Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Religia polityka i subkultura

Okolice Cieszyna
    Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    Jeżdżą na Krakowskie Przedmieście walczyć o krzyż.
    OTO PLAN WALKI:

Cytat Napisał starocieszyniok Zobacz post
    Słuchacze RM nie muszą się integrować z kulturą, bo kultura europejska to kultura chrześcijańska!
    Jednak.z.korzeni jesteśmy poganami
    To niezwykłe, jak można kłamać, przyznając sobie rację.

Jean-Paul Sartre

Cieszyn
    Wpisów
    6
    Cytat Napisał ceuer Zobacz post
    Jednak.z.korzeni jesteśmy poganami
    Ale tu mowa nie o pradawnych korzeniach, tylko o kulturze, która jest chrześcijańska.

Nie mozna tego oddzielac. W ramach szerzenia chrzescijanstwa wcielano rozne elementy poganskie i niechrzescijanskie aby nowa religia wydawala sie atrakcyjnoejsza dla ludow majacych ja przyjac. To synkretyzm religijny, chocby zwyczaj z choinka w boze narodzenie. Do tego naturalne zjawisko po prostu miksowania sie kultur bo wprowadzenie nowej religii na podbitym terenie to nie temat na jeden dzien. Dzis takie zjawisko doskonale widac w stolicy kultur Londynie. To miksowanie kultur znane jest pod pojeciem melting pot. Coraz trudniej rozroznic pojedyncze kultury skoro tak intensywnie na siebie oddzialowuja na tak malym terenie.
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Cieszyn
    Wpisów
    6
    Nie mozna tego oddzielac. W ramach szerzenia chrzescijanstwa wcielano rozne elementy poganskie i niechrzescijanskie aby nowa religia wydawala sie atrakcyjnoejsza dla ludow majacych ja przyjac. To synkretyzm religijny, chocby zwyczaj z choinka w boze narodzenie. Do tego naturalne zjawisko po prostu miksowania sie kultur bo wprowadzenie nowej religii na podbitym terenie to nie temat na jeden dzien. Dzis takie zjawisko doskonale widac w stolicy kultur Londynie. To miksowanie kultur znane jest pod pojeciem melting pot. Coraz trudniej rozroznic pojedyncze kultury skoro tak intensywnie na siebie oddzialowuja na tak malym terenie.
    Spodziewałem się, że ktoś to poruszy. Szkoda, bo jest to nie na temat, a zaciemnia tylko obraz dyskusji. Bo nawet jeżeli przyjąć, że chrześcijaństwo wchłonęło pewne obrzędy podanskie, to są one obecnie obrzędami chrzescijanskimi. To samo miało miejsce w islamie. Ba, islam to przecież w dużej części mieszanka judeochrzescijanska. I co? I nic. Nikt normalny nie bedzie mowił o Arabii Saudyjskiej jak o kraju o kulturze pogańskiej czy judeochrześcijańskiej, prawda?

Nie wiem zbyt wiele na temat islamu. Chciałem po prostu zaznaczyć, że wspomniane pogaństwo to jest element naszej obecnej kultury, w której dominuje nurt chrześcijański.

- - - Dopisano - - -

Nie wiem zbyt wiele na temat islamu. Chciałem po prostu zaznaczyć, że wspomniane pogaństwo to jest element naszej obecnej kultury, w której dominuje nurt chrześcijański.
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

wspomniane pogaństwo to jest element naszej obecnej kultury, w której dominuje nurt chrześcijański..
    Co też nas daleko nie doprowadziło, bo - nie rozstrzygając już, ile jest pogaństwa w chrześcijaństwie - słusznie zauwazyłeś, że to część "naszej" (mimo wszystko chcrześcijańskiej), a nie "ich" (znaczy muzułmańskiej) kultury.

Cytat Napisał rdw Zobacz post
    Co też nas daleko nie doprowadziło, bo - nie rozstrzygając już, ile jest pogaństwa w chrześcijaństwie - słusznie zauwazyłeś, że to część "naszej" (mimo wszystko chcrześcijańskiej), a nie "ich" (znaczy muzułmańskiej) kultury.
    Kiedyś niechrześcijańskie Królestwo Polskie też nawiedziła taka fala. Jakby nie patrzeć zjawisko dokładnie to samo.

No kiedyś nawracali niewiernych pogan ogniem i mieczem
    To niezwykłe, jak można kłamać, przyznając sobie rację.

Jean-Paul Sartre

Tak, ale teraz wiedzą, że nie tędy droga. A islamiści zostali tych parę wieków wstecz.

Uprawnienia