Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Informatyka (pytanie)

Informatyka (pytanie)

Mam pytanie. Jestem z zamiłowania informatykiem. Chciałbym podjąć studnia w tym kierunku. Jednakże nie interesuje mnie jakakolwiek szkoła. Chcę, aby była to najlepsza uczelnia. Żebym mógł się wiele nauczyć i mieć szansę znaleźć dobrą pracę. Czy macie jakieś doświadczenia w tym zakresie. Jaka uczelnia jest pod tym względem najlepsza? Uważam, że jestem dobry w tym co robię, dlatego chcę wybrać kierunek mało popularny, żeby była większa szansa na pracę. Wiem już niemalże wszystko w tym zakresie, ale studia są mi potrzebne, żeby mieć papier na to co potrafię. Możecie mi podpowiedzieć jakąś dobrą uczelnię? Czy po jakimś kierunku informatyki będzie mi łatwiej znaleźć pracę? Coraz częściej mówi się, że informatyka to kierunek, w którym specjaliści będą zawsze potrzebni. Kocham to, co robię i dlatego chciałbym w przyszłości podjąć pracę w tym zawodzie. Muszę jednak mieć podkładkę w postaci dyplomu. Może są firmy, które pozwalają samouczkom się wykazać? Ja niestety obracam się wśród ludzi którzy skończyli studia i dopiero wtedy znaleźli pracę. Czy macie doświadczenie w tej dziedzinie.

Nie możesz być specjalistą od infrmatyki. Co konkretnie robisz? Programujesz, budujesz sieci, zarządzasz bazami...?
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Cytat Napisał hullasky Zobacz post
    Może są firmy, które pozwalają samouczkom się wykazać?
    Nie licz na to, w Polsce nie liczą się umiejętności lecz dyplom. Załóż sobie własną działalność gospodarczą i będziesz rozliczany za wykonaną usługę a nie za posiadany papier.
    Nie karmię trolli !

Cieszyn
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał 4ever Zobacz post
    .... w Polsce nie liczą się umiejętności lecz dyplom. .

Chyba Ci się trochę pomyrdało i przekręciłeś tekst, bo wg mnie powinno być, że: ....w Polsce nie liczy się dyplom lecz umiejętności.....itp. itd.
    Wielu "fachowców" z dyplomami zapiernicza na zmywaku.
    Boze mój, Boze mój, dej mi takom zonke
    ej, coby mi warzyła na obiod warzonke!

Cieszyn
    Wpisów
    6
    Cytat Napisał jan_122 Zobacz post
    Chyba Ci się trochę pomyrdało i przekręciłeś tekst, bo wg mnie powinno być, że: ....w Polsce nie liczy się dyplom lecz umiejętności.....itp. itd.
    Wielu "fachowców" z dyplomami zapiernicza na zmywaku.
    Niby tak. Ale jak nie masz dyplomu, to wezmą tego z dyplomem. Bo raczej rzadko się zdarza, że jesteś niekwestionowanym mistrzem w swojej dziedzinie.

Cieszyn
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał starocieszyniok Zobacz post
    ....Ale jak nie masz dyplomu, to wezmą tego z dyplomem. Bo raczej rzadko się zdarza, że jesteś niekwestionowanym mistrzem w swojej dziedzinie.

Niby tak, ale wielu zdobywa ten dyplom tylko po to by go mieć i bywa tak, że ten bez dyplomu ma więcej oleju we łbie niż ten z dyplomem.
    Zresztą......na to nie ma reguły.
    Boze mój, Boze mój, dej mi takom zonke
    ej, coby mi warzyła na obiod warzonke!

Cytat Napisał hullasky Zobacz post
    Mam pytanie. Jestem z zamiłowania informatykiem. Chciałbym podjąć studnia w tym kierunku. Jednakże nie interesuje mnie jakakolwiek szkoła. Chcę, aby była to najlepsza uczelnia. Żebym mógł się wiele nauczyć i mieć szansę znaleźć dobrą pracę.
    Dziwne myślenie, pozycja szkoły w rankingu nie gwarantuje, że czegokolwiek się nauczysz, wszystko zależy od Ciebie i twoich predyspozycji. W twoim przypadku wystarczy pierwsza lepsza szkoła, żeby mieć papier, bo to często jest warunkiem znalezienia pracy, potem to już głównie wiedza i umiejętności się liczą.

Co do samego kierunku, odpuść sobie jakieś wyższe szkoły zarządzania itp. i tamtejsze kierunki informatyki, bo to proste studia, tam wszyscy lezą, takich fachowców jest od groma, a wiedza jaką posiadają przeciętna. Ja polecam Ci kierunki informatyczne na studiach technicznych, np inżynieria oprogramowania i bazy danych w ATH w Bielsku Białej.
    Ostatnio edytowane przez Malkontent ; 20-12-2014 o 16:35
    Kto zbyt często ma słuszność, ma dużo wrogów

Jak jesteś taki dobry to napisz program do PKW.

Lepiej się zarabia na ZUSie
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Trollujesz albo pytasz na złym forum Popytaj na forach uczelnianych, proste. W cieszyńskim po prostu i tak nie ma żadnej "szkoły" Najbliżej to chyba Bielsko, ATH Potem Gliwice (PolŚl) albo Kraków. Mówię o państwowych. Na prywatnych Szkołach Tańca i Byznesu się nie znam.

Uprawnienia