Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Temat: Własna dziełalność gospodarcza

Głównie wieś
    Wpisów
    131
    Ja mam tak, że nadal jeszcze pracuję na etacie - firma opłaca mi te wszystkie składki no i teraz, w sierpniu zgłosiłam własną działalność. Próbuję co nieco ruszyć ale na razie jest ciężko. Zobaczymy jak dalej się ułoży bo pracy na etacie mam już serdecznie dosyć! Może tak - lubię swoją pracę ale nie lubię instytucji, w której pracuję

Czyżby szkoła? Tak w nawiasie - poczytaj książki Roberta Kiyosakiego, zacznij od "Bogatego Ojca, Biednego Ojca", albo wez "Bogatą Kobietę" napisaną przez jego żonę, Kim Kiyosaki - w Empiku znajdziesz. One cię zainspirują i poprawią nastrój. Powodzenia na nowej drodze życia
    "Wymagajcie od siebie, nawet gdy inni od Was nie wymagają..." JPII

Głównie wieś
    Wpisów
    131
    Cytat Napisał antidotum Zobacz post
    Czyżby szkoła? Tak w nawiasie - poczytaj książki Roberta Kiyosakiego, zacznij od "Bogatego Ojca, Biednego Ojca", albo wez "Bogatą Kobietę" napisaną przez jego żonę, Kim Kiyosaki - w Empiku znajdziesz. One cię zainspirują i poprawią nastrój. Powodzenia na nowej drodze życia
    To do mnie te słowa?
    Książek to ja już się dosyć naczytałam, a im więcej czytam tym jestem bardziej dobita

Tak Słońce, do Ciebie Mnie z prac na etacie najbardziej męczyła szkoła. A co do książek - nie proponuję Ci encyklopedii, słownika ortograficznego czy też skryptu z Akademii Ekonomicznej. To są całkiem przyjemne książki, po ludzku napisane. Czyta się przyjemnie i zakładam, że jednak się nie zdołujesz

Głównie wieś
    Wpisów
    131
    Cytat Napisał antidotum Zobacz post
    Mnie z prac na etacie najbardziej męczyła szkoła.
    Ten etat to nie szkoła, jeszcze gorzej trafiłam
    Wiem, że to nie są encyklopedie ani słowniki ani skrypty etc. Nie chce mi się czytać poradników bo nie mam na to czasu a poza tym nie wnoszą nic nowego. Chociaż nie mówię, że nigdy nie przeczytam.
    A te książki co je polecasz to w czym mi mogą pomóc?

Tak. Te książki to nie poradniki. Poradniki piszą ludzie, którzy chcą na tym zarobić, bo nie mają pieniędzy. "Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec" został napisany przez multimilionera amerykańskiego, Roberta Kyiosakiego, który w momencie pisania tej książki był już bogatym człowiekiem, zarabiającym ok. 1mln USD miesięcznie. Te pieniądze nie pochodziły z pracy fizycznej, tylko z budowania biznesów i inwestycji. Co ciekawe, Robert wywodzi się z "biednej" rodziny. Jego ojciec był wysoko postawionym urzędnikiem państwowym i zarabiał kupę forsy na etacie, ale kompletnie nie rozumiał istoty pieniądza, a swoje bezpieczeństwo wiązał tylko z pracą na etacie. Po stracie pracy stał się bardzo ubogi i umarł w zapomnieniu. Robert czerpał nauki u ojca jego najlepszego przyjaciela. Ojciec przyjaciela był przedsiębiorcą w początkowym okresie miał mniej pieniędzy niż ojciec Roberta. Znał jednak właściwości pieniądza i rozumiał zasady nim rządzące. Przekazywał swoją wiedzę Robertowi. Rober skończył akademię wojskową, walczył w Wietnamie, po powrocie wznowił nauki o Bogatego Ojca -przedsiębiorcy. Rozpoczął pracę na etacie, jako bezpośredni sprzedawca urządzeń Xeroxa, potem zaczął tworzyć własne biznesy. Po początkowym sukcesie, przeszedł gorycz upadku swojego pierwszego interesu generującego miliony, ale źle zaplanowanego, następnie odbudowę tego biznesu i jego sprzedaż. Zdobytą wiedzę zaczął przekazywać na szkoleniach. Zaczął inwestować w nieruchomości, akcje, kruszce i inne biznesy. Swoją drogę rozpoczął w wieku 26 lat, w wieku 44 został finansowo wolnym człowiekiem, który nie musi już pracować. Swoje pierwsze doświadczenia opisał właśnie w książce "Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec", w których w łopatologiczny, życiowy sposób wyjaśnia zagadnienia związane z pieniędzmi.
    Wejdźcie polską wersję strony www.bogatyojciec.pl, lub www.richdad.com.

