Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Ekologiczne sposoby ogrzewania

Witam serdecznie.
    W ubiegłe wakacje zamontowaliśmy z mężem w naszym domu piec na pelet. Jest to ogrzewanie jak najbardziej EKO. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego wyboru, gdyż pelet nie brudzi, nie śmierdzi, nie dymi się. Kupiliśmy kocioł Mini Bio z automatycznym podajnikiem peletu. Nie musimy pilnować z zegarkiem w ręku...kiedy należy "podłożyć do pieca".
    Kupiliśmy nasz piec z tej oto firmy... Kostrzewa, która okazała się rzetelną firmą z solidymi kotłami:
    (...)
    Może pomogłam, a w razie pytań proszę pisać ;-)
    Pozdrawiam
    AC254MA25

- - - Dopisano - - -

Tona peletu kosztuje taniej, bo 7 zł za 15 kg, a cena za sztukę jak najbardziej 14 zł...Z tego co wiem, to w przyszłości mają wycofać produkcję kotłów na węgiel, więc myślę, że warto zainwestować w "pelet". To tylko moje skromne zdanie.
    Pozdrawiam
    AC254MA25
    Ostatnio edytowane przez Marcin K. ; 20-02-2017 o 12:47 Powód: linki

Ja postawiłam na ogrzewanie za pomocą pompy ciepła (...). Wykorzystuje naturalne źródła energii, jak powietrze atmosferyczne. Nie powoduje to jakichkolwiek zanieczyszczeń. Poza tym taka instalacja posiada drugą funkcję - chłodzenia w letnie dni.
    Ostatnio edytowane przez Marcin K. ; 20-02-2017 o 12:47 Powód: linki

Kajów koło Gdziejowa
    Cytat Napisał martigan Zobacz post
    Ja postawiłam na ogrzewanie za pomocą pompy ciepła
    Nie reklamuj nam tu takiego badziewia.

Z czego jest ten czynnik grzewczy zrobiony że to ogrzewanie jest takie ekologiczne? Z miodu?
    Ile kilowatową grzałke masz w zbiorniku wody ? 3,5 czy 7 KW a może jeszcze więcej?
    Z elektrowni dymu nie widzisz to myślisz że ekologiczne a jak grzałke wyłączysz to po kilku godzinach pracy pompy osiągniesz temperature wody ok. 40-45°C , za mało żeby w chałupie nagrzoć, sie seblyc i se szłapy umyć nie mówiąc już o fugu.
    Ostatnio edytowane przez Rufijok ; 10-02-2017 o 13:29 Powód: słońce razi
    1) Nigdy nie walcze z idiotami gdyż mają przewage liczebną, tylko ich unikam

2) Najwięksi idioci to krytycy, nic nie potrafią robić a wszystko krytykują.

Uprawnienia