Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 66

Temat: Na kogo zamierzacie głosować?

Cytat Napisał Sławomir Rozmarynowski Zobacz post

Zgodnie z Dyrektywą nr 91/271/EWG z 21 maja 1991r. wszystkie Gminy do 31 grudnia 2015 roku powinny wykonać kanalizację na całym swoim terenie (jeżeli występuje mały wskaźnik zabudowy dopuszczamy oczyszczalnie przydomowe) pod rygorem UKARANIA.
    Rozumiem, że jako Gmina, żeby zdążyć z wykonaniem kanalizacji na czas, już przygotowaliśmy lub jesteśmy w trakcie przygotowania pełnej dokumentacji technicznej (wraz ze wszystkimi niezbędnymi pozwoleniami), bo nie wyobrażam sobie, że świadomie godzimy się na płacenie kar. Oczyszczalnie przydomowe też włączyłbym do zadań własnych Gminy.
    Inną kwestią gospodarki ściekowej jest kondycja naszej oczyszczalni. Zaprojektowana na bardzo duże przeroby, pracuje na 20% swoich możliwości, dlatego nie rozumiem planów wpięcia naszych sołectw do okolicznych oczyszczalni z pominięciem naszej. Przecież pracująca na pół gwizdka oczyszczalnia musi być nieekonomiczna (koszt jednostkowy oczyszczenia ścieków musi być wysoki) i współczuję mieszkańcom Strumienia wysokich rachunków (chyba, że jako Gmina dorzucamy się, żeby ten koszt obniżyć?).
    Witam.
    Pisze Pan, że jak nie zdążymy z budową kanalizacji do 31.12.2015 r. to będziemy UKARANI. Termin jest nie tak odległy, a roboty można powiedzieć ledwo rozpoczęte (przykładowo w sąsiedniej gminie Chybie widać że to trochę potrwa), więc zakończenie kanalizacji w terminie jest nierealne. Można wywnioskować, że będziemy płacić kary co wiąże się z wzrostem podatków (na zapłacenie kary oraz na dalsze inwestycje kanalizacyjne). Chcąc czy nie będzie się musiał Pan zmierzyć z tym tematem po wyborze na stanowisko burmistrz. Zwracam się do Pana z prośbą żeby inne Pańskie priorytety odsunąć na bok (na plan dalszy), a zająć się przede wszystkim kanalizacją w całej gminie. Co do obciążenia strumieńskiej oczyszczalni ścieków to niech Pan zobaczy wypowiedź zastępcy burmistrz z dnia 29.07.2014 (protokół nr LI.2014 z obrad pięćdziesiątej pierwszej sesji Rady Miejskiej w Strumieniu pkt 21): "Te modernizacje, które robimy w międzyczasie na oczyszczalni, są to nakłady niezbędne, unowocześniające tą oczyszczalnię, powodujące, że nie trzeba będzie jej generalnie przebudowywać. Natomiast kanalizacja pozostałej części Gminy, co wynika z przygotowanego opracowania, będzie kierowana do oczyszczalni ścieków w sąsiednich gminach (mamy pozyskane wstępne zgody władz gmin tych gmin na takie działania). ...Nie da się tych inwestycji inaczej prowadzić niż z wykorzystaniem środków zewnętrznych, najbliższa szansa na pozyskanie kolejnych środków zewnętrznych to lata 2015-2016." Pisze Pan: "Zaprojektowana na bardzo duże przeroby, pracuje na 20% swoich możliwości. ...Przecież pracująca na pół gwizdka oczyszczalnia musi być nieekonomiczna" więc gdzie tu jest prawda?
    Pisze Pan: "Konsultacje w terminie wakacyjnym" - przez to taka mała ilość ankiet. Taka mała aktywność mieszkańców jest niestety zmorą i to nie tylko przez wakacje (frekwencja na zebraniach sołeckich itd). Czynny udział w życiu sołectw bierze garstka "zapaleńców", to tak a propos budżetu obywatelskiego (na temat opinii mieszkańców Zbytkowa o współmieszkańcach można poczytać na fanpagu Sołectwo Zbytków - temat utworzenia szkoły w Zbytkowie - uzasadnienie na pytania ankietowe z dn. 01.07. - 08.07.2014 r. https://www.facebook.com/SolectwoZbytkow?fref=photo). Rozmawiałem wczoraj z osobą z miejscowości Łąka koło Pszczyny gdzie też funkcjonuje budżet obywatelski. Czy Pańska propozycja budżetu obywatelskiego jest taka sama jak w Pszczynie? Zresztą wrócimy do tematu na spotkaniu wyborczym w Zbytkowie.
    Pozdrawiam.

