Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 86

Temat: Nowa moda - DRONY

kwantq#
    Guest
    No wiesz sama forma zabawy jest fajna , myślę ze ten gościu z filmiku nie ma zryte na tyle żeby śmigać w strefie powietrznej lotnisk . Choć jak słyszeliśmy na pałacem kultury ma zamiar swoim dronem polatać ,może wie czego oczekuje skoro nosi sie z takim zamiarem . Jak dla mnie to fajna sprawa łyknął bym coś takiego gdybym się bardziej napalił albo gdybym spotkał takiego zapaleńca , w sumie dobrze jest coś robić jak przynosi to satysfakcję

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał Malkontent Zobacz post
    Nie znam się, ale z tego co słyszałem dronami używanymi w celach rekreacyjnych o masie do 25kg (wraz z wyposażeniem) można latać bez zezwoleń pod warunkiem, że wysokość lotu nie przekracza 3000m nad poziomem ziemi.
    O taka zabawka o wadze 25 kg. i na takiej wysokości to już raczej coś poważniejszego , mogłaby posłużyć do bardziej niecnych celów ale ja zupełnie się na tym nie znam jeśli chodzi o przepisy a moje gdybanie niczego tu nie wniesie

Ja też się nie znam, gdzieś to słyszałem, albo wyczytałem, nawet nie do końca wiem, czy to prawda.

Co do dronów, zabawka fajna, ale jak znam życie mi by się szybko znudziła (i pewnie nie tylko mi), chyba, żeby rzeczywiście wykorzystywać ją do niecnych celów, ale na małych wysokościach dron jest dość głośny, a na większych pewnie niewiele bądzie można zobaczyć, poza tym niecne cele mogą rodzić konsekwencja prawne
    Kto zbyt często ma słuszność, ma dużo wrogów

kwantq#
    Guest
    No wiesz jak wszystkie zabawki po czasie się nudzą. A ja z kumplem dałem czadu na Mikolaja , kolega kupił synowi taki wypasiony samochód terenowy sterowany i dzwoni ; kuźwa chodź coś kupiłem synkowi na Mikołaja obczaisz czy się godzi jak zaczęliśmy dwa łosie stare go ujeżdżać w końcu spadł ze schodów nasz pojazd poczaskał się to trzeba bło robić sciepkę na nowy no bo jak nie przyznamy żeśmy sie przecież bawili

To gdzie można latać sprawdza się na mapach lotniczych. Są strefy gdzie faktycznie można ale z tego co wiem większość lokalizacji niesie za sobą konsekwencje. Zresztą nie tylko chodzi tu o przestrzeń powietrzną. Dochodzi tu jeszcze kwestia zakłóceń elektromagnetycznych np. z nadajników gsm albo przeowdów wysokiego napięcia. To chyba ustawa też reguluje ale nie jestem pewien.

Co do pałacu kultury to śliska sprawa - filmowanie bryły wymaga zgody która kosztuje 20 tysięcy za dzień zdjęciowy Ponoć jest to prawnie dość podejrzane ale takie są fakty.
    Jeszcze jedna zabawna albo nie zabawna historia - był gość który latał sobie wokół pałacu kultury jeszcze przed tymi nowelizacjami. Chciał zrobić 360 wokół i wsyzstko było dobrze póki dron nie ustawił się dokładnie za pałacem. Budynek stworzył barierę dla sygnału, w tym momencie dron po utracie łączności automatycznie wraca do punktu startu w linii prostej, i bach w budynek. Oczywiście zabawka do kasacji. Miał szczęście że nie wylądował komuś na głowie.

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał kwantq# Zobacz post
    to trzeba bło robić sciepkę na nowy no bo jak nie przyznamy żeśmy sie przecież bawili
    Hehe faceci to wieczne dzieciaki, a ile frajdy, co?
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

kwantq#
    Guest
    Dyszol cicho ja pintole bo sie wydo

Tymi dronami to będzie wspaniała zabawa na wsiach, kto nie będzie miał drona będą go wyśmiewać, tak jak kiedyś było z posiadaniem video player.
    Mój znajomy nie oglądał filmów ale musiał video kupić bo synkowi w szkole nie dali żyć - jak nie ma video to gorszy człowiek.
    A więc wieś, do boju.
    Nie karmię trolli !

na ulicy ślepej
    Wpisów
    1
    Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    DJI Phantom można kupić za około dwa tysie. Tragedii nie ma. Gorzej, że po regulacjach prawnych trzeba mieć licencję na latanie nawet takimi gówienkami, a jak się nie ma, to można dostać słony mandacik
    Hobbistycznie i do 25kg chyba jeszcze nie trzeba licencji?
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie trzeba ale nie wszedzie mozna latac.
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Uprawnienia