Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Temat: Skaner OpticPro 12000 T - problem z instalacją :-((

Starej daty jestem, to i siwe zwyczaje... Już zerkam!

---------- Post dodany o 13:10 ---------- Poprzedni post dodany o 12:54 ----------

Komputer zareagował i dał komunikat, że coś tam zauważył. Ciekawe, spróbuję jeszcze ten drugi port uruchomić

---------- Post dodany o 13:17 ---------- Poprzedni post dodany o 13:10 ----------

Już są czynne wszystkie. Przynajmniej ja tak sądzę.

---------- Post dodany o 13:35 ---------- Poprzedni post dodany o 13:17 ----------

Coś się dzieje - komputer zauważył chyba skaner, ale przekreślił go na czerwono...

---------- Post dodany o 14:05 ---------- Poprzedni post dodany o 13:35 ----------

Wywaliło mi komunikat, że komputer nie widzi skanera - mam sprawdzić, czy jest podłączony do prądu lub komputera! Jest podłączony i do jednego, i do drugiego......

Czy w programie do skanowania jest możliwość wskazania portu do którego podłączony jest skaner?

Zaraz zaraz, to próbowałaś już skanować czy nie?

Tak, ale się nie udało, bo twierdzi, że mam sprawdzić kable.

---------- Post dodany o 14:36 ---------- Poprzedni post dodany o 14:34 ----------

Na pasku u dołu widnieje przekreślony skaner na czerwono.

---------- Post dodany o 14:37 ---------- Poprzedni post dodany o 14:36 ----------

Znalazłam jakieś Utility, czy coś ( w dodatku z angielskim u mnie cieniutko), jest po angielsku niestety

---------- Post dodany o 14:39 ---------- Poprzedni post dodany o 14:37 ----------

Gdyby moja wiedza była na wyższym poziomie, byłoby łatwiej mnie naprowadzać, ale w sytuacji, gdy trzeb zaczynać od słownika - masakra... Współczuję Tobie, Dyszol, takiej uczennicy...

---------- Post dodany o 14:43 ---------- Poprzedni post dodany o 14:39 ----------

A na ten skaner się uparłam, bo muszę sporo dokumentów skanować, do pracy mi to potrzebne...Chciałabym zdążyć do profesora przed 10 lipca...

A co z tym drugim skanerem?
    I jak dokładnie nazywa się to utility od skanera?

Scanner Utility. Tego drugiego jeszcze nie próbowałam, on ma port usb

---------- Post dodany o 15:02 ---------- Poprzedni post dodany o 14:59 ----------

To też Plustek, ale OptikPro S24. Właśnie mu się przyglądam...

---------- Post dodany o 15:04 ---------- Poprzedni post dodany o 15:02 ----------

Gdybym miała go instalować - trzeba byłoby całą procedurę powtórzyć, tak?

---------- Post dodany o 15:15 ---------- Poprzedni post dodany o 15:04 ----------

Jeśli będzie taka potrzeba - nie ma sprawy...

Jeśli masz możliwość podłączenia go (tego drugiego) już teraz, zrób to. Jeśli będzie działał - będziesz wiedzieć że masz go w odwodzie i zawsze na szybko cię uratuje. Jeśli nie, będziesz wiedziała, że musisz na szybko szukać pomocy specjalisty który fizycznie będzie mógł pomóc, przed deadlinem o którym pisałaś.

Czy ten drugi jest na usb?
    Tak, procedura taka sama (razem z wywalaniem sterowników, dla pewności).

Aha i na podstawie Twoich informacji muszę zasugerować, że coś MOŻE być nie tak z lpt w komputerze lub skanerem.
    Wspomniałaś, że komputer jest z odzysku - zawsze w takim przypadku należy przeinstalować windowsa - to oszczędzi problemów i zagadek. Kto wie, może jakiś program działający w tle blokuje dostęp do portu lpt bo rezerwuje go dla jakiegoś urządzenia które poprzedni właściciel używał. Ale do tego już tutaj nie dojdziemy.
    Ostatnio edytowane przez dyszol ; 29-06-2011 o 16:02

Dziękuję za radę i zabieram się do roboty. Pewnie znów narozrabiam...Drżyjcie, spece! :-)

---------- Post dodany o 16:01 ---------- Poprzedni post dodany o 16:00 ----------

Bardzo dziękuję i - proszę o dalsze wsparcie, Dyszolu!

---------- Post dodany o 19:51 ---------- Poprzedni post dodany o 16:01 ----------

Dyszolu - Twój cylinder, choć twarzowy - jest zdecydowanie zbyt mały, jak na Twoją mądrą głowę. Zrobię zatem przeinstalowanie Windowsa. To może być to. Ale - z drugiej strony - zastanawia mnie fakt, że u mojego syna na komputerze też był taki sam problem! A wierzę, że skanery są dobre...

---------- Post dodany o 19:52 ---------- Poprzedni post dodany o 19:51 ----------

Ale on też ma komputer z odzysku...

Ani 12000t, ani OptikPro S24 u Ciebie nie działają?
    I tak samo oba nie działają u syna?

Uprawnienia