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego /infrastruktura rowerowa

Szanowny Panie Sławomirze

Jakie będą pana i pańskiej żony działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drogach , chodzi mi o budowę ścieżek rowerowych ( asfaltowych) , wszyscy wiemy że rowerzyści nie czują się bezpieczni na ulicach , potrzeba zmian w tym zakresie , potrzeba również wytyczania śluz rowerowych przed skrzyżowaniami , pasów ruchu dla rowerów w jezdni , budowy parkingów dla rowerów , legalizacji jazdy rowerem pod prąd i pod wszystkie zakazy ruchu ( te rozwiązania są stosowane m i n w Europie Zachodniej czy choćby w Czechach) wystarczy popatrzeć choćby na Wrocław czy Gdańsk ) Czy jest szansa że dzięki panu działaniom jako radnego lub burmistrza oraz pańskiej żony jako radnej jest szansa że nie tylko zwiększy się bezpieczeństwo rowerzystów na naszych drogach ale także to że rower zostanie wypromowany jako codzienny środek komunikacji w Gminie Strumień? Patrząc się na to jak wygląda Strumień który jest pełen samochodów a oprócz tego rowerzyści nie czują się bezpiecznie na terenie całej Gminy z uwagi na brak odpowiednich rozwiązań rowerowych , obecne władze miasta boją się takich zmian jak legalizacja jazdy rowerem pod prąd bez zastosowania kontrapasa rowerowego , wytyczanie śluz rowerowych czy pasów ruchu dla rowerów w jezdni, nie w tym rzecz że jestem miłośnikiem jazdy na rowerze i jestem tym tematem bardzo zainteresowany ale postawienie na rower i rowerowe rozwiązania , do tego drogi rowerowe itp , parkingi rowerowe to przedewszystkim promocja gmina , zachęcanie do codziennej jazdy rowerem , czystsze powietrze , zdrowsi mieszkańcy , mniejsza ilość samochodów , postawienie na rower tak jak zrobiono to w krajach Zachodu oraz tak jak to teraz zmienia się np Gdańsk czy Wrocław to wielka szansa ale głównie poprawi to bezpieczeństwo wszystkich , w tym dzieci i osób starszych. Czy byłbym pan incjatorem takiej rowerowej rewolucji na terenie Gminy Strumień? Drugie pytanie dotyczy ulicy Pawłowickiej i 1 maja w Strumieniu na przeciw cukierni u szostka gdzie często po chodniku poruszają się samochody , parkują na całej szerokości zagrażając pieszym i utrudniają ruch a Policja nie umie wyelminować tego problemu - nawet obecne władze nie chcą postawić tam słupków , z kolei na ul pawłowickiej sukcesywnie niszczony jest chodnik , jakie są pana pomysły na rozwiązanie tego problemu z zachowaniem dwukierunkowego ruchu rowerów? Czy pańska żona i pan byliby zainteresowani współpracą w zakresie moich pomysłów związanych z działaniami dążącymi do promocji roweru jako codziennego srodka transportu , wdrażaniem rozwiązań w zakresie ruchu rowerowego i ogólną poprawą bezpieczeństwa rowerzystów na drogach? i moje ostatnie pytanie : czy jest pan za budową ścieżek rowerowych na wałach wisły
    w strumieniu i bąkowa? , nowe prawo wodne nie tylko zezwala rowerzystom na legalną jazdę po wałach ale także zostały wprowadzone ułatwienia w zakresie budowy ścieżek dla rowerów na wałach wzdłuż rzek. Reasumując- rowerami poruszają się dzieci , dorośli , zróbmy wszystko aby poprawić bezpieczeństwo rowerzystów na naszych drogach ,o rowerzystach myśli się obecnie przy okazji lub wcale ,warto aby gmina postawiła na rower nie tylko w celu poprawy bezpieczeństwa ale też promocji Z góry Serdecznie Dziękuję za odpowiedz

