Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64

Temat: Dlaczego ludzie są grubi?

Dlaczego ludzie są grubi?

Jak w temacie, co jest przyczyną?

Za mało sie ruszają , za dużo się obżerają.

bo ja wiem , wszędzie mnie pełno
    Cytat Napisał spitfire Zobacz post
    Za mało sie ruszają , za dużo się obżerają.
    Składam pod tym podpis
    kwantq3

chata za wsią....pod lasem
    Wpisów
    40
    Nie myślę że to takie proste.....często otyłość związana jest z chorobą, stanami depresyjnymi, samotnością, genami......niesprawiedliwe jest nazywanie otyłych leniuchami co się obżerają, to naprawdę temat rzeka......

ale są oczywiście tacy co są sami sobie winni .....albo tacy co po prostu lubią swoją tuszę i tak im dobrze

Nie wszystkie "grubasy" zasługują na to miano.Jak "Iwi' zauważył,jest to związane najczęściej z metabolizmem-czyli ze złą przemianą materii.Są to stany chorobowe. Nie możemy uogulniać,że jest to zaniedbanie związane z aktywnością fizyczną.Można ćwiczyć do us..nej i nie zrzucisz ani kilograma.Trzeba zaakceptować swoje rozmiary i jeżeli jest to możliwe to zredukować zbędne kg.
    "KAŻDY MA PUNKT WIDZENIA,ALE NIE KAŻDY Z NIEGO COŚ WIDZI"B.Jasieński

Cieszyn
    Wpisów
    2
    Dużo w tym racji, ale nieraz częściowo winę ponoszą rodzice.

Boze mój, Boze mój, dej mi takom zonke
    ej, coby mi warzyła na obiod warzonke!

Fatalna dieta: dużo potraw smażonych w głębokim tłuszczu; masa białego pieczywa pochłaniana np. z masełkiem; słodycze; mało warzyw (surowych głównie).
    I tak dalej i tak dalej...

Za mało (albo zero) ruchu.

I zgodzę się, że rodzice często ponoszą sporą winę. Mleczna kanapka... Kiedy to słyszę, szlag mnie trafia. Co to jest za syf ten produkt! Ale KANAPKA i do tego MLECZNA, to znaczy zdrowa... Wszystkie Danonki i inne Dania. Cukier cukrem poganiany... Żal.

moja ciotka tańczyła w Mazowszu, chuda jak patyk. Po pierwszej ciąży,hormony i stres zrobiły swoje. I do dnia dzisiejszego już nie potrafi więcej schudnąć. Od razu wymioty, omdlenia i inne cuda na kiju.
    Więc tak jak piszą poprzednicy różne są przyczyny.
    "Ludzie sadzą pogardę czekając na szacunek Ale jak siejesz trawę nie licz, że wyrosną róże"

Niby miasto a świnie luzem chodzą !

A to też czerwony !

Zaryzykuję teorię, że 50% przypadków otyłości to czyste lenistwo i brak myślenia, 40% to lenistwo i brak myślenia usprawiedliwiane nieznacznymi problemami zdrowotnymi, a 10% to realne problemy zdrowotne które ciężko przeskoczyć.

- - - Dopisano - - -

Dodam jeszcze, że poważne problemy zdrowotne to w bardzo wielu przypadkach efekt lenistwa i braku myślenia

Czesi są najbardziej otyłym narodem w Europie,
    a Holendrzy jednym z najszczuplejszych - najrzadziej korzystają z marihuany mimo, że mają ją legalną. o_O
    Czesi również najchętniej sięgają po tę używkę obok Włoch, Hiszpanii i Francji, to by tłumaczyło w niewielkim procencie - ale zawsze, dlaczego są otyli
    źródła:
    http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie...e-polacy/yc087
    http://www.holandia.wortale.net/205-...la-trawki.html

Uprawnienia