Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 124

Temat: Samochód do 10 tys

Cytat Napisał Malkontent Zobacz post
    Między innym Taka jedna co to gdzieś powyżej pisała, że lubi depnąć

1.9 TDI to 1.9 TDI, części są takie same i tyle samo kosztują bez względu na to w jakiej budzie siedzi. Poza tym, z tego co wiem, do polo III nie montowano silników TDI, chyba tylko benzynowe i SDI (diesel bez turbo).

Nigdzie nie napisałam, że kupiłam diesla specjalnie dlatego, że lubię depnąć Jakbym się chciała turlać kupiłabym 1.2 benzyne - logiczne. Czytamy czytamy!

Z tymi częściami zamiennymi nie chodziło mi akurat o turbo lecz o inne części. Mój błąd

Cytat Napisał She6L Zobacz post
    Nigdzie nie napisałam, że kupiłam diesla specjalnie dlatego, że lubię depnąć Jakbym się chciała turlać kupiłabym 1.2 benzyne - logiczne. Czytamy czytamy!
    Ale nie chciałaś się turlać bo lubisz depnąć i dlatego kupiłaś turbodiesla (właśnie ze względu na turo bo tylko diesel z turbo jakoś jedzie) . Sama sobie przeczysz w tym zdaniu
    Kto zbyt często ma słuszność, ma dużo wrogów

Ale nie chciałaś się turlać bo lubisz depnąć i dlatego kupiłaś turbodiesla (właśnie ze względu na turo bo tylko diesel z turbo jakoś jedzie) . Sama sobie przeczysz w tym zdaniu

Ale nie napisałam, że kupiłam TDI tylko dlatego, że czasem lubię sobie mocniej depnąć Nie wmawiajcie mi coś, czego nie zrobiłam/napisałam

Mogłam napisać, że polecam TDI bo ma większy moment obrotowy i można nim depnąć wtedy nie wmawialibyście mi, że mam TDI tylko do deptania

Łorewer

A ja mam 1,8 w benzynie i też ładnie chodzi

Mogłam napisać, że polecam TDI bo ma większy moment obrotowy i można nim depnąć
    Głównie dzięki turbo, gdyby nie turbo nie kupiłabyś

Coś czuję, że zaczynamy dochodzić do konsensusu, jeszcze kilka postów i przyznasz mi rację
    Kto zbyt często ma słuszność, ma dużo wrogów

Głównie dzięki turbo, gdyby nie turbo nie kupiłabyś

Coś czuję, że zaczynamy dochodzić do konsensusu, jeszcze kilka postów i przyznasz mi rację
    Nie prawda

Cieszyn
    Wpisów
    6
    Cytat Napisał gabi_m1 Zobacz post
    A ja mam 1,8 w benzynie i też ładnie chodzi
    Na pewno lepiej niż 1.9 TDI

@she6l

Co z tego, że ma wyższy moment, jak zaraz musisz zmienić bieg bo ryczy i paliwo odcina. A benzynka jest bardziej elastyczna, wyżej się kręci i nie ma turbo dziury. Benzyna zawsze wygra z turbodieslem o podobnej pojemności.

Diesel ma turbo po to, żeby w ogóle z miejsca ruszyć

Gdyby turbodiesele były szybkie i dynamiczne, to w wyscigach jezdziliby dieselami.

Cytat Napisał starocieszyniok Zobacz post
    Na pewno lepiej niż 1.9 TDI

@she6l

Co z tego, że ma wyższy moment, jak zaraz musisz zmienić bieg bo ryczy i paliwo odcina. A benzynka jest bardziej elastyczna, wyżej się kręci i nie ma turbo dziury. Benzyna zawsze wygra z turbodieslem o podobnej pojemności.

Diesel ma turbo po to, żeby w ogóle z miejsca ruszyć

Gdyby turbodiesele były szybkie i dynamiczne, to w wyscigach jezdziliby dieselami.

Howno prawda. Benzyna jak jest na wysokich obrotach drze ryja jak siemasz. Nie dzięki - wolę "klekota"

Benzyna lepsza? Oł yes. Szkoda tylko, że silniki dieslowe są trwalsze. Diesel mniej pali (chociaż auta te są droższe - ok). Właśnie dzięki wyższemu momentowi auto się zbiera nie to co w benzynie.

Cieszyn
    Wpisów
    6
    Howno prawda. Benzyna jak jest na wysokich obrotach drze ryja jak siemasz. Nie dzięki - wolę "klekota"

Benzyna lepsza? Oł yes. Szkoda tylko, że silniki dieslowe są trwalsze. Diesel mniej pali (chociaż auta te są droższe - ok). Właśnie dzięki wyższemu momentowi auto się zbiera nie to co w benzynie.
    Auto się zbiera chwilowo,dając złudnego kopa.

Np. Passat:

Volkswagen Passat B6 Sedan 1.6 FSI - do setki 11,4 s

Volkswagen Passat B6 Sedan 1.9 TDI - do setki 12 s

Volkswagen Passat B6 Sedan 2.0 TDI - do setki 13 s !

Silniki diesla uturbiono, żeby go ucywilizować. Diesel to gów..o używane w traktorach, tirach, busach i innych dziwnych urządzeniach, ponieważ diesel jest do roboty! Dołożono mu więc turbine, żeby dało się nim względnie jeździć.

Diesel ma mniejszy zakres obrotów i nie lubi wysokich. Jak będziesz diesla męczyć na wysokich obrotach, to kiedyś się rozleci. Benzynka przeciwnie.

Benzyna na wysokich obrotach nie ryczy, tylko gra.

Do deptania jest benzyna. Dieslem możesz co najwyżej próbować benzyne gonić. To, że ty czujesz turbine, nie znaczy, że się szybko zbierasz. To jest właśnie to złudzenie. Ludzie poczują, że przód się podniósł i myślą, że wystrzelili jak rakieta. Wystrzelili, ale po czasie (po jakichś 2000obrotów) i krótko, bo się obrotomierz zamknął, hahaha

Benzyna zawsze będzie szybsza od diesla. Z wyjątkiem paru modeli, w których producent dał wyraźnie doopy z silnikiem benzynowym (np. Seat Ibiza), benzyna zawsze wygra. I tak jak już wspomniałem, ludzie na wyścigach jeżdżą benzyniokami a nie śmierdzącymi dieslami! Ciekawe dlaczego...

Starocieszyniok, pucuj skrzynke
    Nie karmię trolli !

Uprawnienia