Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 231

Temat: Nagonka na Owsiaka

Okolice Cieszyna
    Cytat Napisał Malkontent Zobacz post

Zastanawiam się co mają do tego wartości chrześcijańskie?
    Dużo. Starczy przynajmniej dwukrotnie przeczytać pkt. 7 i 10 a lewactwo , czerwone pająki i inne komunistyczne pomioty od czasu do czasu też mogą mieć rację.

Zgadza się, ale to ile zebranych pieniędzy rzeczywiście przeznaczone jest na cele statutowe, a ile trafia do kieszeni osób związanych z fundację jest już pilnie strzeżoną tajemnicą. Jest to bardzo ważne bo może okazać się, że w rzeczywistości tylko nieznaczna część kasy idzie na pomoc.
    Gdzieś czytałam, że 50 procent. Dlatego w pierwszym poście napisałam, że osobiście mogę połowę tego co chcę przeznaczyć na orkiestrę, dać jemu do portfela a drugą połowę do puszki. Bo tak czy inaczej pomogę potrzebującym. Nie chcę wybielać Owsiaka i przyklaskiwać jego mataczeniom. Chcę jedynie uświadomić niektórym, że wypinając się tyłkiem na orkiestrę wypinają się nie tylko na Owsiaka. To spisywanie na straty ważnej organizacji tylko dlatego, że jej prezes okazał się nieuczciwy. Jego rozliczą z tego odpowiednie organa. Nie można jednak zapominać o tym, że dzięki jego inicjatywie pomoc otrzymuje mnóstwo dzieci. Dlatego tak jak pisałam dla mnie obojętne jest kto poprowadzi orkiestrę. Byle grała i pomagała jak dotąd. Rozumiem, że niektórych oburza fakt, że połowa ich darowizn wędruje do czyjejś kieszenie. Mnie jednak on nie przeszkadza. I uważam, ze WOŚP jest w Polsce baaardzo potrzebna!
    Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

Bardzo popularny argument, coś mu zawdzięczasz to stul dziub! jemu wszystko wolno - szantaż emocjonalny nad wyraz często stosowany w takich dyskusjach, nie wiem jak Was, ale mnie wkurza na maksa.
    Zawdzięczam i dlatego zamierzam głośno o tym mówić że robi wiele dobrych rzeczy. I tak jak mówię czemu akurat jego działalności wszyscy się uczepili dlaczego innych fundacji się nie czepiają ludzie? W Cieszynie chyba sa ze 2 fundacje czemu ich mieszkańcy nie sprawdzą. A skoro każdy taki mądry że to nasze pieniądze to niech nie wrzucają tylko sami się zorganizują złożą i kupią coś dla szpitala np wtedy nikt nie uczknie dla siebie kasy
    czasem lepiej ,czasem gorzej...

Cytat Napisał stach11 Zobacz post
    Dużo. Starczy przynajmniej dwukrotnie przeczytać pkt. 7 i 10 a lewactwo , czerwone pająki i inne komunistyczne pomioty od czasu do czasu też mogą mieć rację.
    Rozumiem, że kole cię w oczy klauzula sumienia i 1.8 miliarda zł, które co roku otrzymuje K.K. ale jaki to ma związek z Owsiakiem i dlaczego w związku z tym mamy przymykać oko na to w jaki sposób są wydawane pieniądze zebrane przez WOŚP?

Cytat Napisał Debra Zobacz post
    Dlatego w pierwszym poście napisałam, że osobiście mogę połowę tego co chcę przeznaczyć na orkiestrę, dać jemu do portfela a drugą połowę do puszki.
    A zauważyłaś tu pewną subtelną różnicę? chodzi mi o różnicę pomiędzy "daj mi piątaka na mnie i piątaka na dzieci" a "daj mi dychę na dzieci, a ja po cichu wezmę piątaka dla siebie" w pierwszym przypadku wiesz ile i na co dajesz, w drugim jesteś oszukiwana i tylko o to chodzi
    Kto zbyt często ma słuszność, ma dużo wrogów

