Są to próby naciągania Dlatego przestrzegam wszystkich o nie płacenie zbyt pochopnie tych rachunków.
    To przychodzą stare powiadomienia o wystawieniu faktur i terminach płatności z zeszłego roku.

Czasy się zmieniają, coraz mniej kieszonkowców a coraz więcej cyberoszustów.

Uprawnienia