Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55

Temat: Oto wasza unia! Głosujcie dalej!

Cytat Napisał 4ever Zobacz post
    Pierwsza część czyli 2/3 Twojej wypowiedzi to obrażanie mnie, druga 1/3 to wykrzykiwanie Kaczorowskich haseł. Chłopie za komuny sie domów nie budowało tylko lepiło z odpadów, z hasio sie pustaki robiło. Nie pisz już wjyncyj, dej se pokuj.
    No tak bywa że jak nie jesteśmy w stanie pojąć najprostszych faktów to wydaje nam się wtedy że ktoś nas atakuje i chce krzywdę uczynić.
    Hasła kaczorowe? Na Kolego!? To ty też jesteś z gatunku tych którzy mają wdrukowany schemat "Jak nie Tusk to z całą pewnością Kaczor"
    No to jest TO o czym piszę! Schematy! Podejmij jakieś ćwiczenia rozwijające i rozszerzające horyzonty. Proszę Cię.
    Nie chcę nikogo obrażać. Ale... naprawdę trzeba myśleć szerzej.
    Ostatnio edytowane przez polter ; 08-12-2014 o 08:34

Cytat Napisał polter Zobacz post
    naprawdę trzeba myśleć szerzej.
    Masz rację trzeba myśleć szerzej i w programie wyborczym oprócz "PRAWDY O SMOLENSKU" trzeba mieć jeszcze coś więcej.

Pozdrawiam
    Nie karmię trolli !

Ponawiam moje pytanie
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Cerber! Nie mogę ci wszystkiego wykładać cepem na klepisko. Musisz włączyć to co mamy w głowie. Czyli rozum i umiejętność łączenia faktów. No wybacz.

Czasem jest tak że nie każda dyskusja jest dla nas. Nie rozumiesz =nie pisz.

Chyba sie zagalopowaleś i nie wiesz jak.z tego wybrnąć...bo ja dalej nie widze powiązania statusu społecznego z gwałtem
    To niezwykłe, jak można kłamać, przyznając sobie rację.

Jean-Paul Sartre

Cieszyn
    Wpisów
    2
    Łoj, łoj, łoj. Ktoś tu jest defetystą. Trudno przekonać kogoś, kto ma głowę pełną frazesów zasłyszanych z toruńskich mediów i tv republika. Starczy obejrzeć się wokół siebie (pisze o tym 4ever), popatrzeć na niegdyś brudne i szare cieszyńskie (i nie tylko) blokowiska. Ciekaw jestem skąd tak kolorowe i wyremontowane domy. Czyżby tylko z funduszu remontowego spółdzielni? Zastanawia mnie skąd masy "biednych ludzi" bierze pieniądze wywożąc z marketów pełne wózki towarów. Starczy przespacerować się po sklepach nie wspominając o sobotnio-niedzielnych "wycieczkach" do Bielska. Przykładów można by było mnożyć. Zaraz usłyszę, że to wszystko dzięki zmasowanym bankowym pożyczkom albo migracji zarobkowej młodych ludzi na zachód. Zawsze tak było ale kiedyś nie było nam to dane. My widzimy "eldorado" na zachodzie a mieszkańcy byłych republik radzieckich i nie tylko, widzą je u nas ......w Polsce. Uważam, że nie jest aż tak źle. Zawsze byli ci, co żyją ponad stan i ci......którzy muszą na ich luksusy zapierniczać.
    Boze mój, Boze mój, dej mi takom zonke
    ej, coby mi warzyła na obiod warzonke!

Cytat Napisał jan_122 Zobacz post
    Uważam, że nie jest aż tak źle. Zawsze byli ci, co żyją ponad stan i ci......którzy muszą na ich luksusy zapierniczać.
    Zgadzam się, ale to jest nasza zasługa a nie rządzących, a już na pewno nie zasługa Unii Europejskiej, porównaj jaki mieliśmy wzrost gospodarczy przed wejściem do Unii, a jaki mamy obecnie. Teraz muszą już liczyć kasę z przemytu, prostytucji itp. żeby przynajmniej jakiś ułamek procenta mieć na plusie.

Głównym motorem rozwoju gospodarki jest sektor prywatny, jeżeli jest lepiej niż przed 89 rokiem to tylko dlatego, że zmienił się ustrój i co za tym idzie gospodarka z socjalistycznej na rynkową. Taka zmiana siłą rzeczy niesie za sobą poprawę, ale to nie znaczy, że jest dobrze, co raz wyższe ceny, podatki, przerośnięta administracja państwowa, koszty pracy opodatkowane na poziomie ok. 70% to jest dramat! Żyłoby nam się o niebo lepiej, gdyby obciążenia gospodarki ze strony państwa były niższe (głównie podatkowa, ale nie tylko).