- - - Dopisano - - -

Chciałbym jeszcze dopowiedzieć że niektóre rozwiązania o jakich mówię są tańsze od budowy kilometra drogi rowerowej , mam jeszcze pytanie : mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na terenie Gminy Strumień czy byłby pan zainteresowany pomysłem zatrudnienia w naszej gminie tzw stopek czyli osób do przeprowadzania dzieci przez najbardziej ruchliwe skrzyżowania bez sygnalizacji oraz czy we współpracy z Policją i Szkołami mogłyby być rozdawane wszystkim uczniom odblaski lub kamizelki odblaskowe oraz czy zostałyby podjęte działania , kampanie lokalne na rzecz bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych na drogach?
    Ostatnio edytowane przez bart89g ; 27-10-2014 o 21:03

Jeszcze kilka słów w/s kanalizacji:

W Uchwale sejmiku z marca 2014 roku w sprawie przyjęcia zweryfikowanej propozycji planu Aglomeracji Strumień (http://www.slaskie.pl/strona_n.php?j...u=189&id=65868) wykazano, że tylko Strumień i Borki kwalifikują się do wykonania kanalizacji, a pozostałe tereny z uwagi na małą intensywność zabudowy nie będą objęte tym projektem. Tak mi się wydaje, że znowu latami będziecie Państwo czekać na kanalizację (mi się uda, bo mieszkam w Borkach). Obym się mylił.
    W sprawie zadłużenia też podam link do ciekawego zestawienia (http://www.wspolnota.org.pl nr 19/2014 Zadłużenie jednostek samorządowych ranking za rok). Tam można zobaczyć, jak na przestrzeni ostatnich lat kształtowało się nasze zadłużenie w porównaniu do innych miast. Np. w 2013 roku na 40 miast województwa śląskiego sklasyfikowanych w kategorii „inne miasta” (są jeszcze miasta powiatowe, wojewódzkie, powiaty grodzkie) osiągnęliśmy 9 miejsce od końca (czyli 31 miast naszego województwa miało niższy wskaźnik zadłużenia (Strumień znajdziemy na 29 stronie). Tylko proszę, niech Państwo nie piszą, że jesteśmy w środku stawki.

- - - Dopisano - - -

Jazda rowerem do pracy to mój kolejny interes własny (o innych pisałem już wcześniej), ale realnie zdaje sobie sprawę, że temat jest trudny. Słyszałem, że są czynione starania w sprawie budowy odcinka takiej ścieżki na wale w kierunku na wschód. Jako pilniejszy z uwagi na bezpieczeństwo, wydaje mi się problem braku ścieżki rowerowej, a nawet chodnika na odcinku od mostu na Wiśle do Zabłocia. Chętnie podpiąłbym się pod jakiś większy projekt międzygminny w nowej perspektywie unijnej (tutaj niestety problemem może być brak środków). A jako bardziej realny, i taki chętnie poprę, widzę pomysł wybudowania wzdłuż drogi wojewódzkiej (Strumień, Wisła Mała, Wisła Wielka, Łąka) ścieżki rowerowej za pieniądze województwa (w ramach słynnych "Schetynówek").
    PS. Moja żona nie jest kandydatką na radną, ale podziela mój pogląd

Jeszcze kilka słów w/s kanalizacji:

W sprawie zadłużenia też podam link do ciekawego zestawienia (http://www.wspolnota.org.pl nr 19/2014 Zadłużenie jednostek samorządowych ranking za rok). Tam można zobaczyć, jak na przestrzeni ostatnich lat kształtowało się nasze zadłużenie w porównaniu do innych miast. Np. w 2013 roku na 40 miast województwa śląskiego sklasyfikowanych w kategorii „inne miasta” (są jeszcze miasta powiatowe, wojewódzkie, powiaty grodzkie) osiągnęliśmy 9 miejsce od końca (czyli 31 miast naszego województwa miało niższy wskaźnik zadłużenia (Strumień znajdziemy na 29 stronie). Tylko proszę, niech Państwo nie piszą, że jesteśmy w środku stawki.

- - - Dopisano - - -

Jazda rowerem do pracy to mój kolejny interes własny (o innych pisałem już wcześniej), ale realnie zdaje sobie sprawę, że temat jest trudny. Słyszałem, że są czynione starania w sprawie budowy odcinka takiej ścieżki na wale w kierunku na wschód. Jako pilniejszy z uwagi na bezpieczeństwo, wydaje mi się problem braku ścieżki rowerowej, a nawet chodnika na odcinku od mostu na Wiśle do Zabłocia. Chętnie podpiąłbym się pod jakiś większy projekt międzygminny w nowej perspektywie unijnej (tutaj niestety problemem może być brak środków). A jako bardziej realny, i taki chętnie poprę, widzę pomysł wybudowania wzdłuż drogi wojewódzkiej (Strumień, Wisła Mała, Wisła Wielka, Łąka) ścieżki rowerowej za pieniądze województwa (w ramach słynnych "Schetynówek").
    PS. Moja żona nie jest kandydatką na radną, ale podziela mój pogląd
    Co do zadłużenia: Żeby coś zrobić chcąc nie chcąc trzeba się zadłużyć. Nawet w formule PPP trzeba mieć pieniądze, co w przypadku takich małych Gmin jak nasza wskazuje tylko na kredyt.

Chodnik przy drodze Strumień - Zabłocie zgoda ale to droga powiatowa więc buduje go Powiat nie Gmina. CO do ścieżki rowerowej wzdłuż drogi do Pszczyny, to droga wojewódzka więc Gmina też raczej nic nie będzie budować, bo to nie jej kompetencja. Zresztą gdyby trochę się Pan zorientował to ze Strumienia w kierunku Pszczyny ścieżka rowerowa już jest.

Co do zadłużenia: wkład własny w ramach PPP można zrealizować poprzez aport tj. poprzez wniesienie do przedsięwzięcia wkładu w postaci np. nieruchomości.
    Wiedzę na temat ścieżek zaczerpnąłem z naszej gminnej strony (link: http://www.strumien.pl/sciezki-rowerowe), na której nie znalazłem tej w stronę Pszczyny (chociaż o niej słyszałem, dlatego o niej wspomniałem powyżej).
    "Schetynówki" to drogi wraz z pasem przydrogowym szeroko rozumianym (w tym chodnik i np ścieżka rowerowa niekoniecznie przy drodze, ale ujęta w ramach jednego pozwolenia na budowę), modernizowane w ramach pieniędzy powiatowych i wojewódzkich - gminnych niestety nie, jak Pan słusznie zauważył, i jak sam pisałem wcześniej.

Poszperałem trochę i myślę, że super alternatywą mógłby być łącznik z Drogomyślem, przez który przebiega Wiślana Trasa Rowerowa (link: http://trail.pl/szlaki/wislana-trasa...-pszczyna-6077) - chociaż w tej kwestii poradziłbym się miłośników jazdy na rowerze.

Co do zadłużenia: wkład własny w ramach PPP można zrealizować poprzez aport tj. poprzez wniesienie do przedsięwzięcia wkładu w postaci np. nieruchomości.
    Wiedzę na temat ścieżek zaczerpnąłem z naszej gminnej strony (link: http://www.strumien.pl/sciezki-rowerowe), na której nie znalazłem tej w stronę Pszczyny (chociaż o niej słyszałem, dlatego o niej wspomniałem powyżej).
    "Schetynówki" to drogi wraz z pasem przydrogowym szeroko rozumianym (w tym chodnik i np ścieżka rowerowa niekoniecznie przy drodze, ale ujęta w ramach jednego pozwolenia na budowę), modernizowane w ramach pieniędzy powiatowych i wojewódzkich - gminnych niestety nie, jak Pan słusznie zauważył, i jak sam pisałem wcześniej.

