Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 168

Temat: Matki Polki strajkujace

Matki Polki strajkujace

Znalezione w sieci ,razem można więcej https://www.facebook.com/pages/Straj...&tab=page_info
    czasem lepiej ,czasem gorzej...

Cieszyn
    Wpisów
    6
    Cytat Napisał malgoska282 Zobacz post
    Znalezione w sieci ,razem można więcej https://www.facebook.com/pages/Straj...&tab=page_info
    Ale że co? Czego chcecie?

Wydaje mi sie że chcą cały dzień siedzieć w domu, nie przybierać na wadze żeby nie musiały się ruszać i ćwiczyć, nie pracować i ogromną kasą dysponować.
    Ostatnio edytowane przez xyzxyz ; 04-02-2015 o 08:53

No co mogą chcieć mamy? Pewnie pieknie wygladac i pachniec cały dzionek A tak na poważnie tego aby praca w domu była lepiej wynagradzana ,w sensie chcesz byc w domu z dzieckiem i nie wracasz do pracy otrzymujesz przynajmniej 1000 zł ,czyli nie jak teraz na urlopie wychowawczym 400 zł. Niech wlicza sie ten czas takze do emerytury a nie jak teraz jest to okres bezskładkowy. Praca w domu tez jest ciezka,w ko ńcu wychowujemy przyszłych obywateli...
    czasem lepiej ,czasem gorzej...

Ja bym jeszcze dodała możliwość powrotu do pracy po urlopie wychowawczym na uprzednim stanowisku,nie wszystkie mamy mają możliwość zostawienia dziecka z dziadkami lub zapisania do żłobka

Cytat Napisał xyzxyz Zobacz post
    Wydaje mi sie że chcą cały dzień siedzieć w domu, nie przybierać na wadze żeby nie musiały się ruszać i ćwiczyć, nie pracować i ogromną kasą dysponować.
    To mógł tylko chłop napisać...

Cieszyn
    Wpisów
    6
    No co mogą chcieć mamy? Pewnie pieknie wygladac i pachniec cały dzionek A tak na poważnie tego aby praca w domu była lepiej wynagradzana ,w sensie chcesz byc w domu z dzieckiem i nie wracasz do pracy otrzymujesz przynajmniej 1000 zł ,czyli nie jak teraz na urlopie wychowawczym 400 zł. Niech wlicza sie ten czas takze do emerytury a nie jak teraz jest to okres bezskładkowy. Praca w domu tez jest ciezka,w ko ńcu wychowujemy przyszłych obywateli...
    To poproś męża, niech ci da. Dlaczego ja mam się do ciebie dokładać? Chcesz być w domu - twoja sprawa. Co ja mam do tego? To ty mi też dołóż. Co za chamstwo...

- - - Dopisano - - -

Nie kwestionuje ze praca w domu jest ciężka, bo jest. Ale to twoja prywatna sprawa.

Cytat Napisał starocieszyniok Zobacz post
    To poproś męża, niech ci da. Dlaczego ja mam się do ciebie dokładać? Chcesz być w domu - twoja sprawa. Co ja mam do tego? To ty mi też dołóż. Co za chamstwo...

- - - Dopisano - - -

Nie kwestionuje ze praca w domu jest ciężka, bo jest. Ale to twoja prywatna sprawa.
    A może zostaje w domu z dziećmi bo nie ma innego wyjścia?! Wiek emerytalny został podniesiony,nie wielu rodziców ma możliwość pozostawienia dziecka/dzieci z dziadkami którzy niejednokrotnie pracują jeszcze a jak nie pracują to są schorowani. Nie wszędzie,nie w każdej miejscowości są żłobki,a jeżeli są to mają takie obłożenie że czasem nie ma szans by dziecko się tam dostało. Niania też nie zawsze wchodzi w grę. I Ty to nazywasz chamstwem?! Sorry taki mamy kraj!

bo ja wiem , wszędzie mnie pełno
    Cytat Napisał starocieszyniok Zobacz post

- - - Dopisano - - -

Wydaje mi się ze zbyt mocno pojechałeś , o wiele za daleko . A co Małgośka złego napisała ,co ? prawdę napisała .
    Tak nasz kraj traktuje Matki wychowujące nasze Dzieci , nawet jak tu opisuje do lat składkowych ten okres się nie wlicza .
    Nie spodobał mi się Twój komentarz jest taki obcesowy ,nie wypada tak pisać do Kobiety , ona tak postrzega sytuację i ma rację a Ty skoro masz odmienne zdanie to nie w takim tonie powinieneś to ująć .
    Ostatnio edytowane przez kwantq3 ; 04-02-2015 o 11:35

Cytat Napisał kwantq3 Zobacz post
    Wydaje mi się ze zbyt mocno pojechałeś , o wiele za daleko . A co Małgośka złego napisała ,co ? prawdę napisała .
    Taką ładną masz kwantek sygnaturkę a postępujesz zupełnie wbrew temu, co tam zapisałeś. Właśnie przekonanie, że państwo powinno dawać nam jak najwięcej to jest takie kłamstwo, które stało się prawdą bo wzrosło w potęgę. Ty to niestety potwierdzasz.

Powiedz mi, że to żart tamta akcja to też chyba jakiś dowcip

Podział obowiązków w rodzinie polega chyba na tym, że każdy zajmuje się czymś innym z korzyścią dla wszystkich, Ty zajmujesz się domem i dziećmi, a mąż zarabianiem pieniędzy, mąż korzysta z efektów twojej pracy i odwrotnie. Jeżeli ktokolwiek miałby Ci dać pieniądze za zajmowanie się dziećmi to tylko i wyłącznie maż.

Rozumiem, że postulat, żeby państwo płaciło matkom wychowującym dzieci bierze się z małych dochodów rodziny, ale kurde! na Boga! zacznijcie zdawać sobie ludzie sprawę z tego, że państwo, żeby dać matce zabierze mężowi w podatkach i przy okazji sporą cześć tego roztrwoni na wyłudzone kilometrówki dla posłów, ministerialne ośmiorniczki i tym podobne wydatki.

Zdecydowanie lepiej jest dla rodziny, jeżeli państwo nic jej nie daje, bo żeby dać rodzinie 1000 zł zabierze 1500 zł, rodzina nic na tym nie zyska, wręcz przeciwnie dopłaci do interesu 500zł. Tak trudno to zrozumieć?
    Ostatnio edytowane przez Malkontent ; 04-02-2015 o 13:02
    Kto zbyt często ma słuszność, ma dużo wrogów

Uprawnienia