Co do budowanie domów za komuny, OK, ludzie budowali z byle czego, ale przynajmniej byli w stanie wybudować dom, teraz większości nie stać na wybudowanie domu nawet z odpadów. Co odważniejsi zakładają sobie dożywotnią pętlę kredytową na szyję, a reszta waletuje gdzie popadnie.

- - - Dopisano - - -

Nie robimy nic. Jesteśmy polaczkami, bez przemysłu,gospodarki bez godziwych zarobków, notorycznie okradani, pozbawieni przyszłości, z rosnącym długiem państwa z upośledzonymi elitami bez honoru bez moralności.
    A Ty co robisz w tej sprawie? jak na razie raz na jakiś czas wpadasz na forum i urządzasz pokazowe bicie piany obrażając przy tym innych. Zachęcasz do dyskusji, ale jak można dyskutować z człowiekiem, który na dzień dobry chwali się tym, że gardzi innymi. Jak na razie nie widzę u ciebie jakiejkolwiek woli do zmiany czegokolwiek, czy choćby rozmowy o tym, w moim odczuciu wpadasz tu tylko po to, aby rozładować złość i frustrację.

P.S. Polaczek to ironiczne i pogardliwe określenie Polaków, tak się przyjęło w sieci i taka jest też słownikowa definicja.
    Kto zbyt często ma słuszność, ma dużo wrogów

Cytat Napisał ceuer Zobacz post
    Chyba sie zagalopowaleś i nie wiesz jak.z tego wybrnąć...bo ja dalej nie widze powiązania statusu społecznego z gwałtem
    No co ci poradzić...
    A może by przeczytać cały ten wątek? Hę? Cały ten niby demokratyczny ustrój to system naczyń połączonych. W Polsce to już raczej trzeba mówić o patologicznych naczyniach połączonych. Zapierniczamy po 10 godzin dziennie, nierzadko dwa zajęcia bo z jednego nie da się wyżyć. Naturalna konsekwencja jest to że gdzieś nas brakuje... no? Już? już? Kman? coś? No! Właśnie! Brakuje nas jako odpowiedzialnych rodziców! No! Możesz być dumny.
    Dzień możesz zaliczyć do udanych. Zaś jakaś prawda o życiu przyswojona.!

- - - Dopisano - - -

Łoj, łoj, łoj. Ktoś tu jest defetystą. Trudno przekonać kogoś, kto ma głowę pełną frazesów zasłyszanych z toruńskich mediów i tv republika. Starczy obejrzeć się wokół siebie (pisze o tym 4ever), popatrzeć na niegdyś brudne i szare cieszyńskie (i nie tylko) blokowiska. Ciekaw jestem skąd tak kolorowe i wyremontowane domy. Czyżby tylko z funduszu remontowego spółdzielni? Zastanawia mnie skąd masy "biednych ludzi" bierze pieniądze wywożąc z marketów pełne wózki towarów. Starczy przespacerować się po sklepach nie wspominając o sobotnio-niedzielnych "wycieczkach" do Bielska. Przykładów można by było mnożyć. Zaraz usłyszę, że to wszystko dzięki zmasowanym bankowym pożyczkom albo migracji zarobkowej młodych ludzi na zachód. Zawsze tak było ale kiedyś nie było nam to dane. My widzimy "eldorado" na zachodzie a mieszkańcy byłych republik radzieckich i nie tylko, widzą je u nas ......w Polsce. Uważam, że nie jest aż tak źle. Zawsze byli ci, co żyją ponad stan i ci......którzy muszą na ich luksusy zapierniczać.
    No. Odpowiedziałeś sobie na pytanie i zaraz ta odpowiedź wykluczyłeś.
    Widzę że jesteś zrezygnowanym człowiekiem. Przyklepujesz istniejącą rzeczywistość nie myśląc że po 25 latach w Polsce powinno być LEPIEJ.
    No ale cóż. Każdy ma prawo w tym bajorku pływać jakim stylem chce. Zdobycz "demokracji".
    Ja sie na to nie godzę. Nie kupuję taniej propagandy rządzących i kropka.

Cieszyn
    Wpisów
    2
    ..........Widzę że jesteś zrezygnowanym człowiekiem.