Poszperałem trochę i myślę, że super alternatywą mógłby być łącznik z Drogomyślem, przez który przebiega Wiślana Trasa Rowerowa (link: http://trail.pl/szlaki/wislana-trasa...-pszczyna-6077) - chociaż w tej kwestii poradziłbym się miłośników jazdy na rowerze.
    Re. Co do zadłużenia owszem Gmina może wnieść grunt, a partner prywatny kapitał na kolektory, pompownie itp. Tylko jest małe ale żaden prywatny inwestor nie zrobi tego za darmo, chce zarobić co w konsekwencji wpłynie na koszt ścieków, który w naszej Gminie i tak jest niemały. Tak więc myślę, że budowa kanalizacji w formule PPP to słaby pomysł.

Szanowny Panie Sławomirze, a jak widzi pan wytyczanie pasów ruchu dla rowerów w jezdni oraz legalizacji jazdy rowerem pod prąd i pod wszystkie zakazy ruchu oraz budowę parkingów rowerowych , ścieżki rowerowe mogą być budowane wzdłuż najbardziej ruchliwych dróg , natomiast tam gdzie będzie to możliwe to gmina może postawić we własnym zakresie na inwestycje wyznaczania pasów dla rowerów w jezdni , legalizacja jazdy rowerem pod prąd to rozwiązanie bezpieczne jak pokazuje przykład Gdańska , wiadomo że Strumień to małe miasteczko ale oprócz ścieżek rowerowych które są obecnie kosztowne itp bardziej atrakcyjne i naprawdę dużo tańsze byłyby rozwiązania o jakich mówię tzn pasy dla rowerów w jezdni , dodawanie tabliczek nie dotyczy rowerów pod znakami wjazdu i ruchu itd , zapraszam się do zapoznania z tematem rozwiązań rowerowych jak np śluzy rowerowe itp , pragnę wspomnieć że budowa kilometra pasa dla rowerów w jezdni jest dużo tańsza od budowy kilometra ścieżki rowerowej

- - - Dopisano - - -

Ze Strumienia do Pszczyny nie ma drogi rowerowej , jest tylko wyznaczony tam szlak rowerowy R 4 , jednak w większości nie spełnia europejskich standardów, bardzo dobrym pomysłem byłby remont szlaku trakt cesarsko pruski w kierunku pawłowic , budowa miejsc parkingowych dla rowerów tak jak zrobiła to gmina Pawłowice , natomiast w Drogomyślu jadąc od Ochab Wiślana trasa rowerowa nagle się urywa , brak jest dalszych oznakowań itp , brak stojaków rowerowych itp , mam nadzieję że jeżeli zostanie pan burmistrzem a pana żona radną to mam nadzieję że będą państwo chętni do moich pomysłów i tylko tam gdzie to możliwe ( możliwe przepisami) tam będzie można coś zmienić , jak sam pan widzi rowerzyści którymi są także dzieci czy osoby starsze to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego , obecnie nie tylko kierowcy traktują rowerzystów jak zło koniecznie i na nich nie uważają podczas jazdy ale także zawsze jest ciężko zrobić coś dla rowerzystów przez władze miasta , mam nadzieje że z czasem różne rozwiązania rowerowe będą etapowo wdrażane