Okolice Cieszyna
    Rozumiem, że kole cię w oczy klauzula sumienia i 1.8 miliarda zł, które co roku otrzymuje K.K. ale jaki to ma związek z Owsiakiem i dlaczego w związku z tym mamy przymykać oko na to w jaki sposób są wydawane pieniądze zebrane przez WOŚP?........
    Kole w oczy ale kogo innego, że fundusze darowane z serca na leczenie dzieciaków i staruszków nie idą na tace. W ciągu wielu lat akcji Owsiaka zebrano wielkie pieniądze za które zakupiono tysiące -powtarzam tysiące- różnego rodzaju aparatów i urządzeń a przecież można by było za tę kasę wybudować nie jedna świątynię. To właśnie boli i koli w oczy poniektórych. Jeśli Owsiak sprzeniewierzył jakieś pieniądze to powinien być przykładnie osądzony, jeśli nie tu- na Ziemi to na pewno nie minie go kara boska. Ja w tym roku bez względu na to w jaki sposób zostanie spożytkowany mój datek deklaruję, że do puszki wrzucę stówę. Zapewne komuś pomogę .....i tylko to się liczy.
    Dla zabicia czasu proponuję poczytać ten artykuł:

http://www.wosp.org.pl/final/o_finale/finaly_w_liczbach
    Ostatnio edytowane przez stach11 ; 08-01-2015 o 17:37

Dla zabicia czasu proponuję poczytać ten artykuł:

http://www.wosp.org.pl/final/o_finale/finaly_w_liczbach
    Co mi po liczbach? zamiast czytać pozwolę sobie zapytać:

Jeżeli chodząc po domach i zbierając środki np. na kosztowną operację sąsiadki uzbieram dwieście tysięcy z czego sto tysięcy schowam do kieszeni a resztę dam sąsiadce to jest to OK i jestem uczciwy czy nie?

Odpowiedź na to pytanie jest najważniejsza (bez względu na to jaka ona będzie), reszta nie ma najmniejszego znaczenia, przynajmniej dla mnie.

W ciągu wielu lat akcji Owsiaka zebrano wielkie pieniądze za które zakupiono tysiące -powtarzam tysiące- różnego rodzaju aparatów i urządzeń
    Zadziwiające jest, że gdy podczas nagonki na K.K. ktoś powoła się na osiągnięcia Caritasu to wszyscy zgodnym chórem stwierdzą, ze to nie ma żadnego znaczenia. Chorągiewka na wietrze... ale o tym to już na blogu pozwoliłem sobie napisać.

A zauważyłaś tu pewną subtelną różnicę? chodzi mi o różnicę pomiędzy "daj mi piątaka na mnie i piątaka na dzieci" a "daj mi dychę na dzieci, a ja po cichu wezmę piątaka dla siebie" w pierwszym przypadku wiesz ile i na co dajesz, w drugim jesteś oszukiwana i tylko o to chodzi
    Odkąd pamiętam wrzucałam "dychę" z myślą, że połowa wędruje gdzie indziej. A myślisz, że wpłącając dychę na inną fundajcę cała dycha zostanie przekazana potrzebującym? A też nawołują "wspomóż chore dzieci" zamiast "napełnij nam portfele w przy okazji pomóż potrzebującym"...

- - - Dopisano - - -

Wiem jedno- nasz Antek już w nie jednym szpitalu był i czy to PET czy to MR (rezonans magnetyczny) czy TK (tomografia) czy to banalny aparat do mierzenia ciśnienia wszędzie jest znaczek WOŚP - I TO SĄ FAKTY!
    To słowa matki ciężko chorego dziecka. Ktoś ma jeszcze wątpliwości co do tego, że WOŚP jest potrzebna

- - - Dopisano - - -

Nie rozumiem tego mieszania WOŚP z Kościołem Katolickim... Czy wrzucanie do puszki wyklucza dawanie na tacę i odwrotnie?
    Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

Odkąd pamiętam wrzucałam "dychę" z myślą, że połowa wędruje gdzie indziej. A myślisz, że wpłącając dychę na inną fundajcę cała dycha zostanie przekazana potrzebującym? A też nawołują "wspomóż chore dzieci" zamiast "napełnij nam portfele w przy okazji pomóż potrzebującym"...
    Ręce normalnie opadają, nie czepiać się do Owsiaka bo inni też tak robią.... ale dobra, zapamiętam i przypomnę kiedy nadarzy się stosowna okazja...

