Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 58

Temat: Brak obowiązkowego oświetlenia roweru

chata za wsią....pod lasem
    Wpisów
    40
    Cytat Napisał Malkontent Zobacz post
    Jeżeli nagle wyjedzie ci przed maskę to nawet światła i odblaski nie pomogą, jeżeli natomiast jedzie prawidłowo ale bez oświetlenia to zakładając, że dostosowałaś prędkość do warunków panujących na drodze, oraz masz pojęcie o prowadzeniu pojazdu (potrafisz właściwie reagować w nagłej sytuacji) nie stwarza dla Ciebie większego zagrożenia.

-.
    a żeś się rozwinął.....

niewidoczny po zmroku rowerzysta to zagrożenie.....i nic do tego nie mają moje, Twoje ani nikogo innego umiejętności w prowadzeniu samochodu.....

Cytat Napisał Iwi Zobacz post
    niewidoczny po zmroku rowerzysta to zagrożenie.....i nic do tego nie mają moje, Twoje ani nikogo innego umiejętności w prowadzeniu samochodu.....
    Jak nie ma? nie wiem jak Ty, ale ja jadąc po zmroku, we mgle, deszczu, itp. zwłaszcza w miejscu, gdzie mogą poruszać się piesi/rowerzyści, biorę pod uwagę fakt, że nagle może pojawić mi się przed maską ktoś taki i jadę z taka prędkością, żeby mieć szanse jakiejkolwiek reakcji. Mało tego, jeżeli droga jest pusta trzymam się bliżej środka jezdni na wypadek gdyby po drodze jechał nieoświetlony rowerzysta.
    Ostatnio edytowane przez Malkontent ; 30-10-2014 o 21:00
    Kto zbyt często ma słuszność, ma dużo wrogów

chata za wsią....pod lasem
    Wpisów
    40
    nie to miałam na myśli.....bo to jest oczywiste

- - - Dopisano - - -

każdy uczestnik ruchu drogowego ma obowiązek zachowania szczególnej ostrożności po zmroku ale również każdy uczestnik ruchu drogowego ma obowiązek dbania o bezpieczeństwo uczestnicząc w tym ruchu, także rowerzysta ..... i jeżeli jest on niewidoczny lub niedostatecznie widoczny to stwarza zagrożenie i tyle. Dlatego rower tak jak i samochód powinien być odpowiednio oświetlony. A sytuacje na drodze bywają różne czasem nawet zaskakujące....i nie do pomyślenia.....

Cytat Napisał Iwi Zobacz post
    i jeżeli jest on niewidoczny lub niedostatecznie widoczny to stwarza zagrożenie i tyle.
    Ma się rozumieć, kierowca/pasażer podróżujący w niezapiętych pasach też stwarza zagrożenie, pozostaje jedynie kwestia oceny w jakim stopniu, w stosunku do kogo i czy widząc taki przypadek powinno dzwonić się na policję. Ja uważam, że nie, a Ty masz prawo się z tym nie zgadzać

Chłopie Ty zaś jesteś bardziej miłosierny niż.. dobra nie podam przykładu, nie będę prowokował starocieszynioka.
    jeżeli natomiast jedzie prawidłowo ale bez oświetlenia
    Nie jedzie prawidłowo jadąc bez świateł!

Jak nie ma? nie wiem jak Ty, ale ja jadąc po zmroku, we mgle, deszczu, itp. zwłaszcza w miejscu, gdzie mogą poruszać się piesi/rowerzyści, biorę pod uwagę fakt, że nagle może pojawić mi się przed maską ktoś taki i jadę z taka prędkością, żeby mieć szanse jakiejkolwiek reakcji. Mało tego, jeżeli droga jest pusta trzymam się bliżej środka jezdni na wypadek gdyby po drodze jechał nieoświetlony rowerzysta.
    Ja chłopie zaś Ty i Twoje wirtualne mądrości. Jak jedziesz drogą Goleszów-Ustroń która nie jest szeroka, nie ma latarni, i właśnie mijasz się z samochodem z naprzeciwka który wali Ci światłami po oczach, i właśnie masz tego pecha że jedzie jakaś ciula rowerem bez świateł to już ja widzę te Twoje dostosowywanie prędkości, niepotrzbene nadzwyczajne umiejętności i zrozumienie dla kretyna na dwóch kółkach którego właśnie haczysz lusterkiem, bo nie miałeś szans zobaczyć go te 100m wcześniej gdyby miał światła.

- - - Dopisano - - -

Ma się rozumieć, kierowca/pasażer podróżujący w niezapiętych pasach też stwarza zagrożenie, pozostaje jedynie kwestia oceny w jakim stopniu, w stosunku do kogo i czy widząc taki przypadek powinno dzwonić się na policję. Ja uważam, że nie, a Ty masz prawo się z tym nie zgadzać
    Taa, argument w stylu "a u was biją murzynów". Nie odwracaj kota ogonem. Rowerzysta nieoświetlony po zmroku jest zagrożeniem dla siebie i innych.
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    Ja chłopie zaś Ty i Twoje wirtualne mądrości. Jak jedziesz drogą Goleszów-Ustroń która nie jest szeroka, nie ma latarni, i właśnie mijasz się z samochodem z naprzeciwka który wali Ci światłami po oczach, i właśnie masz tego pecha że jedzie jakaś ciula rowerem bez świateł to już ja widzę te Twoje dostosowywanie prędkości, niepotrzbene nadzwyczajne umiejętności i zrozumienie dla kretyna na dwóch kółkach którego właśnie haczysz lusterkiem, bo nie miałeś szans zobaczyć go te 100m wcześniej gdyby miał światła.
    To nie ja mam pecha tylko ta [cenzura] go ma, ja nie pojadę na czołówkę z innym samochodem tylko dlatego, że jakaś [cenzura] jedzie bez świateł, potrącę [cenzura], która nie dość, że zostanie poturbowana to jeszcze powinna mieć przysoloną surową karę i z własnej kieszeni pokryć moje szkody. A jeżeli [cenzura] zginie? trudno, ja z automatu zostaję uniewinniony a rodzina [cenzura] nie ma prawa domagać się jakichkolwiek roszczeń.

Wszystko zgodnie z zasadą: "Volenti non fit iniuria"

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    Chłopie Ty zaś jesteś bardziej miłosierny niż..
    Nie wiem, może i jestem, ale to chyba dobrze
    Ostatnio edytowane przez Natasza Gorzołka ; 31-10-2014 o 14:17 Powód: wulgaryzmy

czeluściach foruma
    Ja chyba zaraz padne Uwielbiam Was, haha :*

A tak do tematu to już jakiś czas temu chciałam napisać, zeby zaś wszelkiej maści rowerzysty i piesze człeki miały co świycącego ze sobą, bo chodzą takie ciemnoty i łatwo takigo rozjechać I jeszcze siebie przy okazji zabić

Mam nadzieję, że Pan Marcin będzie wyrozumiały

czeluściach foruma
    Hehe, może powycino wszystki ci...le A może naprowde by trzeba powycinać....

To ja Ci Malkontent życzę żebyś się z taką [cenzura]po zmroku spotkał ze swoim [cenzura] myśleniem.
    Ostatnio edytowane przez Natasza Gorzołka ; 31-10-2014 o 14:19 Powód: wulgaryzmy
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Uprawnienia