- - - Dopisano - - -

Wiem że temat jest trudny ( głównie chodzi o przepisy itp) ale uważam że potrzeba zmian i trzeba spróbować , dość trudnym tematem jest legalizacja jazdy rowerem pod prąd bez zastosowania kontrapasa ( takie rozwiązanie jest bezpieczne mimo wszystko , powszechnie jest stosowane w Holandi Belgi , Francji itp , w Polsce te rozwiązania też zaczynają się pojawiać) legalizacja jazdy rowerem pod prąd to ułatwienie dla osób poruszających się rowerami , wzajemna widoczność kierowców i rowerzystów itp , czy jest pan za tym aby takie rozwiązania zastosować na terenie Strumienia? , Np w Belgii itp czy np w Gdańsku też wszyscy się tego bali wprowadzić a jednak się udało i nie spowodowało to wypadków z udziałem rowerzystów , uważam że może to być słuszny krok w dobrym kierunku. Sądze że jazda rowerem pod prąd to u nas byłby oburzający temat ale proszę zauważyc że jest to bezpieczne rozwiązanie w niektórych krajach stosowane powszechnie ,do tego dochodzi legalizacja jazdy rowerem pod prąd pod zakazami lewoskrętu itp. Myślę że jeżeli zostanie pan burmistrzem to zgodzi się pan na to rozwiązanie i myślę że będzie pan przychylny moim pomysłom które wypromują rower jako codzienny środek transportu i promocję gminy oraz na rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo rowerzystów

- - - Dopisano - - -

Chciałbym jeszcze zapytać się jak widzi pan sprawę wprowadzenia zakazu ruchu samochodów na rynku , oczywiście dozwolony byłby tam ruch rowerów , komunikacji zbiorowej , samochodów dostawczych , Pogotowia , Policji i Straży Pożarnej , czy jest pan za tym aby rynek był przyjazny dla mieszkańców no i oczywiście dla turystów , osobiście uważam że samochody z rynku powinny zniknąć , znalazłoby się więcej miejsca dla pieszych , miejsce na jakiś duży parking rowerowy , nie byłoby takiego uciążliwego ruchu jaki jest obecnie , no i jeszcze chciałbym wiedzieć czy w budżecie gminy każdego roku byłaby zabezpieczona jakaś kwota finansowa na działania własne gminy w zakresie rozwoju komunikacji rowerowej ( np pieniądze na zwiększanie liczby miejsc parkingowych dla rowerów , czy etapowe wprowadzanie rozwiązań rowerowych np umieszczanie tabliczek nie dotyczy rowerów pod zakazami ruchu , wytyczanie pasów dla rowerów w jezdni itp)

- - - Dopisano - - -

Zdecydowanie jestem za budową ścieżki rowerowej od mostu do Zabłocia oraz wzdłuż drogi wojewódzkiej w kierunku Pszczyny , moim zdaniem do głównych problemów w zakresie budowy dróg rowerowych należy brak współpracy między Gminami oraz zarządcami dróg

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał jank Zobacz post
    Co do zadłużenia: Żeby coś zrobić chcąc nie chcąc trzeba się zadłużyć. Nawet w formule PPP trzeba mieć pieniądze, co w przypadku takich małych Gmin jak nasza wskazuje tylko na kredyt.

Chodnik przy drodze Strumień - Zabłocie zgoda ale to droga powiatowa więc buduje go Powiat nie Gmina. CO do ścieżki rowerowej wzdłuż drogi do Pszczyny, to droga wojewódzka więc Gmina też raczej nic nie będzie budować, bo to nie jej kompetencja. Zresztą gdyby trochę się Pan zorientował to ze Strumienia w kierunku Pszczyny ścieżka rowerowa już jest.
    To nie jest droga rowerowa tylko rowerowy szlak turystyczny - to dwa różne pojęcia. Gmina może współpracować z Powiatem oraz Zarządem Dróg Wojewódzkich

- - - Dopisano - - -

http://supernowosci24.pl/rowerem-pojedziemy-pod-prad/ Na początku przyszłego roku będzie można pojechać rowerem pod prąd po jednokierunkowej drodze. Będzie to możliwe dzięki zmianom przepisów w ruchu drogowym. Nowe prawo które wejdzie w życie na początku przyszłego roku znacznie ułatwi wprowadzanie takich rozwiązań

