Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Temat: Własna dziełalność gospodarcza

krilady.
    Guest
    a nie jest to coś w formie zarejestrowania firmy gdzieś w Unii i tam odprowadzać niby mniejsze składki?
    ...kiedyś słyszałam o takim rozwiązaniu, ale nie znam nikogo kto by tak zrobił....

Cytat Napisał krilady. Zobacz post
    a nie jest to coś w formie zarejestrowania firmy gdzieś w Unii i tam odprowadzać niby mniejsze składki?
    ...kiedyś słyszałam o takim rozwiązaniu, ale nie znam nikogo kto by tak zrobił....
    Ja znam. Na Słowacji mają firmę. Ale szczegółów nie znam

Nie tak dawno temu dużo ludzi rejestrowało swoje działalności w Anglii.

Ale to o czym piszecie jest małym przekrętem i czytałam że szykują już bat na takich kombinatorów, a kolega WilQ napisał, że można się "normalnie legalnie wypisać i nie płacić".

WilQ bardzo proszę o szczegóły

Cieszyn
    Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    Pytanie kieruję zarówno do ludzi prowadzących własną działalność gospodarczą jak i tych którzy jeszcze tego nie zasmakowali. Co Was skłoniło do takiej formy zarobkowania, jakie są wg. Was wady i zalety, co Was irytuje? Słowem, wylejcie żale i pochwalcie się sukcesami
    Nienawidzę pracować na etacie Wole być swoim szefem.... mam 15 pracowników i 70% z nich pracuje samodzielnie. Od Września będzie ich ok. 25 czyli wbrew pozorom się opłaca. I nie pytajcie co to za firma bo nie powiem Najbardziej denerwują mnie urzędasy, (US, ZUS, PUP, UM) nie da się nic załatwić.... tragedia... aaaaa i Pozdrawiam Burmistrza przyjdę do Pana znowu kolo środy

Cieszyn
    Cytat Napisał misieksb Zobacz post
    Ale to o czym piszecie jest małym przekrętem i czytałam że szykują już bat na takich kombinatorów, a kolega WilQ napisał, że można się "normalnie legalnie wypisać i nie płacić".

WilQ bardzo proszę o szczegóły
    Jak znajdę stronę o tym to dam znać.... wiem, że to możliwe bo sam tak robiłem i to na legalu... opisał bym to ale nie mam teraz czasu a pisania jest sporo.

Cytat Napisał PHOTO-EXPERT Zobacz post
    Jak znajdę stronę o tym to dam znać.... wiem, że to możliwe bo sam tak robiłem i to na legalu... opisał bym to ale nie mam teraz czasu a pisania jest sporo.
    spółki spółki...
    Ostatnio edytowane przez Rybka ; 07-08-2011 o 07:55 Powód: to nie moja bajka, i jeszcze coś namieszam:)

Cieszyn
    Cytat Napisał Rybka Zobacz post
    spółki spółki...
    nie nie..... prawo spółek nie ma nic do tego. chodzi o zatrudnienie etatowe w EU

a no tak...jest coś takiego

M53
    Guest
    Mam firmę. Wolę to niż pracę etatową, w której pracowałam , pracowałam, pracowałam a i tak małe pieniądze były i nic nie zależało ode mnie. Teraz, ile sobie sama wypracuję, tyle mam. I jak coś nie wypali to mam pretensje przeważnie tylko do siebie. Po prostu tu mam wpływ na wszystko. A co z tym ZUSem? Naprawdę legalnie można nie płacić?

Uprawnienia