czeluściach foruma
    Do lolka

Temat wyszukałam, by móc odpowiedzieć lolkowi...
    Cytat lolka z tematu: http://forum.ox.pl/showthread.php?80...oderacji/page2
    "Przeglądając twoje posty które sa pisane o każdej porze, można wywnioskować że jesteś osobą bezrobotną. Zamiast pałać zawiścią do drugiego człowieka też pomyśl i otwórz swój interes lub poszukaj sobie pracy. To że sie ogłaszam za darmo nie znaczy że oszukuje skarb państwa, ani biedaków z ulicy.

Więc skąd taka zawiść i zazdrość? Tak jak ktoś już wyżej napisał "zwykły pionek" i to dokładnie odzwierciedla moją działalność, jestem zwykłym szarakiem ciułającym jak tylko się da. Nie bulę każdorazowo 7 zł za 3 pkt, żeby dodać ogłoszenie które po kilku godzinach zostaje niezauważone pośród masy innych, bo uwierzcie że z tego niewiele jest pożytku, może jedna osoba na miesiąc zadzwoni do mnie z OX'owego ogłoszenia. Więc trudno abym dopłacał do interesu.

Napisał starocieszyniok
    Dokładnie, gościu jest daremny. |

Daremne jest trolowanie w na forum. Wiem, przeglądnąłem trochę twoich postów, są niemalże pisane o każdej porze, często złośliwym tonem. Jest ich masa, część pisana dla zabicia nudy.
    A nie pomyślałeś czym jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej. To nie jest takie proste, są spore koszty podatków i ZUS. Nie zawsze jest tak jak sie chce aby było, więc to że człowiek oszczędza na ogłoszeniach to chyba nie katastrofa?

- - - Dopisano - - -

Jeśli takie proste by było założyć firmę i ją prowadzić z dochodem, to wszyscy by sobie pozakładali zamiast narzekać tu i ówdzie że ten taki a owaki."

http://forum.ox.pl/showthread.php?80...l=1#post262368

lolku,złe wnioski wyciągasz, to że ktoś pisze o różnych porach nie znaczy, że jest bezrobotny To, że Ty dajesz milion kradzionych ogłoszeń na oxa to swaidczy o tym, że chyba nie masz za bardzo nic do roboty... Pomijając takie dziubanie, nie czuję zawiści - wiem z czym się wiąże własna działalność. Mam wrażenie, ze Ciebie ona nieco przerosła. Może nie okradasz Państwa ani biedaków, ale okradasz oxa (P. Tatkę i gdzieś tam jego pracowników, bo może gdyby wszyscy płacili za ogłoszenia to w kasie byłoby więcej złociszy i może dostaliby podwyżki.... ). To tak jakby ktoś Tobie coś zwinął.... I jeszcze by Ci to prosto w twarz powiedział i miał pretensję, że nie pozwalasz mu na więcej

A jak tak licho z tych ogłoszeń jest to pomyśl nad inną reklamą! Zrób promocję, roznieś ulotki, daj baner na jakąś stronkę. A to że to kosztuje...no wiadomo, no ale albo chcesz mieć klientów i działać albo chcesz ciągle dodawać darmowe ogłoszenia, które nikną po godzinie w tłumie...
    Ostatnio edytowane przez Krilady* ; 06-11-2014 o 13:49

Kurde Lejdi, ubóstwiam cię normalnie! z ust mi to wyjęłaś, dokładnie to chciałem napisać ale nie zdążyłem bo Pan Marcin zamknął temat.

- - - Dopisano - - -

Czemuście te plusiki zlikwidowali?
    Kto zbyt często ma słuszność, ma dużo wrogów

czeluściach foruma

- - - Dopisano - - -

Bo sie ludziom matematyka za bardzo podobała

Skoczów
    Wpisów
    18
    a korzystał ktoś z inkubatorów przedsiębiorczości dających możliwość założenia firmy "na próbę".
    Płacisz np. 250zł miesięcznie, a oni podobno za nowicjusza prowadzą całą działalność (papiery) - to tak w dużym uproszczeniu.
    Jest na naszym terenie coś takiego? ...na razie nie znalazłem, a temat mnie ciekawi
    ...forever young...World is not enough...open your mind ... ZUMBA!

Uprawnienia