Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54

Temat: Dzień Wolności Podatkowej

misiek, ja tylko mówię, że państwo to my i nasze potrzeby. Dzień wolności podatkowej to propaganda do uszczęśliwienia łykającego wszystko społeczeństwa (w końcu to naprawdę pusty slogan!). I nigdzie nie napisałem, że nasz rząd robi to co powinien. A raczej, że robi to co powinien tak, JAK powinien.

ależ aż tak źle nie jest...
    No i na pewno do tej naszej wspólnej skarbonki jest potrzebny dobry zarządca...
    Otóż to. Ale to jest już temat do rozmowy na żywo, na kilka(naście/dziesiąt) dni i dla ludzi którzy rozumieją ekonomię na poziomie conajmniej kraju. Czyli nie dla nas, a przynajmniej na pewno nie dla mnie (choć chętnie bym posłuchał).

Dzień Wolności Podatkowej publikowany co rok przez Centrum Im.Adama Smitha nie polega na tym ile coś to komuś daje,tylko pokazuje to jak obecne państwo zdziera w podatkach obywateli.Pół roku obywatel musi ciężko pracować by owoce jego pracy szły na wymysły ogólnie-pojętej biurokracji.

Korzystając z okazji zamieszczam kilka ciekawych linków:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/manif...wiadomosc.html

http://nowaprawica.org.pl/home/item/...szawskiego-knp
    przewodnik postępowania w nadchodzących wyborach. Ze wszelkimi szczegółami można zapoznać się na stronie http://www.wybory.nowaprawica.org.pl lub na http://www.wybieramknp.pl/
    TYGODNIK KONGRESU NOWEJ PRAWIC-PRZECZYTAJ-POBIERZ-WYDRUKUJ-ROZDAJ.
    http://prasa.nowaprawica.org.pl/index.php/tygodnik

monarchista dokładnie o to mi chodziło. Widać nie umiem pisać językiem, który byłby zrozumiałym dla wszystkich.
    A może temat rzeczywiście za ciężki na tutejsze forum...

Cytat Napisał minarchista Zobacz post
    Dzień Wolności Podatkowej publikowany co rok przez Centrum Im.Adama Smitha nie polega na tym ile coś to komuś daje,tylko pokazuje to jak obecne państwo zdziera w podatkach obywateli.Pół roku obywatel musi ciężko pracować by owoce jego pracy szły na wymysły ogólnie-pojętej biurokracji.
    Jednak wśród wymysłów ogólnie pojętej biurokracji istnieją również takie, z których jesteśmy zadowoleni i które nam służą. Prawda?

Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    Jednak wśród wymysłów ogólnie pojętej biurokracji istnieją również takie, z których jesteśmy zadowoleni i które nam służą. Prawda?
    Możesz podać przykład?

Szkoły. Wyposażenie służb mundurowych które dbają o nasze bezpieczeństwo. Etc.

Zalatuje zwykłymi propagandowymi hasłami, za którymi nic się nie kryje. Osobiście wolałabym dostawać 60% więcej wypłaty (bo tyle ci zabierają z wypłaty, jeśli pracujesz) i sama zdecydować, o ochronie, o wyborze, którą szkołę finansować itd. Jedynie na strażaków mogę się 'zrzucać' bo Ci rzeczywiście są bardzo potrzebni, a reszta niech się sama finansuje bez mojego udziału. Ale niestety mamy państwo takie jakie mamy i nie można samemu decydować co się chce a co nie.

Ale to już zupełnie inny temat. Wskaźnik o którym napisałam, ma wszystkim pracującym ludziom, odprowadzającym podatki, zobrazować jak wielka część ich pracy jest 'zjadana' przez szeroko pojęte hasło nazywane 'państwem'.

Cieszyn
    Wpisów
    2
    Dyszol Nie rób mi na śmiych bo móm wargi popynkane.

Zalatuje zwykłymi propagandowymi hasłami, za którymi nic się nie kryje. Osobiście wolałabym dostawać 60% więcej wypłaty (bo tyle ci zabierają z wypłaty, jeśli pracujesz) i sama zdecydować, o ochronie, o wyborze, którą szkołę finansować itd. Jedynie na strażaków mogę się 'zrzucać' bo Ci rzeczywiście są bardzo potrzebni, a reszta niech się sama finansuje bez mojego udziału. Ale niestety mamy państwo takie jakie mamy i nie można samemu decydować co się chce a co nie.
    Oczywiście, że byś wolała. Ja jednak bardzo się cieszę, że nie od Ciebie zależy ten wybór bo to co mówisz jest strasznie przekorne i bardzo niekonsekwentne. Strażaków chcesz finansować, ale Policji już nie. Chętnie dowiem się jaką masz wizję państwa Tobie odpowiadającego bo widzę, że dla Ciebie wszystko jest czarno-białe. Jeśli w myśl Twojej poprzedniej wypowiedzi będziesz w stanie to zrobić (przedstawić idealny model podatkowy o którym wspominasz), to dla mnie będziesz mistrzem świata i zagłosuję na Ciebie jeśli wystartujesz w wyborach.

Narzekanie jest modne. Ja również nie jestem zadowolony z wielu rzeczy w tym kraju ale uważam, że narzekanie zobowiązuje do działania. Czy czujecie się na siłach wyjść przed szereg i zrobić coś sami od siebie, żeby było lepiej?

Osobiście wolałabym dostawać 60% więcej wypłaty (bo tyle ci zabierają z wypłaty, jeśli pracujesz)
    oooooo.....60% powiadasz,czyli jeśli na kwitku jest powiedzmy 4 tyś brutto to człowiek powinien zarobić na rękę 1600 zł...czyli 40% tej sumy,no ciekawe skąd biorą się te dodatkowe pieniądze w portfelu...
    Ostatnio edytowane przez cezark ; 30-06-2011 o 18:40

Uprawnienia