Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: ortodonta w czechach

ortodonta w czechach

Witam.
    Czy ktoś korzystał z usług ortodonty w czechach? Plotki głoszą, że jest połowę taniej, jednak nigdzie nie umiem znaleźć cenników i chciałabym poznać realne koszty aparatu - ceny zarówno wizyt, założenia, zdjęcia, jak i samego aparatu.
    Bardzo licze na pomoc

Cześć Od maja chodzę do ortodonty w Czechach więc śmiało mogę odpowiedzieć
    Więc tak.. Racja jest taniej. Cenników raczej nie znajdziesz, ja też długo szukałam i ciągle nie byłam zdecydowana czy na pewno leczyć się w Czechach nie w Polsce, ale teraz nie żałuje. U mnie to wyglądało tak:
    1) Wizyta konsultacja 30 zł
    2) Badania, wyciski, zdjęcia 430 zł (cena z 2 wizytami darmowymi kolejnymi)
    3) Wizyta- omówienie wady, plan leczenia, przedstawienie cennika.
    3) Aparat na dolny łuk 1350zł, górny 1450 zł
    Ceny aparatów się różnią, ja brałam najzwyklejsze metalowe z kolorowymi gumkami.
    Za jeden łuk płacisz od razu, drugi można rozłożyć na 2,3 lub 4 raty w zależności jak dasz radę płacić.
    Każda wizyta co miesięczna kosztuje 50 zł nie ważne czy siedzisz 15 minut czy godzinę, tak mówiła pani doktor.
    Atmosfera tam jest super, pani doktor, asystenci są bardzo mili, ludzcy i uśmiechnięci. Ja się bałam, że nie dogadam się z nimi, ale z tym nie ma najmniejszego problemu wszyscy doskonale mówią po polsku. Nie wiem skąd jesteś, ale ich gabinet znajduje się zaraz za mostem granicznym więc dojazd super, nie trzeba jeździć w głąb Czech. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania pisz Tu Ci podaję ich stronę internetową : http://www.twojaortodoncja.pl/index-pl.php

No to bardzo małe różnice w cenie z ortodontką w Cieszynie.
    I zbyt często każą bezsensownie usuwać czwórki, taka "czeska szkoła" podobno. Być może generalizuję, ale to właśnie zniechęciło mnie do leczenia w Czechach.

W Polsce co szukałam to zniechęcały mnie drogie wizyty kontrolne. Dlatego zdecydowałam się na leczenie w Czechach, bo po przedstawieniu cennika ortodonty z Polski i z Czech po obliczeniu wyszło mnie równą połowę taniej. Kto jak woli A co do usuwania zebów to chyba od wady zależy, mi ortodontka kazała usunąć piątke.

Cytat Napisał Onaxxx21 Zobacz post
    Cześć Od maja chodzę do ortodonty w Czechach więc śmiało mogę odpowiedzieć
    Więc tak.. Racja jest taniej. Cenników raczej nie znajdziesz, ja też długo szukałam i ciągle nie byłam zdecydowana czy na pewno leczyć się w Czechach nie w Polsce, ale teraz nie żałuje. U mnie to wyglądało tak:
    1) Wizyta konsultacja 30 zł
    2) Badania, wyciski, zdjęcia 430 zł (cena z 2 wizytami darmowymi kolejnymi)
    3) Wizyta- omówienie wady, plan leczenia, przedstawienie cennika.
    3) Aparat na dolny łuk 1350zł, górny 1450 zł
    Ceny aparatów się różnią, ja brałam najzwyklejsze metalowe z kolorowymi gumkami.
    Za jeden łuk płacisz od razu, drugi można rozłożyć na 2,3 lub 4 raty w zależności jak dasz radę płacić.
    Każda wizyta co miesięczna kosztuje 50 zł nie ważne czy siedzisz 15 minut czy godzinę, tak mówiła pani doktor.
    Atmosfera tam jest super, pani doktor, asystenci są bardzo mili, ludzcy i uśmiechnięci. Ja się bałam, że nie dogadam się z nimi, ale z tym nie ma najmniejszego problemu wszyscy doskonale mówią po polsku. Nie wiem skąd jesteś, ale ich gabinet znajduje się zaraz za mostem granicznym więc dojazd super, nie trzeba jeździć w głąb Czech. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania pisz Tu Ci podaję ich stronę internetową : http://www.twojaortodoncja.pl/index-pl.php
    Potwierdzam. Też tam chodziłam i jest taniej a teraz to nawet na implant poszłam do Czech. Tylko popytaj teraz o ceny bo nie wiem jak Onaxxx21 ale ja miałam "montowany" aparat 3lata temu

Cytat Napisał Onaxxx21 Zobacz post
    A co do usuwania zebów to chyba od wady zależy, mi ortodontka kazała usunąć piątke.
    Wiem, że zależy od wady, ale sama konsultowałam wadę u trzech lekarzy w Polsce. Żaden nie kazał usuwać czwórek.
    Czeszka od razu, nawet bez RTG powiedziała, że czwórki do wyrwania.

Później dowiedziałam się, że tak jest często.

Ale wiadomo, co wada, to inne leczenie i co pacjent, to inna opinia o lekarzu

Zgryzu bez wad życzę

Ja chodzę teraz od maja więc na ,,świeżo" jestem I jak zadowolona byłaś u nich po zdjęciu aparatu? Ja szczerze mówiąc strasznie się bałam, że to nie w Polsce.. ale aparat mam miesiąc dopiero

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał Tortilla Zobacz post
    Wiem, że zależy od wady, ale sama konsultowałam wadę u trzech lekarzy w Polsce. Żaden nie kazał usuwać czwórek.
    Czeszka od razu, nawet bez RTG powiedziała, że czwórki do wyrwania.

Później dowiedziałam się, że tak jest często.

Ale wiadomo, co wada, to inne leczenie i co pacjent, to inna opinia o lekarzu

Zgryzu bez wad życzę
    Może trafiłaś na złą czeszkę
    Dziękuję, dopiero zaczęłam więc długa droga przede mna

Onaxxx21 jeżeli pierwsza część była do mnie to jestem MEGA zadowolona z prostowania I gdybym musiała iść jeszcze raz albo wysłać kogoś to z pewnością bym to zrobiła Nie bój się, Pani doktor - jak i reszta ekipy są świetni Wytrwałości życzę w prostowaniu bo jednak trzeba czekać na efekt ale WARTO ! Ja teraz założyłam implant zębowy (bo jednego mi brak oczywiście na Czechach i też mogę polecić taki zabieg, gdyby ktoś potrzebował

A jaki jest koszt implantu w CZ?

Ja płaciłam w przeliczeniu na złotówki 3600zł za szwajcarskie straummany. Zwykły implant jakieś 2000zł na gotowo...więc wydaje mi się, że nie tak drogo...jak pytałam u nas w Cieszynie i okolicach to za zwykły chcieli tyle, co w Czechach za markowy, więc dla mnie sprawa była jasna...

Uprawnienia