Wiem jedno- nasz Antek już w nie jednym szpitalu był i czy to PET czy to MR (rezonans magnetyczny) czy TK (tomografia) czy to banalny aparat do mierzenia ciśnienia wszędzie jest znaczek WOŚP - I TO SĄ FAKTY!
    To słowa matki ciężko chorego dziecka. Ktoś ma jeszcze wątpliwości co do tego, że WOŚP jest potrzebna
    Jeżeli mam być szczery to wywołuje to u mnie jedynie złość i rozpacz. Przez ileś tam już lat płacę regularnie składki między innymi na sprzęt a tu okazuje się, że moim jedynym ratunkiem jest Owsiak, który prawdopodobnie kantuje mnie przy tym jak może za ogólnym przyzwoleniem władz i współobywateli.
    Ostatnio edytowane przez Malkontent ; 08-01-2015 o 20:32

Deborka tu nikt nie ma chyba wątpliwości, że wośp jest potrzebna. Chociaż wośp i Owsiak wydają się być tożsame i słusznie, to jednak trzeba te dwa wątki rozdzielić. Jeśli Owsiak magluje kasę pod stołem to należy go piętnować bez litości bez względu na zasługi. Tak samo jak z każdym innym.

Malkontent, na to, że polska służba zdrowia dyma nas równo co dnia nic nie poradzimy. Na prawdę gdybyś miał większy kontakt z rodzicami chorych dzieci, patrzyłbyś na to inaczej.
    I nie czytaj między wierszami. Nigdzie nie napisałam, że Owsiak jest usprawiedliwiony bo wszyscy tak robią. To chyba oczywiste, że organizacje, czy fundacje, lwią cześć darowizn przeznaczają na funkcjonowanie, reklamę, wypłaty a dopiero resztę na pomoc! Czy ktoś myśli, że jest inaczej? Wątpię... No chyba, że...
    Nagonka na WOŚP była, jest i będzie. Nie zależnie od tego czy kierował nią będzie Owsiak czy ktokolwiek inny.
    Szkoda, ze ludzie bardziej skupiają się na sączeniu jadu niż na pozytywach.
    WOŚP pomaga. I widać to gołym okiem.

I na koniec kolejny cytat, słowa kolegi.
    A bo ludzie to sa ciule. Sami niech cos zorganizuja! Jak mialem wypadek w wieku 10 lat,sam skorzystalem ze sprzetu wospu! Daje do puszki, jak trzeba gramy za free na finałach wośpu z WIELKA przyjemnością! Popieram w 100%
    - - - Dopisano - - -

Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    Deborka tu nikt nie ma chyba wątpliwości, że wośp jest potrzebna. Chociaż wośp i Owsiak wydają się być tożsame i słusznie, to jednak trzeba te dwa wątki rozdzielić. Jeśli Owsiak magluje kasę pod stołem to należy go piętnować bez litości bez względu na zasługi. Tak samo jak z każdym innym.
    Otóż to.
    Chodzi mi o to, że na całej nagonce ucierpią potrzebujący. Ludzie nie wrzucą kasy bo Owsiak...
    Rozumiem oburzenie, jednak uważam, że ten, kto myślał, że cała kasa idzie na pomoc jest po prostu bardzo naiwny.
    I wkurza mnie to, że co roku powtarza się ten sam scenariusz. Tylko po co? Po co usiłować zniszczyć coś co niesie prawdopodobnie największe wsparcie?
    Po co zniechęcać ludzi do datków?
    Ja rozumiem Owsiaka, że ma z tego swoją działkę i nie przeszkadza mi to. Powinien o tym mówić otwarcie. I to mataczenie potępiam.
    Ale mówię tak i orkiestrze i Owsiakowi.

Uprawnienia