Coś z Twoim wzrokiem jest "nie teges". Proponuję Vision Ekspress. Ty masz swoje zdanie na ten temat a ja swoje. Oczywiście nie twierdzę, że jest cacy. Mogę tylko powiedzieć tyle , że jako młody szczyl zapierniczałem po 16 godz. (1,5 etatu) za komuny i potem za nowych czasów. Nie patrzyłem na to , że mi się coś należy, że rodzice pomogą czy coś skapnie z nieba. Nie miałem czasu na "joweyczynie" jak to mi jest źle. Kto chciał, chce i będzie chciał to się dorobi. Mam w doopie rządy Donka czy Ewuni jak i nie daj Boże w przyszłości rządy "prezesa tysiąclecia". Robię tak , by mi było dobrze. Istnieje teraz "wielkie parcie" na "manie" wszystkiego. Samochody (nie ważne czy składaki przywiezione z Niemiec czy Belgii), smart fony, tablety, laptop, plazmy, zagraniczne wycieczki, balangi itp. Wszystko by się chciało mieć od razu, ale tak nie jest. Trzeba przez parę ...parę naście lat po zapierniczać, zacisnąć pasa a potem..........hulaj duszo. Mnie polityka nie rajcuje. Nie oglądam dzienników i innych pierdół bo to tylko "zamula" nasze umysły i skłóca naród.
    Ja w bajorku nie pływam tylko (jak może zauważyłeś w innych tematach OX-a) wybieram sobie takie"bajora" z których wychodzę czyściutki i pachnący...........czego życzę wszystkim maruderom i nie tylko.

Wprawdzie to nie do mnie, ale przyznam szczerze, że trochę mnie zbulwersowało...

Mam w doopie rządy Donka czy Ewuni jak i nie daj Boże w przyszłości rządy "prezesa tysiąclecia". Robię tak , by mi było dobrze.
    Można mieć w doopie Donka czy Ewunię pod warunkiem, że oni mają w doopie nasze pieniądze, ale nie mają. Dyskusyjna jest kwestia, czy godzenie się na haracz w postaci ponad połowy dochodów jest działaniem dla własnego dobra, czy nie.

Mogę tylko powiedzieć tyle , że jako młody szczyl zapierniczałem po 16 godz. (1,5 etatu) za komuny i potem za nowych czasów.
    Tak samo zapierniczali chłopi w średniowiecznej Europie w czasach feudalnych. Za dnia odrabiali pańszczyznę na rzecz szlachty i mieszczańskiej hołoty, żyjącej ponad stan, a wieczorem obrabiali swój kawałek poletka, żeby mieć co do gęby włożyć, różnica polega jedynie na tym, że pańszczyznę zamieniono na haracz w postaci podatków.

Wszystko by się chciało mieć od razu, ale tak nie jest. Trzeba przez parę ...parę naście lat po zapierniczać, zacisnąć pasa a potem..........hulaj duszo.
    Po to człowiek zapiernicza przez parę naście lat, żeby mieć coś więcej niż przysłowiowy bochenek chleba bez zaciskania pasa. Zaciskanie pasa bierze się stąd, że większość tego, co zarobimy/wypracujemy jest nam odbierana przymusem i w większości marnotrawiona, albo przeznaczana na utrzymanie wszelkiej maści pasożytów i nierobów.

- - - Dopisano - - -

Jeżeli ktoś uważa to za normalne to z przykrością muszę stwierdzić, że nie ma już dla niego żadnego ratunku. Pozostaje mieć nadzieję, że, kiedy wymrze obecne starsze pokolenie, wychowane na niewolników, będzie można coś zmienić.
    Ostatnio edytowane przez Malkontent ; 08-12-2014 o 15:55
    Kto zbyt często ma słuszność, ma dużo wrogów

Cieszyn
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał Malkontent Zobacz post
    ..... Pozostaje mieć nadzieję, że, kiedy wymrze obecne starsze pokolenie, wychowane na niewolników, będzie można coś zmienić.
    Zgadzam się z Tobą, ale......co dalej? To już za daleko się posunęło. Przyjdą nowi uczciwsi chcący zmienić nasz podły los na lepszy, stwierdzą, że kasa jest pusta (nie tylko w Polsce) i zaczną robić co?..... "chapać" jak ci starzy. Nie chcę głośno krakać, ale jeszcze wielu niewolników się nie narodziło a jak się narodzą to dalej będą bić pianę. To nie jest zależne od naszych kolejnych rządów czy Unii. Tym całym burdelem na świecie kierują .................nie będę kończył, bo to temat rzeka i do niczego nie doprowadzi.

Ps. Szkoda, że cytowałeś większość moich wypowiedzi z pominięciem ostatniego zdania.

Uprawnienia