Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Informatyka (pytanie)

Teraz nikt nie przyjmuje do pracy bez dyplomu. Jest jedyne wyjście : iść do szkoły

Zdziwiłbys sie kamykk..,kumpel dostał robote bez dyplomu bo.zrobili test wiedzy i umiejętności i dyplomowani odpadli...nie ma reguły...wszystko zależyvod tego jak wygląda rekrutacja na stanowisko
    To niezwykłe, jak można kłamać, przyznając sobie rację.

Jean-Paul Sartre

mój kumpel z osiedla skończył informatykę na WSB w Poznaniu (wsb.pl/poznan/kandydaci/studia-jednolite-magisterskie/kierunki-i-specjalnosci) i teraz jest informatykiem w jednym z polskich banków. Podczas studiów dorywczo pracował jako informatyk w różnych małych i średnich przedsiębiorstwach. To pewnie okazało się atutem podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Trudno powiedzieć czy skończone studia miały znaczenie podczas wyboru jego kandydatury. Wydaje mi się, że raczej bez skończonych studiów nie miałby szans przejść nawet pierwszy etap

Teraz bez szkoły to raczej jeden na milion ma szczęście że sie wybije, nawet jeżeli jest fachowcem w swojej dziedzinie

przeglądając większość ogłoszeń napisane jest w nich tytuł magistra bądź ostatni rok studiów, rzadko gdzie przyjmują bez ukończenia odpowiedniego kierunku, chyba, że się ma dobre doświadczenie w pracy jednak szczerze wątpię, żeby same umiejętności się liczyły, wiadomo jak ktoś idzie do pierwszej pracy to jeszcze wszystkiego nie ogarnia, ale z drugiej strony można go odpowiednio nakierunkować wszystko jak dla mnie zależy od konkretnego pracodawcy i jego chęci doszkalania nowego pracownika

Trochę to dla mnie głupie, bo jeśli byś był taki super (najlepiej programista) to nie musiałbyś mieć nie wiem jakiej uczelni żeby pracować i wiele zarabiać. Coś o tym wiem bo siedzę w tej branży. W tym zawodzie to praca szuka Ciebie a nie Ty jej, szczególnie jak mówisz że jesteś w tym dobry.

Nie macie racji z tym papierkiem. Znam kilku programistów bez dyplomu - świetnie sobie radzą, nie mają problemów z pracą. Mamy niedosyt pracowników w IT w Polsce i każdy z minimum doświadczenia znajdzie pracę. Tylko trzeba się mieć czym pochwalić.

Z minimum , to raczej nikogo z otwartymi rękoma nie przyjmą. Trzeba być dobrym, by zaistnieć i mieć względne apanaże.

Praktyczną wiedzę informatyczną oraz umiejętności techniczne w zakresie obsługi sprzętu informatycznego i oprogramowania zdobędziesz bez wyjeżdżania ze swojego miasta przez Internet na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym. Sprawdź wymagania i specjalności jakie mogłyby Ci pasować.

Uprawnienia