- - - Dopisano - - -

A tak to wygląda w Radomiu http://gielda.onet.pl/radom-rowerem-pod-prad-52-ulice-z-kontraruchem,18490,5658930,news-detal w Strumieniu też powinno się wprowadzać takie rozwiązanie które ułatwi ruch rowerowy i będzie promowało rower jako codzienny środek komunikacji

- - - Dopisano - - -

A tak to wygląda w Radomiu http://gielda.onet.pl/radom-rowerem-pod-prad-52-ulice-z-kontraruchem,18490,5658930,news-detal w Strumieniu też powinno się wprowadzać takie rozwiązanie które ułatwi ruch rowerowy i będzie promowało rower jako codzienny środek komunikacji
    Ostatnio edytowane przez bart89g ; 28-10-2014 o 20:34

Cytat Napisał bart89g Zobacz post
    Szanowny Panie Sławomirze, a jak widzi pan wytyczanie pasów ruchu dla rowerów w jezdni oraz legalizacji jazdy rowerem pod prąd...
    Tutaj na tym forum w tym wątku omawiane są sprawy dotyczące gminy Strumień. bart89g jeżeli jesteś mieszkańcem innej gminy (Jarząbkowice gmina Pawłowice) twoje "rowerowe problemy" przenieś na inne forum i pokaż, jak super jest w Jarząbkowicach
    Ostatnio edytowane przez bodziow ; 28-10-2014 o 21:09

Cytat Napisał bodziow Zobacz post
    Tutaj na tym forum w tym wątku omawiane są sprawy dotyczące gminy Strumień. bart89g jeżeli jesteś mieszkańcem innej gminy (Jarząbkowice gmina Pawłowice) twoje "rowerowe problemy" przenieś na inne forum i pokaż, jak super jest w Jarząbkowicach
    Po pierwsze to nie są moje rowerowe problemy , po drugie mam prawo się tutaj udzielać i poznać zdanie kandydata na burmistrza a po trzecie nie rozumiem dlaczego mnie '' atakujesz '' Przynajmniej coś chce zrobić pożytecznego , przynajmniej nie boję się podejmować tematu który jest związany z bezpieczeństwem i udogodnieniami dla rowerzystów a które bardzo by się przydały i byłyby nie tylko z korzyścią dla mieszkańców ale z korzyścią dla bezpieczeństwa , ja się nie wtrącam do twoich wypowiedzi w taki sposób w jaki ty robisz w stosunku do moich pytań

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał bodziow Zobacz post
    Po pierwsze to nie są moje rowerowe problemy , po drugie mam prawo się tutaj udzielać i poznać zdanie kandydata na burmistrza a po trzecie nie rozumiem dlaczego mnie '' atakujesz '' Przynajmniej coś chce zrobić pożytecznego , przynajmniej nie boję się podejmować tematu który jest związany z bezpieczeństwem i udogodnieniami dla rowerzystów a które bardzo by się przydały i byłyby nie tylko z korzyścią dla mieszkańców ale z korzyścią dla bezpieczeństwa , ja się nie wtrącam do twoich wypowiedzi w taki sposób w jaki ty robisz w stosunku do moich pytań

Cytat Napisał bart89g Zobacz post
    Zgadzam się z Tobą, masz prawo się tutaj udzielać i poznać zdanie kandydata na burmistrza Strumienia, a dlaczego nie interesuje Cię zdanie kandydata na którego możesz głosować czyli wójta gminy Pawłowice. Po drugie nie '' atakuje '' Ciebie, lecz chciałem ci zwrócić uwagę na fakt, że gdzie nie spojrzysz to są ciągle prawie te same Twoje wpisy o trasach rowerowych. Czy w Twojej gminie Pawłowice jest tak idealnie pod względem ilości i jakości tras rowerowych?
    Co do bezpieczeństwa rowerzystów to może byś zwrócił się również z apelem do niektórych rowerzystów, żeby nie jeździli po zmierzchu bez oświetlenia i tak jak Ty używali kamizelek odblaskowych co pochwalam.
    Pozdrawiam i "szerokości" jak to mówią automobiliści.
    Ostatnio edytowane przez bodziow ; 28-10-2014 o 22:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia