Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 82

Temat: Jaki nowy wójt?

Zapraszamy na spotkania przedwyborcze z kandydatem na Wójta Gminy Hażlach Sylwestrem Foltynem oraz kandydatami na radnych KWW Sylwestra Foltyna:
    10.11.2014 - Rudnik (17.30, sala sołecka);
    12.11.2014 - Zamarski (17.30, sala spotkań w budynku OSP);
    14.11.2014 - Kończyce Wielkie (17.30, sala OSP).

Coś tutaj ucichło na temat wyborów tym bardziej zauważyłem że wszyscy kandydaci mają rozwieszone plakaty, rozdane ulotki, banery. Więc jakie są Wasze typy i spostrzeżenia po zapoznaniu się z poszczególnymi kandydatami na wójta.

Przepraszam Cię Walkowie - ten tekst nie dotyczy Ciebie personalnie, załączam go pod Twoim postem, ponieważ jest ostatnim obecnie na tym forum. W związku, że na stronie http://radny.co.pl/Jaros%C5%82aw-Ada...C5%BClach,_pbb jakiś hejter zaatakował mnie oraz mojego męża w sposób poniżej pasa, zupełnie nie mając racji w tym co napisał, informuję, że nie jest grzechem w małżeństwie się wspierać, przecież ludzie ślubują sobie miłość, pomoc czy też wsparcie. Razem można zawsze więcej zrobić, niż jednemu z osobna.
    Mąż przygotował szczegółowe rozliczenie swojej kadencji za lata 2010-2014, które polecam do przeczytania wszystkim zainteresowanym tym tematem.
    Jarosław Pieczonka
    Rozliczenie kadencji za lata 2010-2014 (wszystkie dane pochodzą z BIP Urzędu Gminy Hażlach)
    Rok 2014
    1. Budowa alejek na cmentarzu komunalnym w Brzezówce 30 000 zł (to była wymiana zużytych płyt chodnikowych w starej części cmentarza)
    2. dotacja celowa na pomoc finansową dla
    Powiatu Cieszyńskiego na budowę
    chodników w Pogwizdowie i Zamarskach
    oraz projekt i budowę chodnika w Brzezówce – całkowita kwota tej inwestycji to: 550 000,00 zł. ( w dniu 10 listopada 2014 r. została zawarta umowa z firmą FHU „Żerbud” Usługi Budowlane Koparko-Ładowarką Żerdka Dariusz, 43-523 Pruchna, ul. Gawliniec 13, z najniższą ceną zadania brutto, tj. 177.761,79 zł. na budowę tego chodnika). Chodnik ten jest budowany etapami, podobnie jak w każdym innym sołectwie naszej Gminy.
    3. Urządzenie miejsca wypoczynku dla
    mieszkańców wsi Brzezówka 21 372,80 zł ( m.in. .altanka oraz skwerek przed Domem Wiejskim w Brzezówce) (-są to fundusze sołeckie, które jako Radny popierałem, popieram i będę popierał, bo robią wiele dobrego dla naszych mieszkańców).
    W Czerwcu 2014 r. nastąpiła nowelizacja budżetu Gminy Hażlach - całkowity koszt alejek na starym cmentarzu komunalnym po przetargu wyniósł 20 450,00 zł.
    Rok 2013 r.
    1. Urządzenie miejsca wypoczynku dla mieszkańców wsi
    Brzezówka 19 635,11 (plac zabaw)
    2.. Remont ul. Leśnej w Brzezówce 90 851 zł
    3. Remont alejek na cmentarzu komunalnym w Brzezówce 60.049,-zł
    4. zamontowane 11 punktów świetlnych przy ul. Żniwnej
    rok 2012 r.
    1. budowa miejsca wypoczynku dla mieszkańców sołectwa Brzezówka 19 644,16 zł
    2. dokończono budowę ogrodzenia wokół Domu Wiejskiego w Brzezówce z rezerwy Wójta Gminy Hażlach
    3. Chodnik przy ul. Hażlaskiej w Brzezówce (od strony Pogwizdowa do Cmentarza Komunalnego) 140 839 zł
    2011 r. (nowelizacja budżetu z dnia 30.03..2011) lampa wolno stojąca oświetlająca cmentarz komunalny 15 000 zł.
    W budżecie na rok 2011 Brzezówka nie miała zaplanowanej ANI JEDNEJ INWESTYCJI. Nowa Rada Gminy podjęła prace nad budżetem pozostawionym przez poprzednią radę (2006-2010).
    Osiągnięcia wyżej wymienione pozostawiam pod rozwagę wszystkich wyborców, którzy mnie wspierali, pomagali w moim działaniu jako Radnego Gminy Hażlach, Drogi Hajterze- sprawdź sobie inwestycje za lata 2006-2010 w naszym sołectwie. Myślę, że będziesz bardzo zaskoczony zdobytymi przez Ciebie informacjami. PS. Nie musisz przepraszać...

nie no poważnie? komentarz ni jak ma się do tutejszej dyskusji czy też jej braku. To forum zaczyna powoli wyglądać jak walka Pani Sylwii a to z niszczycielami plakatów, a to z hejterami, a to jeszcze nie wiadomo z kim. Nie znam Pana Radnego i nie interesowały mnie jego osiągnięcia, ale myślę że w internet czy takie czy inne fora jak radny.co.pl (btw nie dotąd brak mi było wiedzy o tym portalu muszę poczytać co tam napisali o innych naszych bezradnych radnych) to miejsce na wyrażenie swojej opinii - a te mogą być różne bo każdy z nas ma swoje subiektywne zdanie.

Migot_ Znów Ci przyznam rację w jednym. Tak takie portale jak Radny. co.pl służą do wyrażania swojej opinii. Nie mniej wpisy te nie mogą naruszać dóbr osobistych innych ludzi, nie mogą nikogo poniżać ani pomawiać. Po ludzku jest mi przykro, że tak jest. Wpisy te dotyczą nie tylko mojej osoby (przecież ja nie jestem radną), ale wielu innych osób. . Jeżeli uważasz, że to forum wygląda jak moja walka, to jest mi przykro z tego powodu. Nie było takie działanie przeze mnie celowo zamierzone. Wiem, że wiele osób czyta to forum i dlatego umieściłam te wpisy, także i tutaj, bo nie wiem, jak inaczej można walczyć z pomówieniam czy wpisami hejterskimii? Na koniec - tu także masz rację- każdy na prawo do subiektywnej opinii, ale w granicach obowiązującego prawa. Pozdrawiam.

Wg mnie jeśli ktoś łamie prawo to prawo również daje sposoby walki z takimi osobami. Opisywanie sprawy na forum dla mnie jest po prostu słabe i tyle. Ale to oczywiście moje subiektywne zdanie

Może i tutaj masz rację. ale chciałam dotrzeć do licznej rzeszy czytelników, by pokazać jak funkcjonuje ten proceder zwany hejtowaniem. Może źle zrobiłam, że wrzuciłam, ale stało się. Z resztą ta sprawa ma sporo szerszy aspekt, niż ten, o którym mogę teraz napisać. Jeszcze przepraszam Ciebie, jeżeli Cię tym moim zbyt pochopnym działaniem, w jakikolwiek sposób uraziłam. Nie zamierzałam tego robić. Cieszę się, że jest tu taki ktoś, kto patrzy się na kampanię w sposób zdroworozsądkowy. Miło Cię było tutaj poznać. Pozdrawiam.

Moje spostrzeżenia na temat kandydatów: Małek - wszyscy z kim rozmawiam mówią, że lepiej od niego z daleka, ponoć to totalna prywata, Szeląg - moim zdaniem największe dziwactwo tych wyborów, podobno prowadzą z Panią Krechut jakieś prywatne wojenki-więc niech lepiej dalej je sobie prowadzą i niech nie wciągają w nie całej gminy, Sikorski- u nas w gminie trza społecznika anie bankowca. Wszyscy wiedzą: zysk, zysk i tylko zysk. Poza tym jego spotkanie w Pogwizdowie to kompletna klapa. Chłop nie potrafił się wysłowić. Dobrze, że strażacy dopowiadali mu co ma powiedzieć. Strażacy byli tam ponoć z przymusu bo po spotkaniu o tym huczało. Nawet kandydaci z jego komitetu się krzywili. Jedno trzeba przyznać ma wysokie mniemanie o sobie.Parę dni wcześniej spotkanie miał Foltyn i tu miłe zaskoczenie. Było elokwentnie, merytorycznie odpowiadał na wszystkie pytania nawet te, o których mówią, że są niewygodne. Potrafił zażartować z siebie, nawet o swoich przciwnikach powiedział kilka ciepłych słów. Dla mnie klasa, nawet dwie klasy lepiej od Sikorskiego. Poza tym kandydat Foltyn prowadzi bardzo wyważoną kampanię, co nie ukrywam, bardzo mi odpowiada. Jeżeli chodzi o wybory do powiatu, to chyba Folwarczny. W końcu był ładnych kilka lat wójtem i zna się chłop na sprawie, a przynajmniej tak myślę. Do województwa, przyznam, nie analizowałem kandydatów, więc nie wiem. To tylko takie moje małe spostrzeżenia na końcu tej kampanii.

Cytat Napisał hażlaszan89 Zobacz post
    Moje spostrzeżenia na temat kandydatów: Małek - wszyscy z kim rozmawiam mówią, że lepiej od niego z daleka, ponoć to totalna prywata, Szeląg - moim zdaniem największe dziwactwo tych wyborów, podobno prowadzą z Panią Krechut jakieś prywatne wojenki-więc niech lepiej dalej je sobie prowadzą i niech nie wciągają w nie całej gminy, Sikorski- u nas w gminie trza społecznika anie bankowca. Wszyscy wiedzą: zysk, zysk i tylko zysk. Poza tym jego spotkanie w Pogwizdowie to kompletna klapa. Chłop nie potrafił się wysłowić. Dobrze, że strażacy dopowiadali mu co ma powiedzieć. Strażacy byli tam ponoć z przymusu bo po spotkaniu o tym huczało. Nawet kandydaci z jego komitetu się krzywili. Jedno trzeba przyznać ma wysokie mniemanie o sobie.Parę dni wcześniej spotkanie miał Foltyn i tu miłe zaskoczenie. Było elokwentnie, merytorycznie odpowiadał na wszystkie pytania nawet te, o których mówią, że są niewygodne. Potrafił zażartować z siebie, nawet o swoich przciwnikach powiedział kilka ciepłych słów. Dla mnie klasa, nawet dwie klasy lepiej od Sikorskiego. Poza tym kandydat Foltyn prowadzi bardzo wyważoną kampanię, co nie ukrywam, bardzo mi odpowiada. Jeżeli chodzi o wybory do powiatu, to chyba Folwarczny. W końcu był ładnych kilka lat wójtem i zna się chłop na sprawie, a przynajmniej tak myślę. Do województwa, przyznam, nie analizowałem kandydatów, więc nie wiem. To tylko takie moje małe spostrzeżenia na końcu tej kampanii.
    Jestem tutaj nowa, nie czytałam wcześniejszych postów, podoba mi się ten ostatni komentarz, postaram się do niego odnieść. To będą moje małe trzy grosze...Małek, poznałam przy roznoszeniu ulotek, inteligentny, stwarza wrażenie osoby, która potrafi słuchać. Co do reszty nie odnoszę się, bo nie znam tego Pana bliżej. Pan Szeląg - czy można nazwać sołtysa Pogwizdowa dziwactwem? Nie mam pojęcia. Co do wojenki z panią Krehut - coś tam ludzie ćwierkają, ale ile w tym prawdy, to czort jeden wie. Pan Sikorski, faktycznie pracownik banku, jest też społecznikiem (zdarza mu się organizować jakieś tam wycieczki rowerowe), jak wypada na zebraniach, to nie wiem. Nigdy go nie słyszałam w tzw. akcji podczas przemówień. Co do pana Foltyna, znam jedynie z plakatu. Spogląda na nas Mieszkańców srogim okiem, ale to moje odczucie subiektywne. Powiat - tak tutaj oczywiście wójt Folwarczny. Województwo- postawiłabym na kobietę Sylwię Cieślar. Z wszystkich kandydatów na wójta wybrałabym..........................Domyślcie się sami

W żadnym wypadku nie idźcie na wybory! To daje legitymację władzy do dalszego nie robienia! Popatrzcie tutaj:
    http://finanse.wp.pl/kat,1013819,tit...wiadomosc.html
    Przejrzyj na oczy polaczku!
    Jesteśmy 25 lat po upadku PRL a stoimy gorzej od Słowacji.
    A zadaj sobie pytanie: Czy zarabiasz tą deklarowną polską średnią 635 EURO
    TO GDZIE JESTEŚ POLACZKU? GDZIE
    NIE IDŹ NA WYBORY! NIE DAWAJ LEGITYMACJI TEJ WŁADZY

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia